Nižší hospodářský růst Číny způsobí problémy korporátním firmám se splácením svých dluhů

18:09 | M Z | Diskuze

Pomalejší hospodářský růst bude firmám způsobovat problémy v dostání svých závazků, a navíc zvyšuje riziko nesplacení korporátních dluhopisů.

Ilustrativní obrázek
Foto: Fio banka

Čína se snaží dalšímu růstu pomoci prostřednictví daňových škrtů a monetární expanze a zároveň zamezit tvorbě nekvalitních úvěrů poskytovaných nebankovními sektory.

  • Zpomalující se ekonomika Číny bude firmám způsobovat problémy se spláceném svých dluho, s odvoláním na americkou ratingovou společnost Standard & Poor's.
  • Ekonomické zpomalování postupuje napříč celou Čínou tak ohrožuje tak ziskovost firem v téměř všech korporátních sektor, uvádí report ratingové společnosti.

 

Dokonce i po zavedení nových opatření ke stimulaci ekonomického růstu Číny bude toto zpomalování způsobovat firmám v zemi stále větší problémy splácet své závazky během tohoto roku.

Čínská vláda v pondělí zveřejnila oficiální čísla HDP roku 2018, která ukázala, že druhá největší ekonomika světa rostla nejpomalejším tempem v téměř třech dekádách.

Zatímco roční růst o 6,6 % je číslo o kterém si ostatní země můžou nechat zdát, co se týče čínské ekonomiky tak tato čísla potvrzují pokračující pokles hospodářského růstu druhé největší ekonomiky světa. Slabší ekonomický růst může pro zadlužené společnosti představovat menší ziskovost a současně může zvyšovat rizikovost korporátních dluhopisů.

Ekonomické zpomalování postupuje napříč celou Čínou tak ohrožuje tak ziskovost firem v téměř všech korporátních sektor, s odvoláním na pondělní report agentury S&P Global Ratings.

„Političtí představitelé Číny úmyslně směřují čínskou ekonomiku k nižšímu ale udržitelnější růstu, nicméně rozsah, v jakém k ekonomické zpomalení došlo, zvyšuje obavy ohledně dalšího ekonomického vývoje,“ s odkazem na report agentury s dodatkem, že se vyšší obavy z nesplacení korporátních dluhopisů jsou na místě.

Obavy z rostoucího dluhového zatížení přiměly v minulém roce politiky, aby zamezila poskytování nebankovních půjček, které jsou obecně známy jako stínová ekonomika.

Na druhou stranu slábnoucí ekonomika doplněna o obchodní války se Spojenými Státy donutila čínské představitele k zavedení stimulačních opatření v podobě daňových škrtů a monetární expanze. Právě nižší daně by měly být hlavním nástrojem, kterým se Beijing chystá jít proti zpomalující se ekonomice.

Zdroj: CNBC

Zdroj:Tomáš Novák Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Národní parky a CHKO

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z finančního trhu 17.4.2019

Ilustrativní obrázek

Pražská burza ztratila kvůli po-dividendovému poklesu Komerční banky

Ilustrativní obrázek

Johnson & Johnson reportovala výsledky za první čtvrtletí fiskálního roku 2019

Ilustrativní obrázek

Bank of America v 1Q naplnila odhady; dařilo se retailu, slabší čísla z tradingu a inv. bankovnictví

Ilustrativní obrázek

Akciová strategieČti více
Ilustrativní obrázek

Nestlé po zrychlení růstu tržeb potvrdilo výhled pro rok 2019

Ilustrativní obrázek

Společnost Avast vydala výsledek svého hospodaření

Ilustrativní obrázek

Samsung má problémy s novým modelem Galaxy Fold

Ilustrativní obrázek

Ford chce do 3 let představit na čínském trhu 30 nových modelů, 10 z toho mají být elektrovozy

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy ve čtvrtek převážně oslabovaly

Ilustrativní obrázek

Zámoří s mírnou ztrátou

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.