Nejdůležitější okamžiky příštího týdne na kapitálových trzích

27.03.2016 07:55 | fa ra | Diskuze

Příští obchodní týden bude opětovně pro většinu trhů zkrácený z důvodu pondělního státního svátku. Nicméně USA bude například otevřeno. Ani pro příští týden neočekáváme výraznější kurzotvorné informace, kromě makroekonomických dat. Ta vyvrcholí především páteční měsíční zaměstnaností v USA. Trh bude dle našeho názoru nadále sledovat vývoj na ropě. Celkově očekáváme spíše klidnější obchodování s neutrálním vyzněním.

Foto: Public Domain

Na domácím trhu končí výsledková sezóna. V úterý zveřejní své výsledky Philip Morris ČR. Projektujeme solidní čísla s odhadovaným čistým nekonsolidovaným ziskem 2,6 mld. Kč (+15,4 % r/r). Což by se mělo transferovat do hrubé dividendy 952 Kč/akcii (7,3% hrubý div. výnos). Pokud se naše projekce naplní, tak neočekáváme výraznější reakci trhu, protože odhadujeme, že trh již solidní výsledky zaceňuje.

V průběhu týdne bude v ČR státní návštěva z Číny. U této příležitosti se spekuluje nad možnými akvizičními cíli. Tuto událost budeme sledovat s potenciálním přelivem i do veřejně obchodovaných společností.

Z makroekonomického výhledu pro příští týden se v USA se zaměříme na úterní spotřebitelskou důvěru (oček. 94 po 92,2 bodech) a páteční měsíční data z trhu práce (oček. +202 po 242 tis. nových pracovních místech m/m). V pátek bude ještě zveřejněno ISM průmyslu (oček. 50,4 po 49,5 bodu).

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.