Nejdůležitější události následujícího týdne na kapitálových trzích

03.04.2016 14:37 | fa ra | Diskuze

V příštím týdnu se investoři zaměří na středeční zápis z posledního zasedání amerického Fedu. Zápis by neměl přinést nové informace, které by měly výraznější charakter než nedávné vystoupení šéfky Fedu Yellenové v New Yorku, které vyznělo výrazně holubičím tónem.

Foto: Butz.2013

Výraznější informace by v příštím týdnu zaznít neměly a tak se budou investoři upínat k nadcházející výsledkové sezóně za 1Q16 (od 11.4.). Celkově očekáváme snížené objemy s nevýrazným trendem.

Ve čtvrtek zveřejní podrobné výsledky za minulý rok VIG. Vzhledem k tomu, že společnost v polovině března již zveřejnila předběžná čísla (čistý zisk 172 mil. EUR, předepsané pojistné 9 mld. EUR) i návrh dividendy (0,6 EUR), tak by zveřejnění kompletních výsledků nemělo mít výraznější význam. Investoři se zaměří spíše na jakékoliv informace týkající se budoucího hospodaření a dividendové politiky.

Z makroekonomického výhledu se pro příští týden v USA zaměříme na pondělní podnikové objednávky (oček. -1,7 po +1,6 % m/m) a objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (oček. -2,8 po -2,8 % m/m), úterní ISM služeb (oček. 54,1 po 53,4 bodech) a středeční zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC. V Německu se zaměříme na úterní podnikové objednávky (oček. +0,3 po -0,1 % m/m) a středeční průmyslovou produkci (oček. -1,8 po +3,3 % m/m).

Zdroj:J&T
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.