Nejčtenější články

Ilustrativní obrázek

Bill Gates: Směřujeme do další velké finanční krize

Bill Gates je přesvědčen o tom, že zcela jistě míříme do finanční krize, podobně velké, jako byla ta v roce 2008.


Ilustrativní obrázek

Dopadne lidstvo jako dinosauři nebo je zachrání tato raketa NASA? K Zemi pomalu, ale jistě míří velká hrozba

Pokud se lidstvo do roku 2135 samo nezahubí, což je docela možné, existuje zde určitá šance, že ho v daném roce zasáhne asteroid zvaný Bennu.

Ilustrativní obrázek

Miliardáři utrácejí milióny za luxusní tanky. Zběsilá jízda pak vypadá takto

USA a Kanada | 29.01.2018 | Ne Ro | Diskuze

Miliardáři mají novou zábavu: Kupují si luxusní tanky, které přijdou na půl miliónu amerických dolarů. V těch se pak prohánějí přírodou a řádí.

Ilustrativní obrázek

Práce v Amazonu není pro každého. Na vánoční bonusy nebo 13. platy zapomeňte. Často také dělá jeden člověk to, co by měli dělat dva

Jak to opravdu chodí v gigantickém Amazonu v Dobrovízi nedaleko Prahy? Mají se zaměstnanci dobře a jaké jsou vůbec pracovní podmínky? Vypravili jsme se do společnosti Amazon, abychom viděli, jak to chodí uvnitř. Vyzpovídali jsme předsedu nové odborové organizace a starostku Dobrovíze.

Ilustrativní obrázek

Ropa s výrobními náklady jen 20 USD?

Spojené státy podle všeho právě vcházejí do další fáze energetické revoluce. Už to není jen ropa WTI a ropa z břidlic, ale stále častěji prý uslyšíme i o ropě z roponosných a asfaltových písků.

Ilustrativní obrázek

Výpočet důchodu. Zjistěte, jak se určuje váš starobní důchod

Výpočet důchodu zahrnuje dvě hlavní složky – základní výměru a procentní výměru. Jakým způsobem jsou tyto složky určeny, na jak vysoký důchod lze v současném systému dosáhnout a do jaké míry jsou starobní důchody zásluhové?

Ilustrativní obrázek

Tento nový typ mladé ekonomiky by mohl změnit fungování celé společnosti

 Jde o relativně nový model ekonomiky, s potenciálem transformovat doslova celý svět. 

Ilustrativní obrázek

Nyní víme, co leží pod mraky Jupitera. Vědci získali bližší informace o povrchu planety

Planeta Jupiter je nepřetržitě zahalena do hustých mračen. Astronomové se dlouhou dobu ptali, jak asi vypadá povrch této největší planety naší sluneční soustavy. Nyní zveřejnili studii, založenou na analýze dat z mise NASA nazvané Juno, která obsahuje spoustu nových informací.

Ilustrativní obrázek

Cena bitcoinu stojí podle technické analýzy před zhroucením

Technické indikátory na obchodování s bitcoinem naznačují další výrazný pokles k úrovni 2 800 USD za minci.

Ilustrativní obrázek

Revoluční kosmický pohon. Nový iontový motor používá jako pohonnou látku obyčejný vzduch

Evropa | 12.03.2018 | wa pe | Diskuze

Evropská kosmická agentura dohromady se společnostmi QuinteScience a SITAEL vyvinuly nový typ iontového pohonu, který doslova běží na vzduch.

Ilustrativní obrázek

Nejpřesvědčivější předpovědi budoucnosti geniálního fyzika Stephena Hawkinga

Známý fyzik Stephen Hawking zemřel ve středu ve věku 76 let, vědec trpící od svých 21 let amyotrofickou laterální sklerózou se přitom podle lékařů neměl dožít ani třicítky.

Ilustrativní obrázek

Elon Musk: Tesla bude mít hodnotu jednoho biliónu dolarů a Lidé se budou moci přepravit kamkoli na Zemi do půl hodiny

Miliardář a výrazný podnikatel Elon Musk je známý mimo jiné pro své mnohdy extrémní předpovědi.

Ilustrativní obrázek

Důchody v roce 2018 výrazně vzrostly. 2019 může být ještě drastičtější

Důchody v roce 2018 vzrostly nejvýrazněji od roku 2008. Vláda v demisi Andreje Babiše však chystá ještě výraznější růst pro rok 2019. Jak razantní zvýšení mohou důchodci očekávat a co to bude znamenat pro státní kasu?

Ilustrativní obrázek

Směřujeme ke globální pandemii?

