Nejdůležitější události příštího týdne: Setkání centrálních bankéřů, hospodářské výsledky Pegas, VIG a Fortuna

21.08.2016 08:54 | fa ra | Diskuze

V příštím týdnu se investoři zaměří na tradiční výroční setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole. V minulosti na tomto symposiu docházelo ke zveřejnění zajímavých informací.

Foto: Federalreserve

Aktuálně nečekáme významné informace, ale rozhodně se bude jednat o jeden z mála potenciálních tržních faktorů pro příští týden. Pro příští týden očekáváme obchodování bez jasného směru za nízkých objemů.

Z domácích informací se nadále zaměříme na výsledkovou sezónu. V úterý zveřejní podrobné výsledky pojišťovna VIG. Očekáváme čistý zisk 75 mil. EUR (-20 % r/r). Již před časem společnost oznámila provozní zisk za 2Q16 a tak se nedomníváme, že výsledky přinesou výrazné vzrušení.

Ve čtvrtek zveřejni čísla za 2Q i Pegas a Fortuna. U Pegasu očekáváme provozní zisk 11,5 mil. EUR (+28,1 % r/r). Důvodem je již růst na tržbách (+8,1 % r/r). Očekáváme potvrzení celoročního cíle. Ani v tomto případě nečekáme výraznou reakci trhu na zveřejněná čísla.

U Fortuny předpokládáme 9% růst provozního zisku EBITDA na 9,8 mil. EUR za 1H16. Důvodem meziročního růstu je však velmi slabé 2Q15. Celkově čekáme potvrzení cíle pro rok 2016 (pokles EBITDA o 10-15 % r/r). Vzhledem k tomu, že společnost zrušila dividendu na následující 3 roky, tak samotná výkonnost společnosti není pro trh až tak zajímavá.

Z makroekonomického výhledu se v USA zaměříme na čtvrteční objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (oček. +3,5 po -3,9 % m/m), páteční druhý odhad HDP za 2Q16 (oček. +1,1 z +1,2 % q/q) a index spotřebitelského sentimentu univerzity Michigan (oček. 90,6 po 90,4 bodech). V průběhu týdne budou zveřejněny i data z trhu nemovitostí (prodeje nových a stávajících domů, nové hypotéky a cenový index). V Německu se zaměříme na čtvrteční indexy IFO, které by měly vykázat drobný pokles.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.