Nelžete sami sobě a zapomeňte na martingale: rozhovor s forexovým autotraderem Tomášem Hrubým, část 3

09.12.2015 10:20 | Redakce W4T | Diskuze

 

Které bylo pěkně oceněno 5000 USD, že?

Přesně tak. Když do toho jdete, s tím, že je soutěž plná zkušených Asiatů a většinu z nich porazíte, tak těch 5000 USD by byl hodně příjemný bonus na závěr.

Jenže jeden z nich se opravdu rozhodl riskovat na poslední chvíli 100% účtu a předběhl mě v posledních pár hodinách. Měl propad -99.9%, ze kterého se se štěstím dostal až do plus 87%. Pořadatel ho pak nazval „Lucky boyem“ :-)

 

Naše čtenáře jistě bude zajímat, jak Váš systém obchoduje. Prozradíte nám nějaké knowhow?

Ono je to spíš o těch metodách testů, backtestů a forward testů. Hlavně je za tím systémem asi 5000 hodin strávených vylepšováním a hledáním vhodných prvků. Mohu prozradit, že je to postavené na vlastním poskládání indikátorů CCI, Stochastic a vlastnímu rozpoznání Williams %R divergence. Když se do toho přidá pořádný order management a money management, tak je výsledkem opravdu šikovný a dlouhodobě stabilní trading. Přestože mi většina lidí kdysi tvrdila, že s indikátory to nebude fungovat.

 

Zní to tak jednoduše.

V principu to jednoduché je, ale za ty hodiny u pc se platít krutá daň.

 

Neříkal jste, že jste začal dělat autotrading kvůli tomu, abyste nemusel být u pc tolik hodin?

Jistě jsem to říkal a samozřejmě to platí. Ten rozdíl mezi diskrečním tradingem a autotradingem je hlavně v tom, že když už se mi podaří systém vytvořit, otestovat a nasadit do reálu, tak už mi tolik času rozhodně nespotřebuje.  Je to jako investice, která se až po čase začne vracet. Dneska můžu klidně spát, protože ten systém už dokonale znám. Ničím mě nepřekvapí.  Ráno otevřu svůj online monitoring a mám většinou realizované obchody v zisku. Je to nenahraditelné.

 

Jmenuje se nějak Vás systém, a jaké jsou Vaše další cíle?

Ten systém se jmenuje Stufic a je to zkratka několika vlastností (Sytematic trading under floating control).  Důležité je to slovo systematický. Tam prakticky není prvek, ke kterému by se došlo náhodou. Vždycky to bylo cílené vytváření, testování a pak teprve úvaha jestli danou věc přidat nebo ne. Floating control vychází zase z mé výsady nestresovat sebe ani klienty, kteří si systém pronajmou. Baví mě to, když systém převážnou většinu času drží otevřené obchody v zisku.

 

Řekněte mi ještě, mohu si já osobně ten Váš systém někde koupit a kolik stojí?

Stufic je možné zakoupit. Zkusím se teď zeptat já Vás. Jaká je cena systému, který Vám dovolí klidně spát a umí nenáročně vytvořit +21% za rok, né-li víc?

Stanovil jsem cenu 3490 USD a omezený počet kopií.  Jenže v současné době nemám hotovou dokumentaci a vzhledem k rychlému pokroku ani nevím, jestli někdy bude :-) Případný kupec by si musel na školení sepsat kopec poznámek. Pronájem je asi lepší :-)

 

A co vás čeká teď?

Čeká mě světový šampionát v tradingu, na který se opravdu těším. Myslím, že je zde obrovská šance na dobré umístění. S reálnými penězi to systém umí a jsem velmi zvědav zda-li obstojí a jaký nakonec bude výsledek. Tedy jak moc za rok zhodnotí reálných 10tis USD.

 

Zní to slibně a každopádně budeme držet palce. Co by jste poradil začínajícím autotraderům na závěr?

To nejlepší  nakonec, že? :-) Vidím to jednoznačně takto:  Buďte trpěliví.  Zapomeňte na martingale.  Najděte si metodu pro forward testování.  Nelžete sami sobě co se akceptace rizika týče a hleďte hlavně na velikost propadu. Zisk je totiž až to vedlejší.

 

Líbil se vám článek?
+4 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články

Okamura: Volby u nás přestávají být demokratické. Doba se začala velmi podobat období nástupu fašismu ve 30. letech

Akcie Monety na 75Kč jsou spíše k nákupu než k prodeji. Dividendová politika Monety je nastavena více než atraktivně

Šéf komise, co se zabývá Babišem a Přibilem: Svoboda médií už tu zase pokulhává. Svými vstupy dokonce možná narušují svobodnou politickou soutěž

Devadesát procent zákonů jde proti občanovi. Andrej Babiš obhospodařuje 120 tis. hektarů a devastuje půdu…

Mr. Doporučitel: Využíváme fenoménu osobního doporučení, lidé doporučují lidem přes Dinoprofit.comČti více

Ekvádor se podle resortního ministra podřídí rozhodnutí většiny členů OPEC

Podle Uniper žádná nabídková cena z Fortum dosud nepřišla

Italská UniCredit naznačila zájem fúzovat s německou Commerzbank

Akcie ve Spojených státech mírně posílily. K růstu jim pomohly finanční společnosti

ČNB varuje před nabídkou odkupu akcií

Akcie dodavatelů Apple oslabují kvůli problémům s chytrými hodinkami Watch a slabým objednávkám iPhone 8

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.