Nejdůležitější události příštího týdne: zápis Fedu, Philip Morris, makroekonomické ukazatele

08:16 | fa ra | Diskuze

V příštím týdnu se investoři zaměří na středeční zveřejnění zápisu z posledního zasedání Fedu. Samotné zasedání vyznělo sice jestřábím tónem včetně zvýšení projekce na růst ekonomiky USA, ale klíčové překvapení nenastalo.

Foto: ctj71087

Trh očekával razantnější komunikaci o možné změně sazeb. Bude se tedy podrobně zkoumat, zda zápis nebude více odhodlaný. Celkově očekáváme pokračování mírně pozitivního trendu na akciích.

Z domácích informací se nadále zaměříme na výsledkovou sezónu. V pátek zveřejní výsledky za 1H16 Philip Morris ČR. Očekáváme silný set čísel s čistým ziskem 1,4 mld. Kč (+4,8 % r/r). Růst by měly vykázat všechny segmenty. Trh již zřejmě předpokládá silné výsledky vzhledem k tomu, kde se aktuálně nachází cena akcie.

Z makroekonomického výhledu se v USA zaměříme na úterní průmyslovou produkci (oček. +0,2 po +0,6 % m/m), středeční zápis z posledního zasedání Fedu a průběžná data z trhu nemovitostí. V Německu se zaměříme na úterní indexy ZEW, které by měly vykázat rostoucí tendenci.

Zdroj:J&T
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.