Novozélandská centrální banka nechává místní dolar růst

10:28 | Pet Bu | Diskuze

Novozélandský dolar byl ve čtvrtek hlavním hybatelem jinak dřímajícího trhu s hlavními světovými měnami. Poté, co novozélandská centrální banka na svém měnově politickém zasedání ani slovně nepodpořila pokles kurzu měny, přidal dolar půl procenta.

Foto: Jocelyn Kinghorn

Podle obchodníků se krátké sázky na novozélandský dolar významně snížily poté, co centrální banka zveřejnila několik poznámek o výhledu na růst a dopadu současných směnných kurzů. V období zasedání centrální banky volalo mnoho bank po větším růstu novozélandského dolaru s tím, že tříprocentní růst od května tohoto roku ponechal tuto měnu stále poměrně podhodnocenou v porovnání s jinými měnami vystavenými klesajícím cenám ropy.

"Novozélandská centrální banka RBNZ si podržela neutrální stanovisko a pokračovala ve svém závazku držet úrokové sazby na nízkých úrovních po delší dobu, ale nepřinesla žádné silnější vyjádření o současné síle měny, což znamenalo, že po tomto zasedání novozélandský dolar posílil,“ napsali analytici Credit Agricole. V sedm hodin ráno londýnského času posílil novozélandský dolar o 0,5% na 0,7256 USD. Britská banka Barclays upravila svůj výhled na roční vývoj této měny a myslí si, že oproti australskému dolaru posílí během příštího roku skoro o 5%. "NZD ukazoval dobré výsledky i přes to, že RBNZ se pokoušela zchladit očekávání brzkého zvýšení úrokových sazeb,“ oznámila banka.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.