Nejvýkonnější akcie na indexu S&P 500 v minulém měsíci

13:39 | wa pe | Diskuze

Akcie na indexu S&P 500 zažily opravdu krušný start do nového roku, únor však na akciovém trhu přinesl výrazné zklidnění. Podívejme se společně na tituly, které si v uplynulém měsíci vedly na indexu nejlépe.

Foto: Public Domain

 

Newmont Mining Corp NEM

Cena zlata na světových trzích utěšeně roste, veřejně obchodovaný fond s investičním zlatem SPDR Gold Trust (GLD) od začátku roku připsal 16,2 %. Na růstové vlně se svezla i těžební společnost Newmont Mining Corp (NEM), jejíž akcie za poslední měsíc získaly 32,2 %. Akcionáři společnosti doufají, že současná situace na světových trzích povede k dalšímu úprku investorů do bezpečí zlatého přístavu. Pokud se jejich očekávání potvrdí, porostou akcie NEM i nadále.

 

ADT Corporation ADT

Akcie poskytovatele bezpečnostních monitorovacích služeb vystřelily vzhůru poté, co bylo oznámeno jejich skoupení soukromou investiční společností Apollo Global management LLC (APO). Apollo získalo ADT pomocí vypůjčeného kapitálu v celkové výši 6,9 miliardy USD. Za únor připsaly akcie ADT 41,2 %.

 

Michael Kors Holdings Ltd KORS

Poslední hospodářské výsledky výrobce módního oblečení vlily nový optimismus do žil jeho akcionářů. Společnost vykázala v posledním kvartálu výnosy na akcii ve výši 1,59 USD při tržbách 1,4 miliardy USD. Jen v tomto měsíci vyrostly akce KORS o 46,2 % a investoři věří za současné volatilní situace na trhu v jejich další potenciál.

 

Myslíte si, že víte o akciích víc než ostatní? Zkuste naši zábavnou vědomostní soutěž o zajímavé ceny.

 

Fossil Group Inc FOSL

Poslední hospodářské výsledky tohoto výrobce módních doplňků ze Spojených států sice úplně nezáří, ale i tak překonaly očekávání analytiků, což vyslalo do té doby trápící se akcie společnosti vzhůru. Firma vykázala v 4Q 2015 výnosy na akcii ve výši 1,46 USD při tržbách 992,3 milionu USD. Akcie FOSL zakončily měsíc únor s nárůstem 49,1 %.

 

Freeport-McMoRan Inc FCX

Rok 2015 nebyl pro komodity zrovna nejlepším, což se přirozeně podepsalo na akciích jednoho z největších světových producentů zlata a mědi společnosti Freeport-McMoRan Inc. Pozitivní impuls dodaly kromě zvyšujících se cen investičního zlata také nákupy akcií FCX aktivistickým investorem Carlem Icahnem z poloviny února. Akcie FCX za minulý měsíc připsaly 72,6% přírůstek.

I přes nedávný raketový růst akcií Freeport-McMoRan si od začátku roku na indexu S&P 500 nejlépe vede výše zmíněná Newmont Mining Corp, jejíž akcie získaly k dnešnímu datu 43,5 %.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.