Nejčtenější články

Ilustrativní obrázek

Ilustrativní obrázek

Apple varuje před nižšími tržbami; jeho akcie aktuálně v předobchodní fázi oslabují o 7,55 %

Společnost pozměnila svůj výhled tržeb pro poslední tři měsíce roku 2018, když včera po closing bellu avizovala, že předpokládá s tržbami za poslední kvartál roku 2018 ve výši 84 mld. USD, což je o 5 % slabší výsledek, než se předpokládalo. Její akcie aktuálně v předobchodní fázi oslabují o 7,55 %.

Ilustrativní obrázek

Po téměř čtyřech letech končí kvantitativní uvolňování

Ekonomika, Evropa | 14.12.2018 | E V | Diskuze

"V případě zpřísnění měnové politiky může dojít ke značnému růstu nákladů na obsluhu dluhů, což může vyvolat dluhovou krizi v jižní části eurozóny," říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.

Ilustrativní obrázek

Index DAX v úvodu seance ztrátový

Index DAX ztrácí na počátku úterního obchodního dne 0,23 % a dostává se tak na 10747,79 bodu.

Ilustrativní obrázek

Alibaba kupuje německý start - up Artisans

Alibaba kupuje za 90 milionů eur německý start - up Artisans, který zaobírá datovou analýzou.

Ilustrativní obrázek

UniCredit doporučuje spekulovat do konce roku na oslabení koruny

Forex, Finance, ČR | 11.12.2018 | S L | Diskuze

UniCredit doporučuje spekulovat do konce roku na oslabení koruny. Stratég italské bankovní skupiny Kiran Kowshik doporučuje nákup měnového páru EUR/CZK.

Ilustrativní obrázek

Jednání mezi USA a Čínou se vyvíjejí příznivě

Pozornost trhů dnes bude směřovat na zápis z posledního zasedání Fedu.

Ilustrativní obrázek

Výhled na leden

Leden bude nadále pod vlivem faktorů, které byly na trhu přítomny již v prosinci. Stěžejní bude zřejmě hlasování o brexitu v Británii, které je naplánováno na týden od 14.1. Rizikovým scénářem je tzv. tvrdý brexit, tedy neschválení dohody s EU o vystoupení. To by dle nás znamenalo především nejistotu, která by mohla přechodně až paralyzovat obchodní vztahy. Finanční trh by reagoval výprodejním tlakem.

Ilustrativní obrázek

Která pojišťovna vyplatí nejvíc na úrazovém pojištění? Podívejte se na žebříček

Vážný úraz, který člověku obrátí život naruby, nebo lehčí zranění, které vás jen na pár dnů či týdnů vyřadí z práce. S finančními následky obou typů komplikací může pomoct úrazové pojištění, které bývá součástí životní pojistky. V nabídce českých pojišťoven panují ale ohledně posuzování jednotlivých úrazů a vyplácených částek značné rozdíly. Vyplacené krytí se tak u jednotlivých ústavů může lišit i o desítky procent. Vyplývá to z tzv. Ratingu úrazového pojištění, který na základě podrobné analýzy dostupných pojistných produktů sestavuje společnost Broker Trust.

Ilustrativní obrázek

Zlato ztrácí svůj „lesk"

Palladium se v dnešních ranních hodinách stalo hodnotnějším kovem než zlato. Důvodem je zvýšená poptávka po této komoditě a nedostatečné nabízené množství na trhu.

Ilustrativní obrázek

Statistika půdy

Půdu jako kvantitativně omezený primární výrobní faktor, stejně jako její kvalitu, bychom měli chránit pro budoucnost. Od roku 2000 ubývá denně v České republice v průměru
25 ha obhospodařované zemědělské půdy.

Ilustrativní obrázek

Průzkum RSTS: Mladým lidem chybí peníze, proto zůstávají bydlet u rodičů

Přestože by se chtěli osamostatnit, nemohou si to dovolit. Nemají dost peněz na koupi nemovitosti, ani na pronájem bytu, a to i v případě, že si už sami vydělávají. Řeč je o mladých lidech, nejkritičtější situace je přitom u věkové kategorie 25–34 let, kdy kvůli financím zůstává s rodiči 70 % odrostlých „dětí“. 
 
Ceny nemovitostí i výše nájmů neustále rostou a pro velkou část lidí, kteří se chtějí postavit na vlastní nohy, je v současné době samostatné bydlení nedosažitelnou metou. To je jedním z důvodů, proč mnoho mladých lidí stále bydlí u rodičů, přičemž tato situace nemusí jedné či druhé straně vyhovovat. 
 
„Nejen odrostlé děti, ale často i jejich rodiče touží po klidu a soukromí, kterého si ve sdílené domácnosti neužijí. Ideální je proto myslet dopředu a začít dětem včas spořit, aby měly při vylétnutí z hnízda pevný základ, na kterém mohou začít stavět svou budoucnost,“ komentuje výsledky průzkumu NMS Market Research Lenka Molnárová z Raiffeisen stavební spořitelny.
 