Zdá se, že má lidstvo problém. A velký. Žijeme totiž v situaci, kdy může doslova každou chvílí vypuknout životunebezpečná světová pandemie, které by mohla padnout za oběť nemalá část lidské populace na naší planetě. Odhady epidemiologů hovoří o počtu 100 miliónů mrtvých.

Ilustrativní obrázek

Nový funkční fúzní reaktor? Vědci z americké MIT si slibují dosáhnout jaderné fúze v dohledné době

USA a Kanada | 13.03.2018 | wa pe | Diskuze

Vědci z Massachusetts Institute of Technology (MIT) společně se soukromou společností Commonwealth Fusion Systems (CFS) vyvíjejí nový typ fúzního reaktoru, který by mohl být spuštěn již v průběhu příštích patnácti let.

Ilustrativní obrázek

Bitcoin může do konce letošního roku posílit i na 55 tisíc USD, tvrdí analytik

Podle analytika Xoela L Lopeze Baraty existuje jen desetiprocentní šance, že hodnota bitcoinu po zbytek letošního roku zůstane poblíž současných úrovní. Barata proto doporučuje: Nakupujte bitcoin teď při jeho poklesu.

Ilustrativní obrázek

Chcete uspět na trhu práce budoucnosti? Potřebovat budete podle Billa Gatese tyto znalosti

USA a Kanada | 14.03.2018 | wa pe | Diskuze

Zakladatel společnosti Microsoft a někdejší nejbohatší člověk planety, Bill Gates se zamýšlí nad tím, jak bude vypadat trh práce budoucnosti a jaké dovednosti na něm najdou nejlepší uplatnění.

Ilustrativní obrázek

Největší transformace v dějinách lidstva již začala. Genová editace povede k revoluci života na Zemi

Genová editace CRISPR se posledních pár let objevuje v tučných titulcích nejrůznějších článků. Odborníci z dané branže totiž předpovídají že technologie genové editace povede k transformaci na planetě Zemi a k revoluci života na ní. Čili nejen lidí, ale také jiných organismů zde žijících.

Ilustrativní obrázek

Anonymní obchodník nakoupil Bitcoin v přepočtu za více než 8 miliard korun

„Buď investujte pořádně, nebo to radši zabalte“. Tak lze přeložit motto jednoho neznámého investora, který během třech dnů výrazně navýšil svou pozici v digitální měně bitcoin, resp. nakoupil ji za 400 milionů dolarů.

Ilustrativní obrázek

Klíčové informace o kryptoměnách bitcoin, ethereum a také o ICO z konference Goldman Tech

Neustále se omílají pozitiva nejznámějších virtuálních měn jako je bitcoin či ethereum. Bylo by ale nerozumné současně opomíjet jejich úskalí či velké technologické nevýhody oproti starším řešením, proti kterým kryptoměny jdou a které by chtěly narušit.

Ilustrativní obrázek

Astrofyzikové: Jsme krůček od objasnění vzniku neutrin a gamma záření o extrémně vysoké energii

Vědci z Penn State a University of Maryland vytvořili vůbec první astrofyzikální model, který objasňuje vznik vysokoenergetických částic nazývaných jako „poslové.“

Ilustrativní obrázek

31 nadějných kryptoměn

Hovoříme-li o kryptoměnách, neměli bychom zapomínat, že bitcoin je pouze nejznámější z nich, nikoli však jedinou. Existují desítky dalších virtuálních měn, z nichž mnohé vypadají velice zajímavě a slibně. Právě o nich se zmiňujeme níže:

Ilustrativní obrázek

Podařilo se Číně sestrojit funkční elektromagnetické dělo?

Fotografické záběry uniklé na sklonku měsíce ledna naznačují, že by Čína mohla provádět testování prototypu nadzvukového elektromagnetického děla na jednom ze svých vojenských plavidel. Zatím nicméně nebylo potvrzeno, zdali je zmiňovaná superzbraň provozuschopná.

Ilustrativní obrázek

Trader se svěřil: Při posledním výprodeji jsem přišel o svěřené peníze klientů a tři roky usilovné práce

The VelocityShares Daily Inverse VIX Short Term ETN (XIV) byl založen proto, aby dával obchodníkům možnost vsadit si proti nárůstu volatility. Čím klidnější byly trhy, tím tučnější byl zisk. Až jednoho dne...

Ilustrativní obrázek

Záhada na Aljašce. Meteorologové detekovali v atmosféře obohacený uran

Meteorologové během svého zkoumání atmosféry s překvapením detekovali aerosol s obohaceným uranem 7 kilometrů nad Aljaškou.

Odeslat článek e-mailem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.