Nejdůležitější okamžiky příštího týdne na kapitálových trzích

20.03.2016 08:19 | fa ra | Diskuze

Příští týden bude chudší na události, jelikož nebudou zasedat významné centrální banky a ani nečekáme jiné zásadní události. Americké akciové trhy za posledních pět týdnů odmazaly ztráty ze začátku roku, k čemuž dopomohlo i velmi holubičí vyjádření Fedu uprostřed tohoto týdne. Trhům také pomohl znatelný růst ceny ropy, která se dostala nad 40 USD/barel.

Foto: dflorian1980.2013

Domníváme se, že trhy by mohly mírně korigovat růstový trend z posledních týdnů, a máme tak na příští týden spíše neutrální výhled. Nadcházející obchodní týden bude také kratší o Velký pátek, kdy budou zavřeny všechny burzy v Evropě i v USA. Na Velikonoční pondělí dalšího týdne pak bude dále zavřena Evropa, nicméně v USA už se obchodovat bude.

Z makroekonomických dat začne týden v pondělí prodeji stávajících domů v USA (oček. -2,7 % m/m po +0,4 % za leden), které budou následovány ve středu prodeji nových domů (oček. +3,2 % m/m po -9,2 %). Důležitějším číslem týdne však budou objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA za únor (čtvrtek), kde se čeká pokles o 2,8 % m/m kvůli pokračující slabé poptávce podniků po nových zařízeních.  Tradiční čtvrteční počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti se čekají na 268 tis. (posl. 265 tis.).

V Německu bude v úterý zveřejněn index podnikatelské nálady IFO (oček. 106 b. po 105,7) i index ZEW sentimentu finančních trhů (oček. 53 b. po 52,3).

Zdroj:J&T
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.