Novoroční předsevzetí mění charakter, Češi investují do pasivního zdravého stylu života

12:12 | E V | Diskuze

Uběhlo něco málo přes první měsíc nového roku a mnoho Čechů se právě pokouší dostát svým novoročním předsevzetím.

Ilustrativní obrázek
Foto: Martin Moc

K těm i letos nejčastěji patří přání více sportovat, přestat kouřit, zdravě jíst či zhubnout. Většinu z aktivních závazků se však lidem nedaří dodržovat jednoduše proto, že jsou náročná a změna k lepšímu vyžaduje aktivní přístup a investici vlastní energie. Naopak k nejúspěšnějším předsevzetím patří ta, která se týkají pasivního životního stylu, a ke kterým se právě proto uchyluje i čím dál větší počet Čechů.

Zdravý životní styl je pro Čechy čím dál naléhavější téma, jak ukazují i novoroční statistiky nejčastějších českých předsevzetí. Svůj dluh vůči vlastnímu zdraví chtějí lidé splácet především ve fitness centrech a dalších sportovních zařízeních, která jim mají pomoci ke štíhlejší postavě a lepší kondici. V drtivé většině případů se ale vytouženého cíle nedaří dosáhnout. Aktivně změnit svůj každodenní režim a zařadit do něj cvičení či zdravý jídelníček je pro Čechy po určité době příliš náročné a od svých původních plánů postupně upouštějí.

Na vzestupu jsou naopak předsevzetí, která se týkají jednorázové změny v pasivním životním stylu. Na pohled jsou méně náročná, lze jich dosáhnout podstatně rychleji a přitom mají na tělesnou kondici zásadní vliv. Jedná se např. o zdravější sezení pomocí zdravotní kancelářské židle. Osoby se sedavým zaměstnáním s nimi bez vlastního přičinění zvládají konstantně udržet správné postavení těla a tím pádem zamezují bolesti zad a posilují zádové i břišní svaly.

„Sedavé zaměstnání způsobuje řadu zdravotních problémů, se kterými se následně Češi potýkají v ordinacích fyzioterapeutů. Obvykle jde o zablokovaná záda, ztuhlou šíji, potažmo skoliózu a potíže související s kulatými zády a nepřirozeným tlakem na hrudní orgány. Je proto důležité správné sezení nepodceňovat a nebát se vyměnit běžnou židli za tu zdravotní, která díky speciální technologii pohyblivého sedáku zajišťuje zdravé sezení, obdobně jako to dělá např. rehabilitační míč,“ vysvětluje zdravotní aspekty zdravotních židlí Kateřina Zaydlarová, CEO Centra zdravého sezení. Ideálem je pak správné držení těla podpořit i aktivním cvičením jógy nebo pilates, případně jakýmkoli dalším pohybem, který uvolní tělo i napjatou psychiku. Rozmach „rychle řešitelných“ předsevzetí vzhledem k vlastnímu zdraví tak začíná zdárně sekundovat i stálicím českých novoročních přání, jejichž náročnost lidi často nakonec donutí k rezignaci a následným pocitům frustrace.

Zdroj:Martin Moc
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Sedavé zaměstnání, celý den u počítače… Jak se vyhnout bolavým zádům?

Ilustrativní obrázek

Projekt eNeschopenka se potýká s problémy, data putují i 96 hodin.

Ilustrativní obrázek

V Česku ubylo o třetinu smrtelných pracovních úrazů.

Ilustrativní obrázek

Ochrannou přilbou zvyšujete šanci na přežití, v práci i při sportu

Ilustrativní obrázek

Živnostníci marodí třikrát méně než zaměstnanci. Na neschopence ale stráví dvaapůlkrát více času

Vysokoškolský titul má v různých zemích různou cenu. Víte jak je to v České republice?Čti více
Ilustrativní obrázek

Německé akcie ztrácí

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy v záporu

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street zavřely blízko denních minim

Ilustrativní obrázek

Čechy stojí zdraví stále více

Ilustrativní obrázek

Frankfurt otevřel posílením

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy se vyvíjejí smíšeně na pozadí obav z rozšiřování koronaviru a jeho ekon. dopadů

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.