Nejdůležitější okamžiky příštího týdne na kapitálových trzích

07:30 | fa ra | Diskuze

Po ECB budou příští týden investoři sledovat především zasedání Fedu (středa). U Fedu se neočekává přímo akce, ale důležitou informací bude nový ekonomický výhled a komentář Yellenové k budoucnosti monetární politiky. Trh čeká neutrální vyznění a zopakování dřívější rétoriky. Celkově by se tedy mělo jednat o mírně pozitivní vývoj s podporou měnového uvolnění od ECB z uplynulého týdne.

Foto: Public Domain

Na domácím trhu bude pokračovat výsledková sezóna. V úterý zveřejní svá čísla ČEZ. Očekáváme splnění celoročních cílů a tedy neutrální vyznění. EBITDA by měla poklesnout o 8,3 % r/r na 16,4 mld. Kč za 4Q15. Dividenda by neměla být zmíněna. Naše očekávání je i tak stále 40 Kč/akcii (10,4% hrubý div. výnos).

Kofola zveřejní svá celoroční čísla ve středu po zavření trhu. Očekáváme 6% růst na čistém zisku na 353 mil. Kč za rok 2015 (vůči pro-forma hodnotám). V návaznosti na čistý zisk a 30% výplatní poměr bychom pak očekávali návrh hrubé dividendy ve výši 4,75 Kč/akcii (oček. 1% hrubý div. výnos). Neočekáváme výraznější tržní reakci.

V pátek pak představí svá data Pegas Nonwovens. Očekáváme, že společnost dosáhne provozního zisku EBITDA ve výši 14,1 mil. EUR (+7,6 % r/r) a čistého zisku 7,4 mil. EUR (-2,5 % r/r). Současně očekáváme návrh hrubé dividendy ve výši 1,2 EUR (4,5% hrubý div. výnos). Při splnění našich projekcí neočekáváme výraznější tržní pohyb.

K pátečnímu obchodnímu závěru dojde k přehodnocení indexů CECE. Z toho by mohl těžit Unipetrol, který bude nově do těchto indexů zařazen. Dále by mělo dojít k navýšení celé ČR a nejvíce by měly těžit CEZ a Erste Group.

Z makroekonomického výhledu pro příští týden se v Číně již o víkendu zaměříme na sobotní údaje o průmyslové produkci (oček. +5,6 po +6,1 % r/r). V USA se zaměříme na úterní maloobchodní tržby (oček. -0,1 po +0,2 % m/m), středeční průmyslovou produkci (oček. -0,2 po +0,9 m/m) a páteční index spotřebitelského sentimentu Michigan (oček. 92,2 po 91,7 bodech).

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.