Nové rozložení vah středoevropských CECE indexů již od 21. března

09:46 | Redakce W4T | Diskuze

Od pondělí 21. března začne platit nové rozložení vah středoevropských CECE indexů. Fakticky změna proběhne dnes v pátek 18. 3. po zavření trhu, což se může projevit ve zvýšeném objemu u některých titulů během závěrečné aukce.

Z hlediska ČR jsou důležité 3 změny. Nově do indexů budou zařazeny akcie Unipetrolu, které budou mít relativně malou váhu (0,4%). Z českých akcií dojde k výraznému zvýšení váhy Erste Bank (na 12,4 % ze 4,4%). Změny u další zástupce pražské burzy v CECE indexu již nebudou tak výrazné. V souhrnu tyto dvě změny povedou k výraznému zvýšení celkové váhy České republiky v indexu na 26,5% z 19,4%. Podobně vzroste váha maďarských akcií (na 16,6% ze 7,3%). Naopak výrazně poklesne váha polských akcií (na 56,9% ze 73,4%) i přes zařazení 2 nových akcií (mBank, LPP).

Zdroj:J&T, Atlantik
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.