Nejčtenější články

Jsme ve vesmíru sami? Pravděpodobně ano, tvrdí astrofyzik

Uznávaný astrofyzik a matematik Daniel Whitmire nedávno přehodnotil svůj pohled na takzvaný Fermiho Paradox, který pokládá otázku, jak je možné, že navzdory vysoké pravděpodobnosti mimozemského života se lidstvo stále nesetkalo s cizími civilizacemi.


Letadlem z Prahy do New Yorku za hodinu? Nový materiál NASA to umožní

Odborníci z NASA a Binghamton University s úspěchem otestovali nanotuby nitridu boritého pro použití v nadzvukových letadlech. Jediným háčkem je cena, která překračuje 1000 USD na gram materiálu. 

Studie: Planeta Země stojí podle vědců na prahu masového vymírání

Tým vědců z Massachusettského technologického institutu (MIT) nedávno zveřejnil studii, ve které se hledá spojitost mezi minulými vlnami vymírání života na Zemi a aktuálním zvyšováním objemu oxidu uhličitého v atmosféře. Podle jejich propočtů by objem vypouštěného oxidu uhličitého mohl Zemi přivést do roku 2100 na „práh katastrofy.“

Výzkum: Pití kávy zlepšuje zdraví a prodlužuje život. Kolik kávy je tedy třeba denně vypít?

Jeden z aktuálně provedených výzkumů tvrdí, že pravidelné pití kávy zlepšuje zdraví jedince a dokonce prodlužuje jeho život.

Jeden vzácný prvek periodické soustavy prvků se neřídí zákony kvantové mechaniky

Berkelium, které patří do skupiny aktinoidů, což jsou v podstatě těžké, radioaktivní, nestabilní, nezřídka doposud ne moc dobře prozkoumané a navíc obtížně vyráběné chemické prvky s řadou elektronů v různých orbitalech se zpěčuje zákonům kvantové mechaniky.

Vědcům se podařilo spustit sebedestrukci rakovinných buněk, aniž by ohrozili ty zdravé

Vědci z Albert Einstein College of Medicine objevili způsob, jak u rakovinných buněk spustit apoptózu, zatímco zdravé buňky zůstaly nepoškozeny. 

Odkud má Kim Čong-un balistické rakety a jaderné zbraně? Spoléhá na studenty ze zahraničních stáží

Testy severokorejského raketového a jaderného arzenálu v posledních týdnech opakovaně vyvolaly úprk investorů k bezpečným aktivům jako investiční zlato, či státní dluhopisy USA. Jak si vysvětlit rapidní technologický pokrok Severní Koreje, na kterou je po celá léta uvaleno mezinárodní embargo na zbrojní technologie a hospodářskou spolupráci? 

Každý investor by si měl vrýt do paměti následujících pár grafů

Myslíte si, že akcie - a tím pádem i vaše investice - nemohou spadnout až na nulu? Především tedy pro vás je určena následující sada grafů.

Chcete být šťastní? Zapomeňte na peníze, mnohem důležitější jsou sex a spánek

Z nejnovějšího „indexu štěstí“ Národního střediska pro sociální výzkum a společnosti Oxford Economics ve Velké Británii vyplývá, že co se týče pocitu štěstí a životní pohody jsou sex a spánek mnohem důležitější než peníze. 

Zemi těsně minul asteroid velikosti autobusu. Další se přiblíží již tento čtvrtek

Druhého října se Země těsně minula s asteroidem pod označením 2017 SX17. Těleso o šířce 8 metrů se dostalo až na vzdálenost 87 065 km od Země. 

Náskok Číny v oblasti kvantové technologie se zvyšuje

Čína v posledních měsících oznámila překonání hned několika milníků na cestě k vytvoření spolehlivé kvantové komunikační sítě. Podaří se ostatním státům čínský náskok dohnat? 

TOP 9 projektů Agentury ministerstva obrany USA pro pokročilé výzkumné projekty

Na kterých převratných technologiích dnes pracují experti z ministerstva obrany USA? 

