Nejdůležitější události tohoto týdne: Výsledková sezóna v USA a ČR

07:21 | fa ra | Diskuze

Máme za sebou velice klidný týden. Důvodem bylo minimum kurzotvorných faktorů. Investoři sledovali pravidelná makroekonomická data a končící výsledkovou sezónu.

Foto: Web4Trader

Bez větších impulzů americké trhy pokračovaly na svá nová historická maxima podpořeny pozitivními makrodaty z předminulého týdne. Domácí index PX korigoval přechozí propad a v minulém týdnu přidal 1,7 % t/t na 864 bodů.

Z domácích informací jsme sledovali pokračující výsledkovou sezónu. ČEZ v úterý zveřejnil horší než očekávané výsledky a navíc snížil svůj celoroční výhled. Provozní zisk EBITDA za 2Q16 dosáhl 13,1 (-20,4 % r/r) vs. oček. 14,6 mld. Kč. Roční výhled na EBITDA byl snížen na 58 vs. předešlých 60 mld. Kč. Titul zakončil týden na 440,5 Kč (-2,7 % t/t).

Ve středu zveřejnil svá čísla Stock Spirits. V prvním pololetí provozní zisk dosáhl 12,5 mil. EUR (+140 % r/r). Bohužel odhad trhu nebyl k dispozici. Na první pohled vše vypadá dobře, ale když se provede srovnání samotného 2Q16, tak čísla již nevypadají tak přesvědčivě. Tržby v 2Q klesaly o 7 % r/r (za 1H16 pak +7 % r/r). Titul zakončil páteční seanci na 51,9 Kč (-2,1 % t/t).

Ve středu zveřejnila výsledky Moneta. Ta překvapila velice pozitivními informacemi. Čistý zisk za 2Q16 dosáhl 1,2 (+ 1% r/r) vs. očekávání trhu kolem jedné miliardy. Navíc trendy jsou rovněž pozitivní (snižování nákladů). Moneta zakončila pátek na 75,7 Kč (+3,7 % t/t).

Nejvíce klesající akcií týdne byl ČEZ (-2,7 % na 440,5 Kč). Titul zveřejnil výsledky, které zaostaly za očekáváním. Navíc snížil výhled na celý rok. Negativní reakce investorů pak byla logickým jednáním. Naopak nejvíce rostoucí akcií týdne byl O2 CR (+4,3 % na 235 Kč). V týdnu bylo zveřejněno několik drobných zpráv, které dle našeho názoru však měly neutrální vliv na obchodování. Trh lehce zmírňuje svůj názor na potenciální SPO v návaznosti na listopadové rebalancování indexů MSCI. Naším názorem stále zůstává potenciál tohoto scénáře vzhledem k možnosti nahrazení Monetou ve zmíněných indexech.

Zdroj:J&T
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.