Netflix zveřejnil čísla za 3Q FY19; jeho akcie v po-obchodní fázi připsaly téměř 10 %

11:51 | E V | Diskuze

Americká internetová televize Netflix ve středu po uzavření tamější burzy zveřejnila výsledky za uplynulé čtvrtletí.

Ilustrativní obrázek
Foto: Christopher

Na rozdíl od výsledků v půli fiskálního roku čerstvými čísly potěšila, načež si její akcie v po-obchodní fázi připsaly téměř 10 %. Společnost se těšila zejména silnému nárůstu nových sledujících v zámoří a velkému počtu zhlédnutí poslední série seriálu Stranger Things a Le Casa de Papel. Firmu v blízké budoucnosti čeká výzva v podobě nárůstu konkurence na americkém trhu.

Výsledky společnosti Netflix Inc za 3Q 2019
  3Q 2019 *Konsensus 3Q 2019 3Q 2018
Tržby (mld. USD) 5,245 5,247 3,999
Čistý zisk (mil. USD) 665,244 -- 402,835
Očištěný zisk na akcii (EPS, USD/akcie) 1,473 1,230 0,813

*Konsensus Bloomberg

Internetová televize Netflix ve středu po uzavření americké burzy zveřejnila výsledky svého hospodaření za třetí čtvrtletí. Ty byly dostatečně dobré na to, aby výrazně zmírnily obavy investorů po číslech z předchozího kvartálu a zároveň z nově vznikající konkurence zejména od Walt Disneyho a Applu. Walt Disney i Apple se chystají spustit streamovací služby v duchu Netflixu a nedávno zveřejnily klíčová data a čísla (více informací o nových konkurentech Netflixu naleznete po kliknutí na jejich jména).

Čísla za třetí čtvrtletí; zdroj: Netflix

Netflixu v uplynulém čtvrtletí přibylo 6,77 milionu nových odběratelů a jejich nárůst překvapil zejména v kontextu přírůstu odběratelů ze zámoří. Příjmy taktéž přečkaly očekávání analytiků a nechávají investory klidnými ohledně prognózy na poslední čtvrtletí tohoto fiskálního roku.

Noví odběratelé doma a v zámoří; zdroj: Bloomberg

Akcionáři po posledním kvartálu hledali optimismus velmi těžce, když jejich negativní naladění po poslalo akcie Netflixu dolů o 30,44 %. 25. září při ceně 256 dolarů za akcií se Netflix dočkal vzpruhy ze strany investorů, když akcie od toho dne do středečního (16.10.2019) večera připsaly 12,81 % (uzavřely tak na téměř 80% ceně před výsledky za třetí čtvrtletí) a v po-obchodní fázi po čerstvých výsledcích přidaly dodatečných téměř 10 %.

Hlavní finanční ředitel Spencer Neumann uplynulý kvartál okomentoval s tím, že výsledky napříč portfoliem Netflixu byly velmi povzbuzující a to nikoliv pouze na straně nových odběratelů.

Velká část lepších čísel se tedy opírá o výsledky ze zámoří. Televize získala 6,77 milionu nových odběratelů a 6,26 milionu z nich tvoří odběratelé mimo Spojené státy. Společnost očekává, že během tohoto čtvrtého čtvrtletí získá dodatečných 7 milionů nových odběratelů ze zámoří a zakončí tak tento rok s největším přírůstkem „mezinárodních“ odběratelů za poslední kvartál.

Firma těžila z řady nových sérii nejpopulárnějších seriálů. Například novou sérii Stranger Things zhlédlo v prvních čtyřech týdnech 64 milionů domácností a stala se tak nejsledovanější sérii Netflixu. Nová série seriálu „La Casa de Papel“ (česky Papírový dům) se těšila 44 milionům zhlédnutí. Byla to zároveň série Netflixu, kterou vidělo nejvíce diváku ze zemí s jiným úředním jazykem než je angličtina.

Zahraniční trhy se pro Netflix stávají stále důležitější vzhledem k rostoucí konkurenci ze strany Disney, Applu, Comcastu a AT&T. Všechny z těchto čtyř společností zahájí své vlastní streamovací služby ve Spojených státech během následujících měsíců. Netflix se v posledním čtvrtletí „tradičně“ těší nejlepším výsledkům, když letos očekává nových 7,6 miliónu odběratelů ve čtvrtém kvartálu, a nárůst konkurence v této části fiskálního roku není příliš pozitivním faktem.

Peněžní toky a kapitálová struktura

Volné peněžní toky ve třetím kvartálu dosáhly záporné hodnoty 551 milionů dolarů oproti -859 milionům dolarům ve třetím čtvrtletí předchozího fiskálního roku. Ve fiskálním roce 2019 společnost očekává volné peněžní toky v přibližné výši -3,5 miliardy dolarů. Díky rychle rostoucím tržbám a rostoucí provozní marži by měla být společnost schopna financovat větší část svého obsahu interně. Následkem by mělo být meziročně lepší cash flow ve fiskálním roce 2020 a následujících letech. Zisk na akcii ve čtvrtém kvartálu Netflix odhaduje na 51 centů za akcii a tržby ve výši 5,44 miliardy dolarů.

Reportování v následujícím roce

Počátkem posledního kvartálu fiskálního roku 2019 se společnost chystá odhalit tržby a vývoj členství v jednotlivých regionech. To tedy znamená, že firma představí čísla Asijsko-pacifického regionu, Evropy, Středního východu a Afriky, Latinské Ameriky a „UCAN“ (USA a Kanada). Region „UCAN“ je z 90 % tvořen odběrateli ze Spojených států a zbylých 10 % připadá na Kanadu. V tomto formátu Netflix zveřejní pouze informace o členství a prognózu vývoje platících odběratelů na další čtvrtletí.

Akcie v po-obchodní fázi posílily o 9,86 %.

 

Netflix Inc (NFLX) +0,7 % na 286,28 USD
Ukazatel   Ukazatel  
Kapitalizace (mld. USD) 125,3 P/E 91,5
Vývoj za letošní rok (%) +7,0 Očekávané P/E 73,7
52týdenní minimum (USD) 231,2 Prům. cílová cena (USD) 365,4
52týdenní maximum (USD) 386,0 Dividendový výnos (%) --

 

Zdroj: Bloomberg, Netflix

Zdroj:Tomáš Novák Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Čti více
Ilustrativní obrázek

Hyundai vyvíjí jako první na světě technologii pro aktivní eliminování hluku od podvozku

Ilustrativní obrázek

EBITDA chemické společnosti Linde v souladu s odhady, tržby mírně pod

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k výsledkům skupiny ČEZ

Ilustrativní obrázek

Banky riskují ztrátu 280 miliard USD příjmů z plateb, zjistila zpráva společnosti Accenture

Ilustrativní obrázek

Kofola ČeskoSlovensko: zajímavé body z konferenčního hovoru s managementem společnosti

Ilustrativní obrázek

První blok elektrárny Temelín je opět v plném provozu

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.