Někteří z insiderů nehledí na maxima a směle nakupují

12:35 | Ne Ro | Diskuze

Někteří z insiderů nehledí na maxima a pokračují v dalších nákupech akcií. V jejich hledáčku jsou akcie těchto společností:

Foto: Open-Grid Scheduler Grid Engine

 

Zatímco významné trhy v USA i nadále setrvávají blízko historických maxim, zasvěcenci neboli insideři během uplynulého týdne nepřestávali nakupovat akcie některých společností. Toto je býčí znamení pro trhy, zvláště děje-li se v tradičně pomalém měsíci, jakým bývá srpen.

Analytici z 24/7 Wall St. každý týden prezentují insider nakupování. Samozřejmě je na zvážení každého investora, jak s touto informací naloží. Někdy totiž mívají insideři a 10% vlastníci nastavené plány na nákup akcií v intervalech, které posléze přidávají k těm již drženým. Ale i přes tuto skutečnost se stále jedná o celkově pozitivní znamení. Níže uvádíme výčet některých společností, které zaznamenaly znatelné nákupy insiderů v průběhu minulého týdne:

 

Penske Automotive

Výkonný ředitel společnosti Penske Automotive Group Inc. (NYSE: PAG) minulý týden nakoupil 100 tisíc akcií společnosti, 42,28 USD za akcii. Celkový nákup tak vyšel na 4,22 miliónů USD a byl dosud posledním z několika blokových nákupů za uplynulý měsíc. Společnost již dříve v tomto měsíci oznámila lepší než očekávané výsledky za čtvrtletí šly nadračku a nahoru o více jak 24 %  minulý měsíc. Jejich uzavírací cena v pátek byla 44,35 USD a v pondělí byla 44,60 USD. Timing pro nákup vypadá dobře.

 

Western Refining

CEO společnosti Western Refining Inc. (NYSE: WNR) také koupil nějaké akcie během uplynulého týdne. Ve dvou blocích nakoupil celkem 100 tisíc akcií společnosti při cenách v rozpětí od 23,00 USD do 23,30 USD za akcii. Celkem ho nákup přišel na více než 2,32 miliónů USD. Jeho celkový podíl se zvýšil na více jak 3,5 miliónů akcií. Tato rafinérie sídlící v El Pasu již dříve v srpnu také ohlásila lepší než očekávané výsledky. Na monitorech sledujících insider nákupy společnost vyskočila již v květnu či v červnu. Páteční uzavírací cena byla 24,03 USD a pondělní uzavírací cena byla 24,48 USD na akcii. Timing pro nákup vypadá slibně.

 

Advance Auto Parts

Specializovaná maloobchodní společnost Advance Auto Parts Inc. (NYSE: AAP) zaznamenala dva znatelné insider nákupy během minulého týdne. Výkonný ředitel společnosti a člen představenstva nakoupili dohromady více jak 6700 akcií za cenu v rozpětí od 159,56 USD do 160,28 USD za akcii. Celková cena nákupu byl něco málo přes 1 milión USD. V tomto případě hospodářské výsledky zveřejněné v tomto měsíci nebyly až tak růžové. Nicméně i tato společnost se na monitorech sledujících insider nákupy objevila už v červnu. Uzavírací cena akcií společnosti byla v pátek 156,83 USD a v pondělí  157,67 USD.

 

J.C. Penney

Předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti J.C. Penney Co. Inc. (NYSE: JCP) minulý týden přidal dalších 50 tisíc akcií své společnosti, provozující obchodní domy, ke svému podílu, čítajícímu více než 2,5 miliónů akcií. Při ceně 9,92 USD za akcii ho nákup vyšel na téměř 496000 USD. Tato v Texasu sídlící společnost byla jednou z maloobchodních společností, které se poslední dobou potýkaly s obtížemi a pro niž analytici z  24/7 Wall St.  doporučovali fúzovat, aby přežila. Uzavírací cena byla v pátek 9,89 USD na akcii a v pondělí 9,81 USD na akcii.

 

Opko Health

Již více než rok předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Opko Health Inc. (NASDAQ: OPK) pravidelně nakupoval balíčky akcií společnosti. V minulém týdnu přikoupil 104 tisíc akcií. Jeho podíl nyní čítá více jak 160 miliónů akcií. Při celě akcií v rozpětí od 9,06 USD do 9,76 USD ho tento jeho dosud poslední nákup přišel na více než 968 tisíc USD. Tato biotechnologická společnost sídlící v Miami má jedny z nejvíce shortovaných akcii v rámci Nasdaq. Poté co cena akcií klesla o 7 % během minulého týdne, byla páteční uzavírací cena 9,12 USD. Pondělní uzavírací cena byla 9,28 USD.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.