Nejdůležitější okamžiky příštího týdne na kapitálových trzích

24.04.2016 07:50 | fa ra | Diskuze

Investoři budou v příštím týdnu sledovat středeční zasedání Fedu a výsledkovou sezónu. Fed by měl pokračovat ve svých holubičích komentářích. Respektive se žádná akce neočekává a zmínka o potenciálním zvyšování sazeb by se rovněž neměla objevit. Výsledková sezóna v USA by měla pokračovat jedním ze svých nejaktivnějších týdnů.

Foto: Public Domain

Nesmíme vynechat sledování cen ropy, která i přes negativní fundament a nepříznivé zprávy pokračuje v růstu, což podporuje celý trh. Pokud se ropa udrží na současných úrovních i v příštím týdnu pak by měl Fed rovněž pomoci v pokračování kladného trendu na rizikových aktivech.

Z domácích informací budeme sledovat výsledkovou sezónu. V úterý zveřejní výsledky O2 CR, kde očekáváme růst čistého zisku o 10,7 % na 1,2 mld. Kč. Nicméně neočekáváme, že samotná čísla budou pro trh impulzem. Z krátkodobého hlediska se investoři zaměří na potenciální IPO na BCPP, které mohou přinést jistý prodejní tlak i na O2 CR.

Ve středu zveřejní výsledky CME. Čekáme pokračující růstový trend v lokálních měnách. Důležitější než samotná čísla bude očekávané zveřejnění celoročního cíle. Naše projekce na celoroční EBITDA je 140 mil. USD (+14 % r/r).

Z makroekonomického výhledu se pro příští týden v USA zaměříme na úterní objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (oček. 1,9 po -3,0 % m/m) a spotřebitelskou důvěru (oček. 95,6 po 96,2 bodech m/m), ve středu zmiňované zasedání FOMC a čtvrteční HDP za 1Q16 (oček. +0,7 po +1,4 % q/q). V Německu se zaměříme na pondělní indexy IFO, kde se očekává mírné zlepšení a páteční maloobchodní tržby (oček. +0,3 po -0,3 % m/m).

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.