Některé pražské lokality mohou ještě podražit

15:15 | E V | 4 komentáře / 4 nové

Rozvoj dopravní infrastruktury, těsné sousedství s „dobrými adresami“.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Koncepční přístup některých městských částí k řešení větších území: to vše jsou faktory, které mohou podle odborníků i při dnešních vysokých cenách nových bytů v Praze v blízké budoucnosti v některých lokalitách ceny ještě zvednout.

Příkladem mohou být ulice starého Žižkova, kdysi dělnické čtvrti, které těsně sousedí s územím Královských Vinohrad. Pořízení bytu v některém ze zdejších domů z počátku 20. století, jež procházejí revitalizací, může podle odhadů přinést v horizontu několika let zhodnocení investice i o desítky procent.

Co čeká Vysočany?

Podle Jany Sečkářové, partnerky investiční skupiny Natland zodpovědné za developerské projekty, jsou další takovou oblastí s potenciálem pražské Vysočany.

„Skýtají velký prostor pro další rozvoj, a tedy i cenový růst. Je to sice čtvrť poznamenaná těžkou industriální historií, ale také nabízející velmi slušnou infrastrukturu – i díky koncepčnímu přístupu městské části k řešení některých větších území, jako je třeba okolí Poděbradské ulice.“

Tím, že někteří „vizionáři“ již svými investicemi lehce předběhli vývoj čtvrti, je zde de facto vše, co je k životu potřeba, upozorňuje Sečkářová. Má na mysli například pražské Holešovice, Karlín nebo Vysočany.

Do centra za 10 minut

Bydlení v hlavním městě je ovšem neodmyslitelně spjato s dopravní dostupností lokalit, kde se koncentruje nabídka kancelářských ploch. Budoucnost přitom jednoznačně představuje hromadná doprava ve všech podobách, a to včetně zatím nedoceněné železniční sítě, kterou je hlavní město hustě protkáno. 

Například z nádraží Praha-Libeň, které prošlo zásadní rekonstrukcí v souvislosti s dokončení někdejší Sazka – dnes O2 Arény, se lze několikrát za hodinu dostat do centra – tedy na Masarykovo nebo Hlavní nádraží – za 10 minut. 

Kanceláře se přibližují bytům

Dalším z trendů, které podle odborníků budou v blízké budoucnosti v Praze posilovat, je stírání rozdílů mezi rezidenčními lokalitami a „kancelářskými čtvrtěmi“.

Například právě ve Vysočanech lze podle Sečkářové předpokládat i další nárůst kancelářské výstavby. „Zejména proto, že kvůli vzrůstajícímu nájmu kancelářských ploch se posouvají meze smysluplného nájmu daleko za hranice Karlína,“ vysvětluje.

Developeři navíc stále častěji nabízejí pod jednou střechou kombinaci prostor pro bydlení a podnikání. Je to stále patrnější v aktuálně nabízených projektech i v těch, které se teprve připravují a na trhu se objeví v nejbližší době. 

Zdroj:Mgr. Petr Kotek, Spindoctors s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Mohu doporučit přímo realitní kancelář, se kterou jsem prodával i já https://www.edoxreality.cz/
Máte zkušenost tedy přímo s konkrétní realitní kanceláří z Prahy? Se kterou?
Jestli se v tomto nepohybujete, a chcete prodávat nemovitost zrovna v Praze, tak nejlepší je svěřit prodej do realitní kanceláře, která vám pohlídá všechny právní náležitosti, a přepis nemovitosti, když jsem prodával přes rk, tak se kupce našel za 3 týdny.
Prodával jste někdo svůj dům nebo byt v Praze? co je vše potřeba před prodejem udělat a zařídit?
Vstoupit do diskuze


Související články
Ilustrativní obrázek

První klienti v Čechách si sjednali hypotéku plně online

Ilustrativní obrázek

Společnost UBM získala nový rezidenční projekt

Ilustrativní obrázek

Regulace nájemného po vzoru Berlína je slepou uličkou.

Ilustrativní obrázek

Potřebujete ušetřit na bydlení? Nákup nebytového prostoru není řešením

Ilustrativní obrázek

Plánujete nové bydlení nebo rekonstrukci?

Ilustrativní obrázek

Jak se vypořádat s hypotékou při rozvodu i po němČti více
Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region v červených barvách

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy se pohybovaly smíšeně

Ilustrativní obrázek

Zámořské akcie končí týden na nových historických maximech

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.