Nezajímavé obchodování na středoevropských FX trzích

04.05.2016 08:23 | fa ra | Diskuze

I když se včera po pondělním svátku vrátili na trh londýnští obchodníci, na středoevropských devizových trzích to příliš patrné nebylo. Absence jakýchkoliv nových fundamentálních impulsů se projevila v poklidném kurzovém vývoji. Koruna se tak vůči dolaru držela během včerejšího dne stabilní přilepená k hladině 27,03 CZK/EUR. Bez jakékoliv výraznější kurzové volatility se včera vůči společné evropské měně obchodoval i polský zlotý a maďarský forint.

Foto: Web4Trader

Díky pokračující volatilitě dolaru na světových trzích byly zajímavější pohyby středoevropských měn vůči americkému dolaru. Ten zejména v průběhu dopoledního obchodování dále ztrácel, což znamenalo, že se kurz koruny vůči zeleným bankovkám dostal krátce i pod 23,30 CZK/USD. Takto levný byl pro nás dolar naposledy v lednu 2015.

Ani dnešní den by na charakteru kurzového vývoje nic změnit neměl. S výjimkou březnových maloobchodních tržeb z Maďarska, od kterých ale nelze očekávat výrazný tržní dopad, nebude zveřejněn žádný indikátor, který by kurzy středoevropských měn nějak zásadně ovlivnil. I nadále bude sledován vývoj na globálních trzích, který se ale bude opět více prezentovat na měnových párech středoevropských měn vůči americkému dolaru.

Domácí výnosová (swapová) křivka včera nížila svůj sklon, když dlouhé úrokové sazby klesly o 3 bb. Důvodem byl ještě o něco výraznější pokles eurových sazeb. Kratší konec křivky se přitom v podstatě nepohnul.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.