Nové zařízení od Intel umožní umělé inteligenci reagovat na vnější podněty v reálném čase

07:45 | wa pe | Diskuze

Společnost Intel představila nový čip pro zpracování obrazu (VPU) Movidius Myriad X se samostatnou neurální výpočetní jednotkou. Ta by měla výrazně urychlit proces, kterým umělá inteligence získává podněty z okolí a reaguje na ně.

Foto: Adrian Baer

Movidius Myriad X je určen pro celou škálu přístrojů a mobilních zařízení se zabudovanou umělou inteligencí od chytrých kamer, robotů až po drony. Při vývoji čipu byl proto kladen důraz na relativně nízkou spotřebu a nízký objem produkovaného tepla. 

VPU jednotka je druhem mikroprocesoru, který je určen ke zrychlení výpočtů potřebných pro takzvané strojové vidění. Samostatná neurální výpočetní jednotka, která je nyní nově součástí VPU by měla navýšit počet neurálních spojení, a urychlit tak proces hlubokého učení. Nejenom, že umožňuje zařízením získat prostorové informace, ale také jim pomáhá je lépe pochopit a adekvátně na ně reagovat. To vše by navíc nyní mělo probíhat v reálném čase, přístroj tak již nyní nemusí být odkázán na neustále připojení ke vzdálené výpočetní jednotce, která se zpožděním zpracovává data za něj. Myriad X se může pochlubit bilionem výpočetních operací za sekundu, pro které vyžaduje příkon pouhého jednoho wattu.

 

 

zdroj: Intel Newsroom

Podobná zařízení najdou podle Intel čím dál větší uplatnění například v donáškových dronech či u osobních robotů nebo bezpečnostních kamer. „Stojíme na rozmezí, kdy počítačové vidění a hluboké učení se stanou standardním předpokladem u miliard zařízení, se kterými denně přicházíme do styku,“ uvedl Remi El-Ouazzane, viceprezident Intel New Technology Group.  

 

Zdroj:ftm, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Podáno 32 žalob kvůli bezpečnostním mezerám čipů Intel

Ilustrativní obrázek

Lidé vylepšení umělou inteligencí jsou již za rohem, shodují se představitelé technologických společností i globální politická elita

Ilustrativní obrázek

Na olympijských hrách se představuje technologie '5G.Connected'

Ilustrativní obrázek

Google začne pronajímat své čipy s umělou inteligencí cloudovým zákazníkům

Ilustrativní obrázek

Chytrý digitální asistent by mohl v budoucnu pomáhat i lékařům

Ilustrativní obrázek

Amazon chce vyvinout čipy pro umělou inteligenciČti více
Ilustrativní obrázek

Důvěra v evropských ekonomikách mírně zkoriguje

Ilustrativní obrázek

Forex analytici z ING k měnovým párům EUR/USD a USD/JPY

Ilustrativní obrázek

Rio Tinto má problém s nařízením mongolské vlády ohledně elektřiny

Ilustrativní obrázek

Baker Hughes: Vývoj počtu činných vrtů v USA v uplynulém týdnu

Ilustrativní obrázek

Ministerstvo obchodu USA doporučuje uvalit velká cla na hliník a ocel

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.