Nejdůležitější okamžiky příštího týdne na kapitálových trzích

07:39 | fa ra | Diskuze

V příštím týdnu se investoři zaměří na začátek výsledkové sezóny v USA. Hned v pondělí po trhu zveřejní svá čísla tradiční Alcoa (těžař hliníku). Od středy pak začnou zveřejňovat výsledky bankovní domy jako JPMorgan (středa), Bank of America a Wells Fargo (čtvrtek) a Citigroup (pátek).

Foto: Michael Premo

Investoři jsou nervózní před výsledkovou sezónou, protože očekávání se stále snižují. Aktuálně se čeká již čtvrtý pokles zisku na akcii v řadě. První kvartál roku by měl vykázat 9% pokles čistého zisku meziročně. Pro příští týden očekáváme přetrvávající zdrženlivost a následnou reakci na zveřejněné výsledky.

Příští týden bude pro domácí trh týdnem rozhodných dnů pro dividendy. Komerční banka se bude ve středu (13.4.) naposledy obchodovat s hrubou dividendou 310 Kč/akcii (6% hrubý div. výnos). O2 ČR se bude naposledy obchodovat s hrubou dividendou 16 Kč/akcii (6,4% hrubý div. výnos) v pátek (15.4.).

Z makroekonomického výhledu se pro příští týden v Číně zaměříme na středeční obchodní bilanci. Exporty by měly růst o 10 % r/r po -25,4 % r/r v únoru a importy by měly zpomalit pokles na -10,1 po -13,8 % r/r. V pátek by pak průmyslová produkce měla lehce vzrůst na +5,5 po +5,4 % r/r a konečně HDP za 1Q16 by mělo vykázal meziroční růst o 6,7 % po minulém +6,9 % r/r. V USA se zaměříme na středeční maloobchodní tržby (+0,1 po -0,1 % m/m) a páteční průmyslovou produkci (oček. -0,1 po -0,5 % r/r).

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.