Nová byznys centra od Costco zažívají růst

17:23 | Ne Ro | Diskuze

Analytici z Guggenheim dnes potvrdili své investiční doporučení pro akcie Costco Wholesale (COST) na Neutral a v doprovodném komentáři se zmínili o byznys centrech (BC) Costco.

Foto: JeepersMedia

Byznys Centra Costco prý uspokojují potřebu malých byznysů. Obsahují totiž více artiklů než tradiční obchody. A rapidně expandují. Analytici se proto domnívají, že tato expanze se promítne do celkových výsledků Costco mírným růstem.

Místa, v nichž se nachází BC Costco zaznamenala během posledních dvou let nárůst o 50 %, přičemž analytici předpovídají, že mohou v horizontu příštích pěti let expandovat o dalších 50 %. Tento růst by se určitě mohl pozitivním způsobem promítnout do růstu Costco. V krátkodobém horizontu lze ale prý očekávat tlak na počty členství. Jejich počty by se měly zotavit až v polovině příštího roku.

Akcie Costco od počátku letošního roku zatím připsaly +8,3 %.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.