Nejvýkonnější akcie indexu S&P 500 v listopadu

11:50 | wa pe | Diskuze

Přinášíme Vám výčet pěti společností, jejichž akcie si v listopadu vedly na indexu S&P 500 nejlépe. Index se zotavil z poklesu v polovině měsíce, kdy se dostal až na úroveň 2019 bodů a uzavíral kolem úrovně 2080 bodů.

Foto: Public Domain

 

Díky zveřejněným výsledkům hospodaření za třetí čtvrtletí a významným zprávám o fúzích a akvizicích jsme byli na některých akciových titulech svědky výrazného pohybu v obou směrech.

 

5. Norfolk Southern Corp.

 

NSC Akcie společnosti poskočily 9. listopadu o 11 % poté, co se na veřejnost dostaly informace, že Canadian Pacific Railway Limited (USA) CP se chystá ke koupi tohoto amerického provozovatele železnic.

Norfolk Southern tak ukončil měsíc na burze se ziskem 18 %.

 

4. Plum Creek Timber Co. Inc PCL

 

Plum Creek Timber je dalším podnikem, jehož akcie se chystá skoupit konkurence, tentokrát firma Weyerhaeuser Co WY. Celková cena akvizice by měla dosáhnout výše 8,4 miliardy USD. Za měsíc listopad si akcie Plum Creek Timber připsaly 25,6 %.

 

3. Illumina, Inc. ILMN 

 

Čerstvý nováček na indexu S&P 500 potvrdil na konci listopadu svůj skvělý nástup. Podle MIT Technology Review nejchytřejší společnost na světě za rok 2014 si na v měsíci celkově připsala 26,2 % hodnoty svých akcií.

 

2. Qorvo Inc QRVO

 

Qorvo si vysloužilo své druhé místo na seznamu především díky neočekávaně dobrým výsledkům za třetí čtvrtletí a v neposlední řadě také kvůli ohlášení nového programu zpětného odkupu akcií.

Akcie společnosti se s koncem měsíce vyšplhaly o 32,5 % výše.

 

1. Airgas, Inc. ARG

 

17. listopadu ohlásil Airgas fúzi s Air Liquide v hodnotě 13,4 miliardy USD. Cena výkupu je takřka v dvojnásobné výši průměrné měsíční hodnoty akcie Airgas. Akciový titul se na první místo v seznamu dostal nárůstem 42,7 %.

 

Od začátku roku je však stále nepřekonaným šampiónem indexu S&P 500 streamovací gigant Netflix, který si v roce 2015 doposud připsal 152,7 % hodnoty akcií.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.