Německý DAX uzavřel čtvrteční seanci v plusu

20:06 | Redakce W4T | Diskuze

Německý index DAX se v průběhu celé seance pohyboval v kladném teritoriu a nakonec uzavřel silnější o 0,61 %. Index táhly do kladného teritoria zisky Fresenius Medical Care (FME; +2,0 %) a Fresenius (FRE; +1,9 %).

Ilustrativní obrázek
Foto: geralt

Dařilo se i firmě Linde (LINU; +1,9 %) po zprávě o tom, že společnost vede s firmou Praxair jednání v již pokročilé fázi ohledně prodeje aktiv v Severní a Jižní Americe společnostem CVC a Messer. Posilovaly i společnosti Beiersdorf (BEI; +1,7 %) a ThyssenKrupp (TKA; +1,4 %). Druhá zmiňovaná firma včera skokově oslabila v návaznosti na spekulace o tlaku minoritních akcionářů na na rozdělení, divestice a změnu výkonného ředitele. Na opačné straně indexu uzavřela Commerzbank (CBK; -1,2 %), mírněji posléze oslabila druhá z velkých bank Deutsche Bank (DBK; -0,3 %).

Index DAX +0,61 % na 12493,18 b.
Nejsilnější akcie Změna Nejslabší akcie Změna
Fresenius Medical Care (FME) +2,0 % Commerzbank (CBK) -1,2 %
Fresenius (FRE) +1,9 % Deutsche Bank (DBK) -0,3 %
Linde (LINU) +1,9 % Deutsche Post (DPW) -0,2 %
Beiersdorf (BEI) +1,7 % Daimler (DAI) -0,1 %
ThyssenKrupp (TKA) +1,4 % E.ON (EOAN) -0,1 %

 

Zdroj: Bloomberg

Zdroj:František Mašek Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.