Nejčtenější články

Ilustrativní obrázek

Firemní výsledky pro tento týden: Amazon, Alphabet, Microsoft, McDonald’s, Visa, Daimler či DBK

Ve druhé polovině října pokračuje výsledková sezóna v Evropě i v USA. V Německu reportují např. Daimler či Deutsche Bank. Ve státech Amazon, Alphabet, Microsoft, McDonald’s, Visa či Ford.


Ilustrativní obrázek

Investice do diamantů vstupují do nové éry díky „Diamantové destičce“

Komodity | 12.10.2018 | Redakce W4T | Diskuze

Diamantová destička (Diamond Bullion) je nový nástroj usnadňující investice do diamantů. Jedná se o standardizovanou formu těchto drahých kamenů, jež jsou stále oblíbenějším způsobem zhodnocení úspor.

Ilustrativní obrázek

Kam investovat přebytečnou pětistovku?

Před časem mě zaujal článek, ve kterém se psalo, že Češi nemají na investování dostatek prostředků a investicím nerozumějí. Text vycházel z průzkumu UniCredit Bank, v němž položili dotazovaným mimo jiné tyto dvě otázky: Proč neinvestujete? A kolik vám měsíčně zbývá volné hotovosti? Výsledky jsou přinejmenším zajímavé – většina lidí odpověděla, že na investování nemá peníze, případně investicím nerozumí. Na druhou otázku pak drtivá většina respondentů odpověděla, že jsou schopní si dávat stranou měsíčně alespoň 500 a více korun. Češi tak svým způsobem sami sebe obelhávají. Proč si to myslím?

Ilustrativní obrázek

Spekulanti sázejí na výrazný růst cen ropy

Velké finanční i nefinanční společnosti, které pravidelně obchodují s ropou, očekávají její návrat nad 100 USD za barel, poprvé od roku 2014. Důvodem má být neochota zemí OPEC kompenzovat výpadek produkce spojeného s americkými sankcemi na Irán.

Ilustrativní obrázek

Probíhá revoluce hlasového vyhledávání. Amazon útočí na pozice Googlu

V rámci inovačního cyklu často dochází k růstu v takzvaných S-křivkách, kdy je nástup myšlenky, služby či produktového řešení nejprve pomalý, ale pak dojde k prudkému zlomu a inovace v dané oblasti prudce akceleruje. Stává se tak v okamžiku, kdy všechny nevyhnutné předpoklady k rozšíření dané inovace do sebe najednou perfektně zapadnou. Přesně taková situace nastává v oblasti hlasového vyhledávání a hlasových asistentů obecně. Příkladem je Amazon Alexa, Google Home, Apple Siri nebo Microsoft Cortana.

Ilustrativní obrázek

Společnost Nike včera po closing bellu na amerických burzách vydala hospodářské výsledky za Q1 FY19

Své hospodářské výsledky za první čtvrletí nového fiskálního roku včera zeřejnila společnost Nike. Tržby reportovány na 9,948 mld. USD. Silný růst tržeb především v Číně. Očištěný zisk na akcii na 0,670 USD/akcie, tedy +6,86% rozdíl oproti odhadu. Hrubá obchodní marže však zaostala pod očekáváním o -0,13 %. Akcie Nike v předobchodní fázi odepisují -2,78 %.

Ilustrativní obrázek

Amazon přestává růst a začíná vydělávat

Poslední kvartální výsledky Amazonu investory potěšily v mnoha oblastech. Dařilo se růstu zisku na akcii, expanzi ziskových marží i množství volných peněžních toků. Amazon však nesplnil očekávání investorů v růstu tržeb a zejména ve výhledu na nadcházející vánoční sezónu. Výhledy jsou přitom pro růstové tituly s nabobtnalými poměry P/E a P/S klíčové, proto akcie Amazonu po oznámení výsledků reagovaly poklesem.

