Nový bitcoin by mohl zcela přetvořit trh s virtuálními měnami

11:52 | Ne Ro | Diskuze

AML bitcoin je zatím poslední novinkou rychle se měnícího trhu s kryptoměnami.

Foto: fdecomite

O virtuálních měnách se v podstatě celý letošní rok vedou horečnaté diskuze. Lze očekávat, že tyto diskuze ještě zesílí, jelikož se chystá spuštění nové verze digitální měny, která by prý měla nabízet bezpečnější a obecně přijímanější blockchainovou technologii. Ke spuštění této nové virtuální měny zvané AML bitcoin by mělo dojít o půlnoci hongkongského času. Očekává se od ní vskutku mnoho: Že způsobí transformaci trhu s virtuálními měnami, který pak přestane být "Divokým západem" a stane se obecně akceptovanou platební metodou při prodeji zboží a služeb atd.

Virtuální měny představují revoluci ve způsobu platby. Doposud se ale možnost platit virtuálními měnami omezuje jen na úzký okruh prodejců. Je zapotřebí alespoň jedné virtuální měny, která by byla prodejci obecně přijímána. A tou měnou by se mohl stát právě AML bitcoin.

Platba virtuální měnou představuje značnou úsporu nákladů, které v případě tradičních typů plateb "požírají" zprostředkovatelské instituce, především banky.  Technologie blockchainu navíc činí podvádění prakticky nemožným. Představme si třeba Wall Street, kde by nešlo podvádět…  Zatím je to ale hudba budoucnosti a proti obecnému zavedení plateb pomocí kryptoměn brojí řada tradičních institucí finančního sektoru i někteří politici. Vzpomeňme, jak před nedávnem šéf JPMorgan Chase označil kryptoměny za "novum", které "postrádá jakoukoli hodnotu".

Je sice pravda, že virtuální měny zatím nejsou obecně akceptovanou platební metodou a že jsou velice volatilní.  Nicméně jedno je třeba si uvědomit. Klasičtí, konzervativní hráči často protestují proti všem novotám, které mají potenciál narušit či kompletně zrušit dosavadní fungování konkrétního sektoru. Postupem času nicméně zpravidla dochází k dalším a dalším objevům; nové technologie se dál vyvíjejí a inovace nakonec podporují zavedení určité novinky do praxe. Vzpomeňme například CRT monitory, které byly postupně vytlačeny LCD displeji a tyto posléze LED displeji. A nyní jsme u OLED atd. Přijímání určité nové technologie některým z velkých hráčů (např. OLED technologie skrze Apple) může často znamenat bod zlomu, odkdy začne být určitá technologie obecně přijímána.

Pravdou je, že by obecné prosazení plateb prostřednictvím virtuální měny mohly výrazně zpomalit a znepříjemnit různé státní instituce.  K čemu by pak byly virtuální měny, kdyby nešly v případě potřeby směnit za dolary, eura apod.? Vlády různých zemí světa začínají stále větší měrou regulovat trh s virtuálními měnami. Že tomuto trhu nedůvěřují, je logické. Představme si ale situaci, kdyby vznikla virtuální měna, která by byla v souladu s finanční legislativou USA, měla by mechanismy proti praní špinavých peněz a algoritmy na rozpoznání zákazníků s cílem předejít terorismu, kriminalitě či zamezit obchodování zemí, které se zrovna znelíbily světovému pořádku? Zemí s vůdci jako je například dnes Kim Čong-un a včera to byli Muammar Kaddáfí či Saddám Husajn?

Právě AML bitcoin má být virtuální měnou, která chce vyhovět všem těmto legislativně-politickým kritériím. Toto zjištění přimělo přístavy v USA a Latinské Americe a taky některé banky a vlády, aby začaly zvažovat zavedení platebního systému, založeného na AML bitcoinu či nějaké virtuální měně s podobnými kritérii. Záležitostí se zabývá též několik amerických kongresmenů.

Momentálně je ale zapotřebí značné trpělivosti. Investoři zkrátka musejí počítat s tím, že se investice do jedné virtuální měny může vyplatit a do dalších deseti nikoli. Navíc se o ziskovosti či ztrátovosti své konkrétní investice do virtuálních měn přesvědčí až za určitý čas. Konec konců i Facebooku po jeho vstupu na burzu trvalo, než začal být dáván do souvislosti se slovem "úspěch". 

Vývoj AML bitcoinu se určitě vyplatí sledovat, nicméně jeho finální úspěch není nijak zaručen.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

The Wall Street Journal spustil vlastní kryptoměnu, Bitcoin zažívá „únavu z prodeje“ a Gemini vytvořila první zcela regulovanou kryptoměnu

Ilustrativní obrázek

Jak vidí instituce a retail aktuálně kryptosvět?

Ilustrativní obrázek

Trend stabilních mincí vytváří prostor pro vznik nového digitálního Zlatého standardu

Ilustrativní obrázek

Slibné predikce pro Bitcoin

Ilustrativní obrázek

Japonská burza kryptoměn pod náporem hackerů

Ilustrativní obrázek

Yahoo se pouští do světa kryptoměn, z trhu mizí spekulanti sázející na pokles a druhá šance pro Bitcoinové ETFČti více
Ilustrativní obrázek

Avast: Summit Partners prodal 5,5% podíl

Ilustrativní obrázek

Poptávka po úvěrech v eurozóně je vysoká, vyšší sazby ale podmínky utahují

Ilustrativní obrázek

Silná konkurence na straně poptávky po kobaltu může vrátit ceny kovu výše

Ilustrativní obrázek

Německé akcie končí pondělní obchodování s oslabením

Ilustrativní obrázek

Společnost Hasbro vydala výsledek svého hospodaření za 3Q FY 2018

Ilustrativní obrázek

Makroekonomický výhled: Zasedání ECB a data o HDP a inflaci v USA

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.