Na tom, že by se odrostlé děti měly odstěhovat od rodičů hned poté, co si začnou samy vydělávat, se shodují dvě třetiny Čechů. Kladně přitom odpovídali nejčastěji respondenti, kteří žijí v menším činžovním bytě (24 %) nebo v paneláku (21 %). Naopak majitelé rodinných domů jsou vůči dospělým dětem žijících pod jednou střechou s rodiči shovívavější, s jejich odstěhováním rozhodně souhlasí pouze 15 % respondentů.
 
Většina Čechů také považuje za správné, aby děti, které si již samy vydělávají, přispívaly svým rodičům na nájem a na poplatky spojené s domácností. Shoda přitom panuje nezávisle na příjmech dotázaných. S tím, aby se na financování bydlení kromě rodičů podílely i děti, souhlasí 84 % lidí s příjmem domácnosti do 20 000 Kč, ale také 89 % respondentů žijících v domácnosti s příjmem nad 40 000 Kč.
 
Zdroj dat: NMS Market Research, vzorek 1 000 respondentů.
Ilustrativní obrázek

Tomáš Spurný koupil 13 200 akcií Moneta Money Bank za průměrnou cenu 75,4 Kč

14.12.2018 | E V | Diskuze

Tomáš Spurný, generální ředitel společnosti Moneta Money Bank, koupil 13 200 akcií firmy za průměrnou cenu 75,4 Kč.

Zdroj: Reuters

Ilustrativní obrázek

Věková skladba obyvatel Česka se výrazně promění

Ekonomika, ČR | 03.12.2018 | M Z | Diskuze

V roce 2101 bude mít Česká republika 10,527 milionu obyvatel a téměř 30 % z nich budou senioři ve věku 65 a více let. Průměrný věk se zvýší ze současných 42,2 na 47,4 roku. Počet zemřelých bude pravidelně převyšovat počet živě narozených dětí a poměr osob v ekonomicky aktivním věku a v kategoriích 0–19 a 65 a více let bude takřka vyrovnaný.

Ilustrativní obrázek

Americké indexy po slovech šéfa FEDu silně rostou.

Index Dow Jones +3,33 % na 23442,13 b. Index S&P 500 +3,36 % na 2530,22 b. Index Nasdaq Composite +4,16 % na 6732,641 b.

Ilustrativní obrázek

Německá Fresenius SE je po ránu hluboko v červeném

Evropa | 07.12.2018 | M Z | Diskuze

Již druhé varování v posledních měsících týkající se nedosažení stanoveného zisku poslalo akcie německé Fresenius SE hluboko do červených čísel.

Ilustrativní obrázek

Globální trhy pod tlakem, protože Čína umdlévá

Navzdory pozitivnímu vývoji geopolitické situace v minulém týdnu, zejména pokud jde o rozpor mezi rozpočtem EU a Itálií a obchodní spor mezi Čínou a USA, zůstala atmosféra na finančních trzích velmi napjatá.

Ilustrativní obrázek

Za poslední tři roky významně vzrostl počet inzerovaných dovezených automobilů, tvoří už dvě pětiny nabídky

Ekonomika | 28.12.2018 | M Z | Diskuze

Podíl inzerovaných automobilů z dovozu na celkové nabídce vzrostl na 39 %, což má za následek zhoršení kvality složení nabídky mixu nabízených automobilů. Za poslední tři roky se podíl inzerovaných aut z dovozu zvýšil téměř o desetinu. Nejen s těmito daty přišlo AAA AUTO, které kontinuálně monitoruje trh ojetých automobilů po celé střední Evropě.

 „Přestože počet inzerovaných vozů meziročně roste, významně se zvyšuje podíl dovážených automobilů, který dosáhl za letošní rok již 39 procent. S tím souvisí zvyšující se stáří ojetých vozů i počet najetých kilometrů, ale také podvodů s automobily, které se v případě dovozu často dějí. Proto se také specializujeme na vozy s tuzemským původem. Čeští zákazníci mají totiž naopak spíše zájem o zánovní automobily s nižším počtem najetých kilometrů a s vyšší výbavou komfortních prvků,“ uvádí Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO.

Že Češi věří především domácí značce potvrdila i skutečnost, že nejčastěji inzerovaným modelem z dovozu se stala Škoda Octavia. Těch se za poslední tři roky do České republiky dovezlo na 222 931 kusů. Druhou v pořadí je Škoda Fabia s 163 853 dovezenými kusy, následovaná dvojicí Volkswagen Passat (72 079) a Volkswagen Golf (66 761). Pětici uzavírá značka Ford, a to s modelem Focus.

Žebříček Top 10 nejdovážěnějších inzerovaných ojetin v letech 2016 - 2018

Č.

Model

Počet ks.

Č.

Značka/model

Počet ks.

1.

Škoda Octavia

222 931

6.

Škoda Superb

52 628

2.

Škoda Fabia

163 853

7.

BMW 3

43 052

3.

Volkswagen Passat

72 079

8.

