Nelžete sami sobě a zapomeňte na martingale: rozhovor s forexovým autotraderem Tomášem Hrubým, část 2

09.12.2015 10:20 | Redakce W4T | Diskuze

 

Pojďme si popovídat o té soutěži. Byl jste nakonec třetí. Byl tam reálný kapitál. To soutěž  velmi odlišilo od ostatních soutěží s demo penězi. Všimli jsme si, jak komentujete průběh na svém Facebookovém profilu a zaujalo nás několik věcí. Jednou z nich je, že top ten prakticky obsadili asijští obchodníci a k tomu jste byl prakticky jediným, kdo použil automatický systém, AOS. Zajímavé také je, že Vás z druhé příčky nakonec sesadil trader s propadem -99.9%. Tomu říkám hrana. Jak to vnímáte Vy? Jaký vidíte rozdíl mezi demem a soutěží s reálnými penězi?

Soutěž pro mě byla krásnou prověrkou systému. Nečekal jsem, že bych se nakonec mohl ocitnout tak vpředu. Věděl jsem, že určité šance mám, protože na reálném účtu se mi daří udržet propad do -2% a přesto mám zisk 21% od ledna. Po jednoduchých počtech jsem věděl, že když objemy v systému znásobím 20x, tak s největší pravděpodobností mohu dojít k přijatelnému propadu do -40%.

 

Ta čísla se nám zdají pěkná. Proč jste to nenavýšil víc, bylo by to reálné?

-40% bylo pravděpodobné, ale pokud by měl systém normálně propad -4%, tak už jsem na -80% a ta pravděpodobnost výskytu tam je veliká. Nechtěl jsem riskovat ztrátu většiny účtu, za to jsem se chtěl dobře umístit s plusem. Nakonec se mi to tedy povedlo s průběžným propadem do -23.51% a konečným ziskem +48.4% za onen soutěžní měsíc.

Byl jsem trochu překvapený, že to nakonec stačilo na třetí místo. Dokonce málem na druhé.

Určitě se výkon nedá srovnat s demo soutěží. Tam je to vše velmi nerealistické. Tradeři nemají zábrany a nic neriskují. Maximálně to, že se neumístí. Až na výjimky byl vidět jasný opatrnější přístup obchodníků, když šlo o skutečné peníze. To mi naprosto vyhovuje.  Na to je můj systém připravený.

Ti co to pojali jako demo soutěž ztratili většinu kapitálu a skončili na zadních příčkách.


To ano. U většiny soutěží se procenta pohybují v řádech tisíců. Zde však vyhrál Korejský obchodník s výnosem +218%. Vy jste byl chvíli druhý a pár hodin před koncem Vás z tohoto postu sesadil jiný trader. Co se stalo?

Nejistota způsobená útoky v Paříži a poměrně velké otevřené pozice konkurentů hodně míchala pořadím. Poslední tři dny už bylo vidět určité napětí a strach o dosažené pozice. Já byl spokojený se svým výkonem, byť jsem byl na pátém místě, a začal jsem taktizovat. Robota jsem vypnul a čekal, co bude. Ukázalo se to jako dobrý tah. Z pátého místa jsem se bez akce posunul na třetí, pak druhé místo. Obchodníci přede mnou si to pokazili sami. Náhle jsem měl 20% k dobru a pomalu se začal těšit z druhého místa.

Líbil se vám článek?
+4 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články

Okamura: Volby u nás přestávají být demokratické. Doba se začala velmi podobat období nástupu fašismu ve 30. letech

Akcie Monety na 75Kč jsou spíše k nákupu než k prodeji. Dividendová politika Monety je nastavena více než atraktivně

Šéf komise, co se zabývá Babišem a Přibilem: Svoboda médií už tu zase pokulhává. Svými vstupy dokonce možná narušují svobodnou politickou soutěž

Devadesát procent zákonů jde proti občanovi. Andrej Babiš obhospodařuje 120 tis. hektarů a devastuje půdu…

Mr. Doporučitel: Využíváme fenoménu osobního doporučení, lidé doporučují lidem přes Dinoprofit.comČti více

Ekvádor se podle resortního ministra podřídí rozhodnutí většiny členů OPEC

Podle Uniper žádná nabídková cena z Fortum dosud nepřišla

Italská UniCredit naznačila zájem fúzovat s německou Commerzbank

Akcie ve Spojených státech mírně posílily. K růstu jim pomohly finanční společnosti

ČNB varuje před nabídkou odkupu akcií

Akcie dodavatelů Apple oslabují kvůli problémům s chytrými hodinkami Watch a slabým objednávkám iPhone 8

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.