Nově implementovaná technologie Gebrüder Weiss zvýší efektivitu silniční dopravy

15:36 | B Z | Diskuze

Gebrüder Weiss nově používá ve svém logistickém centru v Jenči systém Cargometer.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Toto zařízení, které bude do konce tohoto roku implementováno i v jihomoravské pobočce v Syrovicích, poskytuje přesné informace o rozměrech a hmotnosti zásilek a umožňuje tak maximalizovat využití nákladového prostoru dopravních prostředků. Zpracování přesných informací o hmotnosti nákladu zabrání i jízdě přetížených kamionů po veřejných komunikacích a přispěje tak k bezpečnosti a efektivitě silniční dopravy. GW plánuje rozšíření systému i do svých dalších evropských poboček.

Vysoce efektivní měření přepravovaných nákladů

Po několikaletém testování Cargometeru v rámci pilotního projektu v největší pobočce Gebrüder Weiss Maria Lanzendorf u Vídně byl tento systém v únoru 2019 instalován i v České republice. Ostrý provoz měření a vážení zásilek během vykládky byl spuštěn v březnu. S měřicím systémem Cargometer lze měřit a přímo při průjezdu branou do skladu při vykládce nákladního vozidla zjišťovat hmotnost a objem všech položek nákladu, které se pohybují v prostoru nákladové brány a to bez nutnosti zastavování, čekání nebo přesměrování a bez dalšího vynaloženého úsilí. To je umožněno dostupným, kompaktním hardwarem, který je instalován na vykládkových branách. „Každá paleta procházející branou je scanována inovativním algoritmem nazvaným Multiimage-Motion-3-D. Ten používá k měření transportovaného objektu hloubkovou kameru umožňující přesné změření všech tří rozměrů objektu. Speciální snímače na nakládacích branách pořizují během jedné sekundy až 30 záběrů projíždějícího vysokozdvižného vozíku s nákladem,“ vysvětluje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss Česká republika.

Nově získané údaje se automaticky přenášejí do TMS (transport management system). Do optického archivu se zároveň ukládá report, který obsahuje původní (deklarované) a nově naměřené údaje zásilky. V sytému Gebrüder Weiss se archivují také videozáznamy z průjezdu konkrétního vozíku se zásilkou bránou a příslušná 3D fotodokumentace. Hmotnost zásilek měří váha instalovaná přímo ve vozících, které vezou zásilku z auta do skladu.

Rychlejší procesy a optimalizované využití nákladní kapacity

K výhodám, které používání takového systému přináší, patří především zrychlení manipulačních procesů, přesné informace o rozměrech a hmotnosti všech nákladových položek a v neposlední řadě ještě lepší využití kapacity nákladních vozidel. Systém poskytuje i možnost přenosu změřených dat přímo do systému řízení transportu a tedy jejich další využití pro skladové, manipulační a transportní účely. „Během testovacího provozu bylo jenom v roce 2017 na pobočce Gebrüder Weiss ve Vídni změřeno na 250 000 zásilek. Totožný systém, který dnes používáme v Jenči, výrazně zefektivňuje naši práci s jednotlivými zásilkami, kterých terminálem projde 1,5 milionu za rok. V takovém objemu se výhody používání Cargometeru jednoznačně projeví,“ říká Jan Kodada.

 

Odpovědnost a udržitelnost patří mezi základní hodnoty Gebrüder Weiss

Smysluplné využívání přesných informací o rozměrech a hmotnosti přepravovaných nákladů mají i širší souvislosti. „Jednou ze čtyř základních firemních hodnot Gebrüder Weiss je udržitelnost. Tu chápeme mimo jiné i jako soustavnou a vědomou snahu o naše trvalé profesní úspěchy a konkurenceschopnost.  Naše investice do řady inovací, mezi které patří i Cargometer, jsou vedeny také pocitem odpovědnosti vůči životnímu prostředí. Používání nejmodernějších systémů a technologií vede v důsledku i k pozitivním dopadům právě v této oblasti. Pokud například maximálně využíváme svoje dopravní kapacity, na silnicích v principu ubyde nákladních vozidel, která jedou nedostatečně vytížena a zbytečně zvyšují objem nejrůznějších škodlivin, například CO2, vypouštěných do ovzduší. Pokud jsou vozidla naopak přetížena, nejen že nadměrně opotřebovávají silniční síť, ale v určitých situacích mohou být i potenciálním nebezpečím pro ostatní účastníky silničního provozu. Kromě zvýšení efektivity naší práce má tedy používání Cargometeru v důsledku pozitivní vliv i na životní prostředí v České republice i mimo ni,“ dodává Jan Kodada.

Zdroj:Jiří Kolář, Knowcomm
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Dell Technologies vyvíjí ve spolupráci s VMware řešení, která rozšiřují možnosti softwarově definovaných sítí

Ilustrativní obrázek

PEMA spolupracuje na testování dopravní techniky poháněné zkapalněným zemním plynem

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 28.8.2019

Ilustrativní obrázek

MONETA Money Bank otevřela první veřejnou nabíjecí stanici pro elektromobily

Ilustrativní obrázek

Software od IBM funguje na jakémkoli cloudu s Red Hat

Ilustrativní obrázek

K internetu se přes telefon připojuje přes 80 % lidí, jejich zabezpečení ale většina zanedbáváČti více
Ilustrativní obrázek

Saúdská Arábie pokořila historický rekord v propadu těžby ropy

Ilustrativní obrázek

Saúdská Arábie obnovila polovinu uzavřené produkce ropy, zbytek bude plně obnoven na konci září

Ilustrativní obrázek

Co dále očekávat u zlata?

Ilustrativní obrázek

Zlato: Býčí trend v zásadním bodu

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k cenám ropy, benzínu a nafty

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k cenám pohonných hmot a ropy

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.