Nejnovější akvizice Facebook míří na virtuální realitu

24.05.2016 11:58 | wa pe | Diskuze

Facebook nedávno koupil malý, ale ambiciózní skotský startup vyvíjející technologii prostorového zvuku pro virtuální realitu.

Foto: Gerd Altmann

 

Startup Two Big Ears s kořeny ve skotském Edinburghu se specializuje na technologii prostorového zvuku v počítačových hrách. Hráč pohybující se v živém interaktivním 3D prostoru by měl zažívat stejné změny sluchových vjemů jako ve skutečnosti. Například zvuk vodopádu by měl znít dále, či blíže podle jeho vzdálenosti, přičemž nesmírně důležitá je plynulost zážitku. Jakýkoli nesoulad obrazu, pohybu a zvuku, či nízká odezva způsobí roztříštění iluze.

Facebook touto nejnovější akvizicí pokračuje v dalším rozvoji své divize virtuální reality. Nové posily ve vývojářských týmech by měly pomoci s vývojem aplikací a technologie pro headset virtuální reality Oculus Rift. Konkrétní podmínky dohody nebyly zveřejněny.

 

 

Zdroj:Fortune, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.