Německý ministr financí Schäuble kritizuje bývalého šéfa Deutsche Bank za přijmutí vysokých bonusů

22:56 | wa pe | Diskuze

Největší německá banka, Deutsche Bank kvůli aktuálním potížím přistoupila k pozastavení výplaty bonusů svým bývalým vrcholovým manažerům a spekuluje se dokonce o vrácení těch již vyplacených.

Foto: Carsten Frenzl

Spolkový ministr financí Wolfgang Schäuble kritizoval bývalého šéfa Deutsche Bank, Josefa Ackermanna za jeho neochotu vzdát se vysokých odměn, které má jemu a dalším bývalým manažerům banka v budoucnu vyplatit. V Ackermannově případě se jedná o 3,5 milionu EUR.

Ackermann v minulém týdnu prohlásil, že by se mohl výplaty bonusů vzdát, nebylo by to však s ohledem na bývalé kolegy z managementu banky správně. Ministr financí Schäuble uvedl, že Ackermannovy důvody jsou „dobré možná tak pro karneval či masopust, bohužel se však nejedná o žádný vtip, nýbrž je to k ... “

Zdroj:OV
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.