Ilustrativní obrázek

Proč zlato marně čeká na „come-back“

Letošek je pro komodity rokem střídání fází nerozhodnosti a útlumu. Poznamenán je geopolitickým a obchodním napětím. Turbulence na trzích vyplývají zejména z  intervencí amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho snahy o restrikci mezinárodního obchodu.

Ilustrativní obrázek

Moneta Money Bank zveřejnila podrobnější údaje k chystané akvizici Air Bank a českého a slovenského Home Creditu

Moneta dnes ráno zveřejnila podrobnější údaje k valuaci akvírovaných společností Air Bank a českých a slovenských aktiv Home Credit. Byly zveřejněny i detailnější odhadované výsledky hospodaření po plánované akvizici.

Ilustrativní obrázek

Čínská ekonomika po zavedení cel zpomalila víc, než se čekalo

Dnešní kalendář makroekonomických dat je téměř prázdný. Pozornost si tak získají hlavně prezentace představitelů Fedu. V Evropě budou trhy sledovat situaci okolo italského rozpočtu, která zvyšuje rozdíl mezi výnosy italských a německých dluhopisů do nových výšin. Ráno zveřejněná data ukazují, že se zavedení cel dotklo čínské ekonomiky více, než se čekalo.

Ilustrativní obrázek

Veřejný dluh v přepočtu na obyvatele dosáhl úrovně 164 700 korun

„České republice se daří postupně snižovat zadlužení veřejného sektoru vůči hrubému domácímu produktu. Stále jsme se však nedostali pod hranici 30 procent HDP, pod kterou jsme se nacházeli před propuknutím hospodářské krize v roce 2008,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Ilustrativní obrázek

Moneta Money Bank vede jednání o možné koupi české a slovenské části Home Credit a Air Bank

Finance | 08.10.2018 | Redakce W4T | Diskuze

Moneta dnes zveřejnila informace o svém záměru koupit Air Bank a současně také české a slovenské pobočky společnosti Home Credit od finanční skupiny PPF. Aktuálně Moneta vede jednání s prodávající protistranou.

Ilustrativní obrázek

Cena palladia obnovuje svůj růst, zatímco platina prohrává boj s fundamenty

Během tohoto roku se drahé kovy dostaly pod tlak posílením amerického dolaru v kontextu rostoucích úrokových sazeb. Platina meziročně ztrácí téměř 12 %, ale palladium naopak připisuje přibližně 15 %, a to i přes korekci ceny, kterou překonalo v průběhu roku.

Ilustrativní obrázek

Důchodová budoucnost nebude růžová

Zvýšení státních důchodů od ledna je velmi citelné, valorizace je nejvyšší za poslední roky. Manželský pár starobních důchodců pobírajících starobní důchod ve výši 12 000 Kč si v souhrnu polepší o téměř 1 800 Kč. Někteří lidé se začínají mylně domnívat, že na důchod není potřeba příliš šetřit. Rozhodně tomu tak není.

Ilustrativní obrázek

Jak správně číst realitní inzerát

Poslední dva, tři roky zažíváme v Česku velký zájem o nákup realit, poptávka převyšuje nabídku. Proto hledání toho správného domu, bytu či rekreačního objektu může pro kupujícího znamenat pročítání desítek inzerátů. Víte ale, co všechno jednotlivé zkratky znamenají?

Ilustrativní obrázek

Facebook čelí pokutě až 1,63 mld. USD kvůli úniku uživatelských dat z minulého týdne

V průběhu minulého týdne zaznamenala společnost hackerský útok do účtů uživatelů sociální sítě Facebook. Bezpečnostní mezera vyplněna až ve čtvrtek 27. září. Pokuta za porušení unijních předpisů může čítat až 1,63 mld. USD dle GDPR, opatření na ochranu osobních údajů. Facebook v předocbhodní fázi momentálně odepisuje 2,6 %.