Jediná bitcoin transakce spotřebuje tolik elektřiny, co domácnost za celý měsíc

Společně s rapidně rostoucí cenou digitální měny bitcoin se množí i její kritika. Jedním ze slabých míst bitcoinu je také značná energetická náročnost na provedenou transakci.

Co dnes děsí největší profesionální investory? Všichni se vzácně shodují

Portál Business Insider vyzpovídal šestici předních investičních manažerů v USA ohledně aktuálně největších rizik na finančních trzích, které jim nedávají v noci spát.

Máte deprese? Psychotropní houby Vás doslova restartují, říkají lékaři

Vědci z Imperial College London testovali, jakým způsobem lze využít psychotropní látky přítomné v některých houbách k léčbě lidí trpících těžkými depresemi. Mozek těchto pacientů se po podání látky psilocybin doslova restartoval, popisují výsledky lékaři.

Největší finanční podvody v České republice v kostce

Finance | 22.09.2017 | wa pe | Diskuze

Které z finančních podvodů v historii České republiky napáchaly nejvíce škod? Kdo přišel o peníze, kdo byl vinen a kdo vyvázl bez trestu?

Pirelli se chystá na IPO

Akcie, IPO, Evropa | 13.09.2017 | Ne Ro | Diskuze

Známý výrobce pneumatik pro formule jedna si od první veřejné nabídky svých akcií na burze slibuje valuaci ve výši až 9 miliard EUR (cca 10,8 miliard USD).

Kolik kávy musíte denně vypít, abyste si prodloužili život?

Milovníci kávy mají nyní další důvod, proč si neodpírat šálek svého oblíbeného nápoje. Ze studie španělských vědců vyplývá, že pravidelná konzumace kávy může výrazně prodloužit délku života.

Ilustrační foto

Odvrácená tvář odborů ve Škoda Auto. Je nátlak odborářských bossů jen vydíráním firmy?

Práce | 27.09.2017 | fa ra | Diskuze

Ekonomika jede, platy tudíž v mnoha oborech rostou. Nutno dodat, že v Česku rostou nejčastěji pod nátlakem odborářů, zejména v posledních měsících. Asi největší majstrštyk si mohou připsat na svůj vrub zřejmě odborářští bossové z mladoboleslavské škodovky.

Nový bitcoin by mohl zcela přetvořit trh s virtuálními měnami

AML bitcoin je zatím poslední novinkou rychle se měnícího trhu s kryptoměnami.

Podařilo se vědcům konečně najít skutečný elixír mládí? Nový objev molekulárního procesu je slibný

Jak vypadá ambrosie dávných antických bohů? Týmu vědců z Case Western Reserve University School of Medicine se podařilo najít molekulární proces, který očividně kontroluje zdraví a délku života hlístic (Caenorhabditis elegans). 

Ano, bitcoin je největší investiční bublina našich životů. A je to dobře, tvrdí manažer hedge fondu

Cena bitcoinu vzroste ještě daleko nad ospravedlnitelné úrovně, to však neznamená, že byste s digitální měnou neměli obchodovat tvrdí Mike Novogratz, který stojí v čele hedge fondu Galaxy Digital Assets Fund.  

Zajímá Vás obchodování na burze? Napoprvé zkuste tyto akcie

Obchodování na burze je poměrně komplexní záležitost, pro začátečníka je zde však několik orientačních bodů, které mu pomohou řídit jeho investice, ať už je to výše dividendy či relativní hodnota akcie, které napoví, jaké tituly koupit a jakým se vyhnout.

Ilustrační foto

Půlmilionové sibiřské město zprovoznilo pumpu na vodu, politici z toho udělali velkou slávu

Starosta sibiřského Tomsku a šéf městského sněmu za velké slávy zahájili provoz pouliční pumpy či spíše pítka, které má životadárnou tekutinou zásobovat obyvatele dvou přilehlých ulic.

Káva nebo čaj: co je zdravější?

Držíte-li během čtení tohoto textu v ruce šálek komodity zvané káva anebo čaj, můžete se cítit privilegovaně. 

Odeslat článek e-mailem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.