Nižší hospodářský růst Číny způsobí problémy korporátním firmám se splácením svých dluhů

18:09 | M Z | Diskuze

Pomalejší hospodářský růst bude firmám způsobovat problémy v dostání svých závazků, a navíc zvyšuje riziko nesplacení korporátních dluhopisů.

Ilustrativní obrázek
Foto: Fio banka

Čína se snaží dalšímu růstu pomoci prostřednictví daňových škrtů a monetární expanze a zároveň zamezit tvorbě nekvalitních úvěrů poskytovaných nebankovními sektory.

  • Zpomalující se ekonomika Číny bude firmám způsobovat problémy se spláceném svých dluho, s odvoláním na americkou ratingovou společnost Standard & Poor's.
  • Ekonomické zpomalování postupuje napříč celou Čínou tak ohrožuje tak ziskovost firem v téměř všech korporátních sektor, uvádí report ratingové společnosti.

 

Dokonce i po zavedení nových opatření ke stimulaci ekonomického růstu Číny bude toto zpomalování způsobovat firmám v zemi stále větší problémy splácet své závazky během tohoto roku.

Čínská vláda v pondělí zveřejnila oficiální čísla HDP roku 2018, která ukázala, že druhá největší ekonomika světa rostla nejpomalejším tempem v téměř třech dekádách.

Zatímco roční růst o 6,6 % je číslo o kterém si ostatní země můžou nechat zdát, co se týče čínské ekonomiky tak tato čísla potvrzují pokračující pokles hospodářského růstu druhé největší ekonomiky světa. Slabší ekonomický růst může pro zadlužené společnosti představovat menší ziskovost a současně může zvyšovat rizikovost korporátních dluhopisů.

Ekonomické zpomalování postupuje napříč celou Čínou tak ohrožuje tak ziskovost firem v téměř všech korporátních sektor, s odvoláním na pondělní report agentury S&P Global Ratings.

„Političtí představitelé Číny úmyslně směřují čínskou ekonomiku k nižšímu ale udržitelnější růstu, nicméně rozsah, v jakém k ekonomické zpomalení došlo, zvyšuje obavy ohledně dalšího ekonomického vývoje,“ s odkazem na report agentury s dodatkem, že se vyšší obavy z nesplacení korporátních dluhopisů jsou na místě.

Obavy z rostoucího dluhového zatížení přiměly v minulém roce politiky, aby zamezila poskytování nebankovních půjček, které jsou obecně známy jako stínová ekonomika.

Na druhou stranu slábnoucí ekonomika doplněna o obchodní války se Spojenými Státy donutila čínské představitele k zavedení stimulačních opatření v podobě daňových škrtů a monetární expanze. Právě nižší daně by měly být hlavním nástrojem, kterým se Beijing chystá jít proti zpomalující se ekonomice.

Zdroj: CNBC

Zdroj:Tomáš Novák Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

J&T Banka Ranní přehled: 25/06/19

Ilustrativní obrázek

Ranní restart 25.6.2019

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 25.6.2019

Ilustrativní obrázek

J&T Banka Ranní přehled 24.6.2019

Ilustrativní obrázek

Ranní restart 24.6.2019

Ilustrativní obrázek

Týdenní zpráva z finančního trhu 21.6.2019Čti více
Ilustrativní obrázek

České prádelny a čistírny za rok přijmou zakázky v hodnotě 5,9 miliardy korun, odhalil první průzkum o donedávna tradičním odvětví

Ilustrativní obrázek

AURES Holdings v uplynulém týdnu v síti AAA AUTO prodal nejvíce vozů v historii

Ilustrativní obrázek

Huawei se jen tak nedá, má nejvíce 5G patentů a může požadovat větší plnění

Ilustrativní obrázek

Do BSC nastupuje Lubomír Tomány, bude řídit rozvoj bankovního operačního systému

Ilustrativní obrázek

Strojírenská skupina SkyLimit kapitálově vstupuje do společnosti Technik Partner

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy převážně slabší

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.