Nejznámější software pro tvorbu affiliate programu na českém a slovenském trhu AffilBox.cz, mění majitele.

15:15 | E V | Diskuze

Ondřej Martinek a Jaroslav Janíček kupují společnost AffilBox s.r.o., vlastnící stejnojmennou SAAS aplikaci od jejího zakladatele Mária Roženského.

Ilustrativní obrázek
Foto: AffilBox

AffilBox vznikl v roce 2011 a za tu dobu se stal největším a nejznámějším softwarem pro tvorbu affiliate programu na českém a slovenském trhu. Aplikaci používají stovky e-shopů a další přibývají. 

 

AffilBox v číslech:


Software za poslední rok pomohl svým klientům k více, než 312 000 zákazníkům, kteří vygenerovali obrat v celkové hodnotě přesahující 790 milionů korun.


Affiliate partneři propagující klienty AffilBoxu, si za poslední rok vydělali přes 182 milionů korun. 


Mezi zákazníky AffilBoxu patří takové společnosti jako Zonky.cz, Twisto.cz, Econea.cz, VaseCocky.cz, Alkohol.cz, Audioteka.cz, Mironet.cz, Eshop-rychle.cz a stovky dalších.


Aplikace je mezi svými zákazníky známá svou jednoduchostí a prvotřídní podporou. Na tomto základě chtějí noví majitelé odstartovat novou éru AffilBoxu a dále přidávat nové funkce, které využijí jak majitelé affiliate programu (inzerenti), tak affiliate partneři.

 

Co přinesou dva dlouholetí affiliate manažeři nového?


Ondřej Martinek a Jaroslav Janíček jsou dlouholetí affiliate manažeři, kteří s AffilBoxem a jeho původním majitelem Máriem Roženským roky spolupracují. Oba dva noví majitelé se podíleli na redesignu aplikace (byl vypuštěn 8.10. 2019) a s aplikací pracují každý den.


“Další směřování AffilBoxu vidíme v jeho vylepšování ale také vzdělávání našich klientů, vytváření výukových materiálů pro laiky a celkovém rozšiřování povědomí o affiliate marketingu v ecommerce sféře.” - Jaroslav Janíček.


Jaroslav Janíček má dlouholeté zkušenosti z osobního prodeje. Jako affiliate manažer spravuje affiliate programy v 15 zemích Evropy a na českém trhu má za sebou několik úspěšných affiliate projektů. Díky svým zkušenostem se bude v AffilBoxu zaměřovat na obchod a marketing.


“SAAS aplikaci AffilBox přebíráme těsně po redesignu a kompletním refaktoringu kódu, takže máme volné ruce na další rozvoj. V rychlém sledu po sobě přidáme lepší analytiku pro partnery/inzerenty a propracovanější tracking.” - Ondřej Martinek


Ondřej Martinek kromě správy affiliate programů spoluvlastní výukový portál Pravopisne.cz, který úspěšně prodává vlastní SaaS aplikaci zvanou “+Pravopisně.cz”. Díky zkušenostem, které během vývoje aplikace získal, povede v AffilBoxu vývoj a technické oddělení.


“Osobně si nemůžu přát lepší kupce. V obou vidím ten zápal pro affiliate trh, který jsem měl já v roce 2014/15. Také špičkově znají affiliate prostředí v ČR a SR. Znají se s inzerenty, partnery, rozumí marketingu, propagaci i vývoji aplikací. Ondra již několik let vyvíjí SaaS aplikaci Pravopisně.cz. 


Také jsou oba velmi svědomití a záleží jim na skvělé zákaznické péči. Chtějí aplikaci dále rozvíjet a když mi představili své plány, krásně se protnuly s tím, co jsem měl dále v plánu i já s AffilBoxem.” - Mário Roženský


Mário Roženský se bude nyní plně věnovat své nové aplikaci SupportBox, která na českém a slovenském trhu zaplňuje prázdné místo komplexního nástroje pro zákaznickou podporu.


Od AffilBoxu pod novým vedením se očekává, že dokáže navázat na dosavadní úspěchy a bude vylepšovat aplikaci podle poptávky trhu.


Noví majitelé chtějí v následujících 3 letech začít aplikaci prodávat v zahraničí.

Zdroj:Jaroslav Janíček, AffilBox.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

České softwarové firmy, které by vám neměly uniknout

Ilustrativní obrázek

Koronavirus infikuje internet

Ilustrativní obrázek

Software z druhé ruky je pro start-up prvotřídním nápadem

Ilustrativní obrázek

Michelin, Continental a Smag se chystají spolupracovat na vývoji mapovacího softwaru

Ilustrativní obrázek

BSC potvrzuje pozici lídra v regulatorním výkaznictví. Nově jeho služby využívá HSBC, J&T i ČMZRB

Ilustrativní obrázek

Firmy kupují software on-line, preferují zejména trvalé licence, a to i z druhé rukyČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Ilustrativní obrázek

Klíčové centrální banky tisknou peníze jako o závod

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se drží nuly, SAP a Covestro zvýšily celoroční výhled

Ilustrativní obrázek

Asijský trh převážně v zeleném

Ilustrativní obrázek

Německá burza zahajuje mírným růstem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.