Nová aplikace Atlas cen odhaluje skutečné prodejní ceny nemovitostí

16:16 | E V | 4 komentáře / 4 nové

Zbrusu nová bezplatná online aplikace Atlas cen jako první zpřístupní reálné prodejní ceny nemovitostí v celé České republice - snadno, rychle a bez nutnosti zadávat osobní údaje.

Ilustrativní obrázek
Foto: Reas

Za vývojem aplikace stojí Reas, český PropTech startup pod záštitou investiční skupiny Miton. Reas tak pokračuje ve své dlouhodobé misi zpřehlednit český realitní trh.

“Vedle reálných prodejních cen, které pocházejí z Katastru nemovitostí, lze v Atlasu cen dohledat také informace o tom, jak dlouho se byt prodával, o kolik procent za tu dobu klesla jeho cena, odkaz na minulé i současné vlastníky, a tam, kde se podařilo dohledat veřejně dostupná data, i fotografie z inzerce. Pro Prahu jsou dostupná data za uplynulé dva roky, pro zbytek republiky za minulý rok,” říká Michal Makoš, CEO firmy Reas, která aplikaci vyvinula.

Dosud se data dala sehnat výpisem z Katastru nemovitostí nebo přes online cenové mapy, informace ale byly zpoplatněné, bylo třeba na ně čekat a vyžadovaly vyplnit formulář včetně osobních dat. Atlas cen je rychlý, bezplatný a navíc uživatelsky jednoduchý. Má podobu přehledné mapy, kde si za pár vteřin každý může vyhledat vybrané město, čtvrť nebo ulici. Uživatel si také může nastavit sledování vybrané lokality a nechat si e-mailem zasílat informace o změnách.

Reas data o prodaných nemovitostech shromažďuje proto, aby mohl nabízet rychlejší a přesnější cenové nabídky na prodej nemovitosti.

“Chceme rozsvítit světlo na českém realitním trhu, který je džunglí, ve které se nezkušený prodávající snadno ztratí,” vysvětluje Michal Makoš, CEO Reasu. “Naším cílem je razantně zjednodušit a zrychlit proces prodeje nemovitosti. K tomu potřebujeme zpracovávat velké množství dat. A když už tato data máme, rozhodli jsme se je nabídnout bezplatně i veřejnosti,” dodává Makoš.

Od aplikace si Reas slibuje také reálnější představy prodávajících o hodnotě jejich nemovitosti. Ty jsou často zkreslené cenami z realitních serverů, které bývají nadsazené. Prodávající logicky nejprve zkoušejí prodat za co nejvíc. Riskují tím ale prodloužení doby prodeje, a také to, že jejich nemovitost bude působit jako “ležák”, o který není zájem. V Atlasu cen je možné najít i procento, o které cena v průběhu prodeje klesla z původní inzerované ceny.

Atlas cen je nyní ve fázi veřejné beta verze. V některých případech mohou být matoucí i samotné údaje z katastru a cena neodpovídá reálné hodnotě, např. kvůli daňové optimalizaci, neuvádění DPH u novostaveb nebo z dalších důvodů. Tým Reasu na vylepšování Atlasu cen neustále pracuje.

O Reasu

PropTech startup Reas vznikl v roce 2017 s ambicí zlepšit realitní trh. Reas funguje pod záštitou investiční skupiny Miton, která jeho aktivity podpořila již druhou 10milionovou investicí. Původní byznys model je založený na klubu prověřených realitních makléřů, kterým Reas za členský poplatek garantoval pravidelný přístup zájemců o prodej nemovitosti. Aktuálně Reas pracuje na nové službě Reas Prodej, díky které bude sám schopný nemovitost okamžitě koupit, a razantně tak zkrátit běžnou dobu prodeje, která je dnes průměrně 6 měsíců. Služba je ve fázi testování ve vybraných lokalitách, cílem je rozšířit ji do celé republiky.

Zdroj:Zuzana Fuxová, Reas
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Ano dost rychle se to pak celé vyřešilo, až jsem z toho byl docela dost překvapený. Řešil jsem to potom s realitní kanceláří www.edoxreality.cz
Opravdu realitní kancelář dokázala najít kupce takhle rychle? se kterou realitní kanceláří jste prodej prosím řešil?
To vždy záleží, jakou cestou prodeje se vydáte. Zkoušel jsem v Praze prodávat byt na vlastní pěst, a ani za půl roku se mi nepodařilo najít slušného kupce, který by akceptoval mnou požadovanou cenu. Potom jsem se dohodl na prodeji přes realitní kancelář, která našla kupce za 10 dnů.
Jak dlouho může zhruba trvat prodej bytu v Praze? Jsem v situaci, kdy potřebuji opravdu rychle peníze....
Vstoupit do diskuze


Související články
Ilustrativní obrázek

Odklad splátek a prodloužení bezpoplatkových akcí

Ilustrativní obrázek

Česko se zavázalo od příštího roku výrazně zvýšit energetické úspory. Dosud však cíl naplnilo pouze ze třetiny

Ilustrativní obrázek

Raiffeisen stavební spořitelna: „Díky ženám bydlíme lépe..."

Ilustrativní obrázek

Města v blízkosti Prahy se rozrůstají a rapidně zdražují

Ilustrativní obrázek

Bacha na přístupové cesty do činžovních domů

Ilustrativní obrázek

Ekonomické výsledky společnosti M&M Reality Holding za rok 2018Čti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vysokému zájmu o zlato

Ilustrativní obrázek

Německo na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie pokračovaly v růstu, Čína představila silné PMI

Ilustrativní obrázek

Americké akcie v závěru odevzdaly podstatnou část zisků

Ilustrativní obrázek

Ozvěny trhu: Dolar vítězí, viru navzdory

Ilustrativní obrázek

Německo v čele s automobilkami roste, index DAX posiluje o 1,8 %

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.