Nejdůležitější události uplynulého týdne: Horší makroekonomické ukazatele v USA, čekání na Fed

17.09.2016 07:42 | fa ra | Diskuze

V uplynulém týdnu investoři již spíše vyčkávali na zasedání Fedu, které se bude konat příští týden (21.9.). To se projevilo relativně nízkou aktivitou na trzích.

Foto: Kevin Hutchinson

V pátek byl také termín pro vypořádání některých derivátových obchodů a rebalancování indexů CEC a STOXX, což s sebou většinou přináší zvýšenou volatilitu. Horší makroekonomické výsledky v USA spíše posunuly spekulace na možné zvýšení sazeb více ke konci roku. Domácí index PX ztratil 2,2 % t/t na 861 bodů. Páteční rebalancování CECE indexů na závěr pátečního obchodování přineslo zvýšené objemy na některých titulech, ale k výraznějším pohybům nedošlo.

Z domácích informací jsme sledovali další odložení spuštění 2. bloku Temelína. Prodloužené odstávky jaderných bloků mohou vést až k dalšímu snížení výhledu hospodaření ČEZu. Jako negativní signál vnímáme to, že se společnosti nedaří problémy již delší dobu vyřešit. Titul zakončil týden na 421 Kč (-2 % t/t).

Jak již bylo zmíněno, v týdnu byla zveřejněna konečná podoba CECE indexů platná od pondělí 19. září. Podle očekávání je do indexů nově zařazena Moneta s váhou 1,5 % a vyřazeno CME. Monetě se podařilo v průběhu týdne prolomit 80ti korunovou hranici, závěr pak byl přesně na 80 Kč (+2,4 % t/t). CME pak v reakci na vyřazení ztratilo 4,4 % na 53,5 Kč.

Nejvíce klesající akcií týdne byl bez jakýchkoliv zpráv VIG (-5,8 % na 463 Kč). Titul následoval negativní vývoj sektoru v Evropě, k čemuž se zřejmě přidalo také vybírání zisků po předchozím růstu. Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne byla již zmíněná Moneta.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.