Nelžete sami sobě a zapomeňte na martingale: rozhovor s forexovým autotraderem Tomášem Hrubým, část 3

10:20 | Redakce W4T | Diskuze

 

Které bylo pěkně oceněno 5000 USD, že?

Přesně tak. Když do toho jdete, s tím, že je soutěž plná zkušených Asiatů a většinu z nich porazíte, tak těch 5000 USD by byl hodně příjemný bonus na závěr.

Jenže jeden z nich se opravdu rozhodl riskovat na poslední chvíli 100% účtu a předběhl mě v posledních pár hodinách. Měl propad -99.9%, ze kterého se se štěstím dostal až do plus 87%. Pořadatel ho pak nazval „Lucky boyem“ :-)

 

Naše čtenáře jistě bude zajímat, jak Váš systém obchoduje. Prozradíte nám nějaké knowhow?

Ono je to spíš o těch metodách testů, backtestů a forward testů. Hlavně je za tím systémem asi 5000 hodin strávených vylepšováním a hledáním vhodných prvků. Mohu prozradit, že je to postavené na vlastním poskládání indikátorů CCI, Stochastic a vlastnímu rozpoznání Williams %R divergence. Když se do toho přidá pořádný order management a money management, tak je výsledkem opravdu šikovný a dlouhodobě stabilní trading. Přestože mi většina lidí kdysi tvrdila, že s indikátory to nebude fungovat.

 

Zní to tak jednoduše.

V principu to jednoduché je, ale za ty hodiny u pc se platít krutá daň.

 

Neříkal jste, že jste začal dělat autotrading kvůli tomu, abyste nemusel být u pc tolik hodin?

Jistě jsem to říkal a samozřejmě to platí. Ten rozdíl mezi diskrečním tradingem a autotradingem je hlavně v tom, že když už se mi podaří systém vytvořit, otestovat a nasadit do reálu, tak už mi tolik času rozhodně nespotřebuje.  Je to jako investice, která se až po čase začne vracet. Dneska můžu klidně spát, protože ten systém už dokonale znám. Ničím mě nepřekvapí.  Ráno otevřu svůj online monitoring a mám většinou realizované obchody v zisku. Je to nenahraditelné.

 

Jmenuje se nějak Vás systém, a jaké jsou Vaše další cíle?

Ten systém se jmenuje Stufic a je to zkratka několika vlastností (Sytematic trading under floating control).  Důležité je to slovo systematický. Tam prakticky není prvek, ke kterému by se došlo náhodou. Vždycky to bylo cílené vytváření, testování a pak teprve úvaha jestli danou věc přidat nebo ne. Floating control vychází zase z mé výsady nestresovat sebe ani klienty, kteří si systém pronajmou. Baví mě to, když systém převážnou většinu času drží otevřené obchody v zisku.

 

Řekněte mi ještě, mohu si já osobně ten Váš systém někde koupit a kolik stojí?

Stufic je možné zakoupit. Zkusím se teď zeptat já Vás. Jaká je cena systému, který Vám dovolí klidně spát a umí nenáročně vytvořit +21% za rok, né-li víc?

Stanovil jsem cenu 3490 USD a omezený počet kopií.  Jenže v současné době nemám hotovou dokumentaci a vzhledem k rychlému pokroku ani nevím, jestli někdy bude :-) Případný kupec by si musel na školení sepsat kopec poznámek. Pronájem je asi lepší :-)

 

A co vás čeká teď?

Čeká mě světový šampionát v tradingu, na který se opravdu těším. Myslím, že je zde obrovská šance na dobré umístění. S reálnými penězi to systém umí a jsem velmi zvědav zda-li obstojí a jaký nakonec bude výsledek. Tedy jak moc za rok zhodnotí reálných 10tis USD.

 

Zní to slibně a každopádně budeme držet palce. Co by jste poradil začínajícím autotraderům na závěr?

To nejlepší  nakonec, že? :-) Vidím to jednoznačně takto:  Buďte trpěliví.  Zapomeňte na martingale.  Najděte si metodu pro forward testování.  Nelžete sami sobě co se akceptace rizika týče a hleďte hlavně na velikost propadu. Zisk je totiž až to vedlejší.

 

Líbil se vám článek?
+4 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Lucie Brešová

Kiwi.com: O IPO jsme uvažovali spíše směrem k Londýnu či New Yorku. Vstup Googlu na trh letenek jako hrozbu nevnímáme

Opční stratég: Platfomy na binární opce mívají schovaná "kazítka" obchodů, vykopávají ze systému lidi s výdělkem a až podezřele často krachují

Čech, který se prosadil v Chicagu, hlavním městě futures obchodování: V Čechách máme elitní developery pro strategie na futures trzích

Optaglio: Chystáme vstup na burzu. Přivítá pražská burza nové IPO nebo vyhraje jen Londýn?

Allianz: Kvůli víkendové vichřici se na pojišťovnu obrátilo už 4300 klientů, exkluzivní rozhovor s manažerem firmyČti více
Ilustrativní obrázek

Analytici okomentovali včera zveřejněné kvartální zisky IBM

Ilustrativní obrázek

Počet aktivních vrtů v USA v týdnu klesl o tři

Ilustrativní obrázek

Nebuďme přílišnými optimisty ohledně letošních tržeb Gilead

Ilustrativní obrázek

Mohly by akcie Kohl’s posílit i o padesát procent?

Ilustrativní obrázek

Saudi Aramco a Chevron budou využívat technologii přímé přeměny ropy na chemikálie

Ilustrativní obrázek

Schlumberger publikoval výsledky za 4Q, překonaly očekávání

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.