Nejvýznamnější investoři shortují americké akcie. George Soros a Stan Druckenmiller nakupují zlato

10.06.2016 10:56 | wa pe | Diskuze

Index S&P 500 dosahuje rekordních hodnot, počet investorů, kteří prodávají své akcie a raději směřují své investice do zlata však rychle stoupá.

Foto: Leigh Bedford

 

Zotavení po hlubokém pádu z počátku roku vedlo na indexu  S&P 500 až k atakování jeho dosažených absolutních maxim, přesto mnoho prominentních investorů očekává na amerických akciích „den zúčtování,“ jak údajně blížící se kolaps akciového trhu nedávno popsal Carl Icahn.

Mezi investory, kteří takzvaně shortují americké akcie najdeme také Georga Sorose, který se v prvním čtvrtletí podle agentury Bloomberg zbavil svých akcií ve prospěch zlata. Za hlavní současná rizika Soros označil mohutný odliv kapitálu z Číny a uprchlickou krizi v Evropě.  Soros Fund Management vydělal na dobrém odhadu blížícího se hlubokého poklesu trhů již dříve. V roce 2007 Soros úspěšně vsadil na kolaps amerického trhu s hypotékami, který mu následně vynesl více jak 1 miliardu USD.

Ke zlatu utíká i Stan Druckenmiller, který na nedávné investiční konferenci Sohn varoval, že současná politika levných peněz může rozpoutat krizí větší, nežli byla ta z roku 2008. 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.