Nejdůležitější události uplynulého týdne v kostce

10:07 | Redakce W4T | Diskuze

Středeční zasedání Fedu přineslo lehce jestřábí komentář především kvůli mírně zlepšenému výhledu na vývoj americké ekonomiky, ale to bylo pro trhy nedostatečné.

Foto: w4t

Výhled trhu na zvyšování sazeb se po zmíněném zasedání naopak snížil. Důvodem může být skutečnost, že Fed nebyl dostatečně přesvědčivý ve své rétorice a nezmínil hlasování o sazbách pro příští setkání. Výsledková sezóna v USA má za sebou s uplynulým týdnem již dvě třetiny a celkový pohled se tak pravděpodobně již moc nezmění. Můžeme říci, že 2Q16 poměrně významně překvapilo očekávání trhu a jistým nedostatkem je stále klesající čistý zisk (prozatím -2,0 % r/r). Index PX se přidal k negativnímu vývoji v regionu a odepsal 1,1 % t/t na 882 bodů.

Z domácích informací jsme sledovali pokračující výsledkovou sezónu. V úterý zveřejnilo výsledky CETV, které pozitivně překvapilo. Provozní zisk EBITDA dosáhl na 53,6 (+14,6 % r/r) vs. oček. 51,1 mil. USD. Důvodem byl především lepší výsledek v Rumunsku. Současně management potvrdil výhled na rok 2016. Titul zakončil páteční seanci na 56,2 (+2,9 % t/t).

Ve čtvrtek zveřejnila výsledky O2 CR. Ty rovněž překonaly odhady s EBITDA na úrovni 2,55 (+4,2 % r/r %) vs. oček. 2,39 mld. Kč. Důvodem pro lepší čísla byla větší než očekávaná úspora nákladů přes všechny položky kromě osobních nákladů. Titul zakončil týden na 235,8 Kč (-1,6 % t/t)

Kofola oznámila ukončení výroby v jednom ze tří polských závodů, výrobu má v plánu koncentrovat ve zbylých dvou. Situace pro Kofolu není na polském trhu dlouhodobě příznivá, prohrává s konkurencí boj o tržní podíl a zaznamenává klesající tržby (rok 2015 -10 % r/r). Restrukturalizační snahy jsou tak dobrou zprávou. Kofola zakončila týden na 432 Kč (-1,6 % t/t).

Nejvíce klesající akcií týdne byla Moneta (-3,8 % na 74,6 Kč). Na titulu nebyla žádná kurzotvorná informace. V případě evropského bankovního sektoru byli investoři obezřetní směrem k očekávané páteční zprávě o výsledcích zátěžových testů EBA. Trh se obává, že testy poukáží na problémy italského a německého bankovního sektoru. Naopak nejvíce rostoucí akcie byly akcie CETV (+2,9 % na 56,2 Kč). CETV v týdnu zveřejnilo lepší než očekávané výsledky. Nás překvapil především výrazně lepší výsledek v Rumunsku.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.