Nižší hospodářský růst Číny způsobí problémy korporátním firmám se splácením svých dluhů

18:09 | M Z | Diskuze

Pomalejší hospodářský růst bude firmám způsobovat problémy v dostání svých závazků, a navíc zvyšuje riziko nesplacení korporátních dluhopisů.

Ilustrativní obrázek
Foto: Fio banka

Čína se snaží dalšímu růstu pomoci prostřednictví daňových škrtů a monetární expanze a zároveň zamezit tvorbě nekvalitních úvěrů poskytovaných nebankovními sektory.

  • Zpomalující se ekonomika Číny bude firmám způsobovat problémy se spláceném svých dluho, s odvoláním na americkou ratingovou společnost Standard & Poor's.
  • Ekonomické zpomalování postupuje napříč celou Čínou tak ohrožuje tak ziskovost firem v téměř všech korporátních sektor, uvádí report ratingové společnosti.

 

Dokonce i po zavedení nových opatření ke stimulaci ekonomického růstu Číny bude toto zpomalování způsobovat firmám v zemi stále větší problémy splácet své závazky během tohoto roku.

Čínská vláda v pondělí zveřejnila oficiální čísla HDP roku 2018, která ukázala, že druhá největší ekonomika světa rostla nejpomalejším tempem v téměř třech dekádách.

Zatímco roční růst o 6,6 % je číslo o kterém si ostatní země můžou nechat zdát, co se týče čínské ekonomiky tak tato čísla potvrzují pokračující pokles hospodářského růstu druhé největší ekonomiky světa. Slabší ekonomický růst může pro zadlužené společnosti představovat menší ziskovost a současně může zvyšovat rizikovost korporátních dluhopisů.

Ekonomické zpomalování postupuje napříč celou Čínou tak ohrožuje tak ziskovost firem v téměř všech korporátních sektor, s odvoláním na pondělní report agentury S&P Global Ratings.

„Političtí představitelé Číny úmyslně směřují čínskou ekonomiku k nižšímu ale udržitelnější růstu, nicméně rozsah, v jakém k ekonomické zpomalení došlo, zvyšuje obavy ohledně dalšího ekonomického vývoje,“ s odkazem na report agentury s dodatkem, že se vyšší obavy z nesplacení korporátních dluhopisů jsou na místě.

Obavy z rostoucího dluhového zatížení přiměly v minulém roce politiky, aby zamezila poskytování nebankovních půjček, které jsou obecně známy jako stínová ekonomika.

Na druhou stranu slábnoucí ekonomika doplněna o obchodní války se Spojenými Státy donutila čínské představitele k zavedení stimulačních opatření v podobě daňových škrtů a monetární expanze. Právě nižší daně by měly být hlavním nástrojem, kterým se Beijing chystá jít proti zpomalující se ekonomice.

Zdroj: CNBC

Zdroj:Tomáš Novák Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Makroekonomické události tento týden: další kolo vyjednávání USA-Čína, FED minutes či Buffetův dopis

Ilustrativní obrázek

Elektřina prudce zdražila. Do budoucna lze očekávat další zvyšování ceny

Ilustrativní obrázek

Souhrn dění a komentáře na trhu

Ilustrativní obrázek

Americké akcie v závěru týdne rostou

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza končí páteční obchodní den se zeleným číslem

Ilustrativní obrázek

Na závěr týdne v Praze růstČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza dnes uzavřela na červené nule

Ilustrativní obrázek

Firemní výsledky: Walmart, Garmin, HP, Newmont Mining Corp., Fresenius, Henkel či Deutsche Telekom

Ilustrativní obrázek

V pátek FedEx oznámil rezignaci svého prezidenta a COO Davida Bronczeka a dividendu 0,65 USD/akcii

Ilustrativní obrázek

Německý akciový trh mírně posiluje měřeno indexem DAX

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifická oblast uzavírá pondělní seance v zeleném teritoriu

Ilustrativní obrázek

Zámořské akcie uzavřely týden růstem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.