Ilustrativní obrázek

Apple doplatil Irsku na daních a úrocích 14,3 mld. EUR za údajné porušení evropské legislativy

Apple doplatil Irsku daň i s úroky z prodlení z let 2004 - 2014 v hodnotě 14,3 mld. EUR. Irsko se hodlá odvolat vůči rozhodnutí Evropské komise k evropským soudním dvorům.

Ilustrativní obrázek

Lithiový trh ovládne silný gigant se 70% podílem produkce

Poptávka po lithiu, komponentě baterií do elektromobilů, mobilních telefonů a jiných elektronických zařízení, neustále roste, přičemž dominuje hlavně Chile, Argentina a Austrálie.

Ilustrativní obrázek

V Praze i Brně se nejrychleji prodávají „investiční“ byty, v Ostravě byty pro rodiny

Makléři společnosti  M&M Reality sledují, že v Praze i v Brně začali lidé kupovat menší byty než dříve. Pod tlakem vysokých cen jsou nuceni dělat kompromisy. V obou městech rovněž ubývá nákupů z důvodu řešení vlastní bytové otázky, a naopak přibývá těch za účelem investice. Ovšem ve třetím největším městě v zemi už je situace jiná. Ostrava stále hlásí poptávku po bytech „rodinných“ rozměrů, jejichž ceny už rok stagnují.

Ilustrativní obrázek

Fio banka: Zvyšujeme cílovou cenu na akcie ČEZ z 556 Kč na 696 Kč a doporučení z „držet“ na „koupit“

V naší nové analýze na společnost ČEZ zvyšujeme cílovou cenu z 556 Kč na 696 Kč a zároveň přistupujeme k navýšení investičního doporučení z „držet“ na „koupit“.

Ilustrativní obrázek

České ekonomické výhledy: Narážíme na strop

Česká ekonomika zpomaluje, inflační tlaky sílí: Část ekonomiky naráží na své kapacitní limity, jiná část trpí zpomalením poptávky z eurozóny. Zpomalení se ale neprojevuje na trhu práce. Stále je víc pracovních míst než uchazečů o práci. Utažený trh práce tak i nadále bude zajišťovat silný mzdový růst, který se bude přelévat do zvyšování cen.

Ilustrativní obrázek

Světové akciové trhy táhne dolů vlna výprodejů

Včerejší obchodování na americkém akciovém trhu bylo ve znamení výprodejů. Obavy investorů z rostoucích úrokových sazeb a výnosů z dluhopisů včera vygradovaly. Po několikadenním napětí se strhla výprodejová vlna.

Ilustrativní obrázek

Na akciového medvěda je ještě čas

Přestože není říjen zcela za námi, lze konstatovat, že z pohledu vývoje globálního akciového trhu patřil k nejhorším za několik let. Index MSCI zahrnující akcie rozvinutého i rozvíjejícího se světa od začátku října klesl o sedm procent, což je nejhorší výsledek od srpna 2015. Díky tomuto měsíci tak přišel o všechny letošní zisky a oproti začátku roku se obchoduje o pět procent níže.

Ilustrativní obrázek

Šperkařský objev století: Vědci objasnili vznik modrých diamantů

Komodity | 19.10.2018 | Redakce W4T | Diskuze

Se zjištěním, jak vznikají modré diamanty, přišli vědci z Amerického gemologického institutu Po studiu 46 exemplářů přírodně modrých diamantů z celého světa odhalili, že vznikají v mnohem větších hloubkách, než se předpokládalo, a to zhruba v 700 kilometrech pod zemským povrchem.

Ilustrativní obrázek

Kofola oznámila výsledky prodeje akcií ze strany CED Group

20.09.2018 | Redakce W4T | Diskuze

Dnes ráno byly oznámeny výsledky včera oznámené transakce týkající se prodeje akcií Kofoly. CED Group nakonec prodal celý svůj 12,4% podíl (2,77 mil. ks akcií) za cenu 255 Kč na akcii (celkový objem pak činí 706 mil. Kč).

Odeslat článek e-mailem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.