Ford Mondeo

39 551

4.

Volkswagen Golf

66 761

9.

Škoda Rapid

29 413

5.

Ford Focus

54 255

10.

Renault Megane

28 394

 

Fakt, že Češi jsou národem chatařů a dovolenkářů nám už zřejmě nikdo nevezme. Hlad po vozech kombi, kterých bylo za uplynulé 3 roky inzerováno z dovozu 563 198, znatelně převyšuje ostatní verze karoserií importovaných nabízených automobilů. Druhou nejoblíbenější konstrukcí vozů se stal hatchback (390 455). Nezapomínejme ovšem, že za hatchback je považována například i klasická Škoda Octavia, která v mnohých domácnostech plní roli rodinného auta, aniž by se jednalo o combi. Rostoucí zájem lze pozorovat i u vozů SUV, kde počet inzerovaných dovezených kusů dosáhl na číslo 210 618 a značně tím převýšil například nabízené dovezené sedany (130 987).

Mezi palivy jasně dominoval diesel. Automobilů s tímto pohonem bylo v letech 2016–2018 dovezeno a nabídnuto 1 070 214, přičemž tak tvořily 58,4 % všech importovaných inzerovaných automobilů. Oproti tomu bylo dopraveno do nabídky v ČR pouze 38,1 % vozů (698 195) poháněných benzínovým agregátem. Zbylá 3,5 % tvořila auta jezdící prostřednictvím alternativních pohonů. Nejvyšší počet všech automobilů byl dovezen do Prahy. Z celkového inzerovaného importu zde skončilo za poslední tři roky 26,6 % vozů.

Ilustrativní obrázek

V loňském roce si investoři spálili prsty

Podle investičních statistik Deutsche bank, byl loňský rok úplně nejhorší za posledních 100 let. Do ztrát se dostalo 93 procent tříd aktiv, což se ještě nikdy v historii nestalo.

Ilustrativní obrázek

Celoevropský průzkum: Tři čtvrtiny Čechů ušetří každý měsíc alespoň nějaké peníze

Necelé tři čtvrtiny (72 %) českých obyvatel dále tvrdí, že se jim podaří každý měsíc ušetřit alespoň určitou část peněz. Naopak úvahu o přestěhování do jiné země z důvodu tíživé finanční situace uvádí 8 % Čechů. Vyplývá to z nové Zprávy o platebním chování spotřebitelů za rok 2018, kterou pro Českou republiku z evropského reportu každý rok zpracovává společnost Intrum, a kterého se zúčastnilo 24 698 spotřebitelů ze 24 zemí Evropy.

Ilustrativní obrázek

Průzkum zaměstnaneckých výhod: Jenom na plat už Češi neslyší, chtějí volnočasové benefity

Atraktivní nabídka zaměstnaneckých benefitů je při výběru zaměstnání pro Čechy čím dál tím důležitější. Platové podmínky již zdaleka nejsou pro zaměstnance jediným rozhodujícím faktorem. Výzkum společnosti Aon upozorňuje na rostoucí poptávku po flexibilních zaměstnaneckých benefitech – zatímco v roce 2017 nabízelo tyto výhody 41 % zaměstnavatelů, dnes už jich je 54 %. Firmy se předhánějí, kdo toho nabídne svým zaměstnancům více. Z flexibilních benefitů jsou nejpopulárnější vzdělávací programy, kulturní zážitky či sportovní a wellness aktivity. V České republice je jedním z nejsilnějších takových zaměstnaneckých benefitů karta MultiSport, jíž využívají společnosti jako České Dráhy, Raiffeisen Bank, Notino či ExxonMobil.

Ilustrativní obrázek

Akcie „luxusních“ společností včera plošně ztratily

Například tituly jako Estée Lauder (EL; -4,74 %), Ralph Lauren (RL; -4,51 %) či Michael Kors (CPRI; -5,69 %) ze včerejšího obchodování odcházejí o poznání slabší. Veliký vliv na výkonnost těchto akcií mají totiž asijské trhy, neboť z Asie a především z Číny plyne silná poptávka po luxusním zboží. A včerejší den se nesl pro tyto akcie ve znamení obav z ekonomického útlumu v Číně a propadu asijských dodavatelů společnosti Apple.

Ilustrativní obrázek

Návrh na zdanění bank v Rumunsku byl v pátek večer schválen

Ekonomika, Evropa | 21.12.2018 | M Z | Diskuze

Návrh na sektorové zdanění bank v Rumunsku byl v pátek večer schválen. Spolu s tím byly schváleny také daně na energetické a telekomunikační společnosti.

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 05.12.2018

Po propadu na Wall Street začne Evropa v červených

Ilustrativní obrázek

Tesla výrazně odepisuje po slabších číslech o dodávkách vozů ve 4Q

USA a Kanada | 02.01.2019 | S L | Diskuze

Tesla výrazně odepisuje po slabších číslech o dodávkách vozů ve 4Q v komparaci s očekáváními analytiků.

Odeslat článek e-mailem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.