Nouzový stav sice skončil, ale firmy pomáhají dál

16:16 | E V | Diskuze

V České republice dnešním dnem skončilo po dlouhých dvou měsících období nouzového stavu, přesto riziko koronaviru stále přetrvává.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Všude panují přísná hygienická opatření a stále je potřeba velké pomoci široké veřejnosti ohroženým skupinám. Proto také největší prodejce ojetých automobilů AAA AUTO nadále podporuje Červený kříž, moravské charity a další organizace, které pomáhají záchranným složkám, zdravotníkům i nejohroženější skupině spoluobčanů, jimiž jsou senioři. Do pomoci zapojili i známé osobnosti jako například fotbalovou legendu Antonína Panenku, jazzového zpěváka Jana Smigmatora nebo dakarského závodníka Lukáše Kvapila.

 

Dostali jsme se do doby, kdy se bohužel budeme muset naučit žít s tím, že se budou objevovat nebezpečné a doposud neznáme nemoci, které nás budou neustále ohrožovat. Do boje s pandemií koronaviru se zapojila snad celá Česká republika, Áčka nevyjímaje. S nouzovým stavem potřeba pomáhat nekončí, proto nadále půjčujeme naše vozy i naše zaměstnance, aby byli nápomocní. Jen tak můžeme toto nelehké období lépe překonat a rychleji se posunout zase do běžného chodu života,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO. Společnost podpořila v období pandemie Červený kříž, tři moravské charity, Czech SAR team, Magistrát hl. m. Prahy a pravidelně zaváží stovky pražských lékáren a distribučních center na Plzeňsku ochrannými pomůckami. Do pomoci zapojila i známé osobnosti, se kterými spolupracuje – například fotbalovou legendu Antonína Panenku, jazzového zpěváka Jana Smigmatora nebo dakarského závodníka Lukáše Kvapila. Zároveň firma dlouhodobě podporuje i Dětskou dopravní nadaci, která finančně přispívá sirotkům obětí dopravních nehod na studium, a mobilní tým spolku ALSA, který pomáhá lidem s fatálním onemocněním Amyotrofická laterální skleróza.

 

Vážíme si každé pomoci, a to obzvláště v dnešní době. Soustředíme se především na pomoc seniorům. V současné době se stále šijí a distribuují látkové roušky, zajišťujeme dezinfekci, dobrovolníci pomáhají seniorům s nákupy.  Jelikož působíme na horách, tak bez vozidla je pomoc nemyslitelná. Spousta starších lidí bydlí na samotách či polosamotách a nebylo v našich silách zajistit bez auta jakoukoliv pomoc. Teď když bude  vozidlo, půjde vše rychleji a lépe. Oslovili jsme více firem s poptávkou na vůz a jediná pomoc, která přišla, byla právě z AAA AUTO,“ uvedl Pavel Šmíd ze záchranného týmu ČČK Semily. Tento záchranný tým působí od loňského roku a vozidlo bude sloužit i po odeznění aktuální situace pro převoz záchranného týmu. Vůz bude vybaven zdravotnickým materiálem včetně Ambuvaku či Automatického externího defibrilátoru.

 

Zapůjčené vozidlo nám pomáhá zajistit zásahovou a dobrovolnickou činnost nejen ve Středočeském kraji, ale také rozvoz nákupů pro seniory i po období nouzového stavu. Vozidlo nám zvláště pomohlo po té, co měl jeden z našich kolegů se svým vozidlem nehodu. Jeho vozidlo bylo, bohužel, natolik poškozeno, že nyní není použitelné na zásahovou ani jinou další činnost,“ uvedl Daniel Karták, jednatel Czech SAR Team z.s., nezávislého spolku typu SAR (Search and Rescue), jehož hlavní činností je pátrání po osobách, ať už pohřešovaných, nebo ztracených na území celé České republiky za pomocí čtyřkolek a další techniky. Spolek dále také podporuje složky Integrovaného záchranného systému při mimořádných událostech typu povodní či lesních požárů, a také v době nouzového stavu zavážením tekutin záchranářům a nákupů seniorům.

Zdroj:Lucie Brychtová, AURES Holdings a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Co firmám pomohlo zvládnout epidemii? Moderní technologie

Ilustrativní obrázek

Adidas: prodej v Číně se zotavil nad očekávání rychle, varování ohledně globálních tržeb zůstalo

Ilustrativní obrázek

ČSOB rozšiřuje nabídku služeb pro klienty Poštovní spořitelny i Hypoteční banky

Ilustrativní obrázek

Electrica se možná připojí mezi zájemce o odkup rumunských aktiv energetické skupiny ČEZ

Ilustrativní obrázek

Technologie Huawei CableFree představuje průlom pro 5G sítě

Ilustrativní obrázek

Expert na daně a rodinné firmy Zenon Folwarczny nastupuje do poradenské sítě BDOČti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS ke zdražování benzínu a nafty

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza oslabuje

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy spíše mírně posilují

Ilustrativní obrázek

Americké indexy uzavřely opět v kladném teritoriu

Ilustrativní obrázek

OPEC+ je blízko dohody o prodloužení snížené těžby ropy, píše Bloomberg

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se obchoduje v plusu

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.