Nejčtenější články

Ilustrativní obrázek

TV Nova a Prima zpoplatní některé kanály

Na včerejší konferenci Digimedia, kde vystoupili technický ředitel TV Nova (vlajková loď společnosti CME) Josef Uher a šéf Primy Marek Singer, oznámili plány do budoucna. Oba potvrdili, že v příštích letech zpoplatní některé ze svých televizních kanálů, které vysílají v HD rozlišení.


Ilustrativní obrázek

Prudký rozvoj elektromobility způsobuje nedostatek Li-Ion baterií pro spotřební elektroniku

Ceny lithium-iontových baterií do spotřební elektroniky mohou letos vzrůst, stejně jako jejich dodací lhůty. Bateriových článků je totiž nedostatek, protože je skupují výrobci elektromobilů. Vyplývá to z informací obchodníků.

Ilustrativní obrázek

Past na naivní investory, „půlení“ bitcoinu na obzoru a nástup konkurence etherea

Howeycoins jako upozornění na kryptoměnové podvody, rekordní zájem investorů o nově vznikající kryptoměny, vstup slavného fondu Andreessen Horowitz na kryptoměnový trh, vzrůstající důvěra těžařů v bitcoin a osamostatnění „zabijáka etherea“ EOS. Červen byl bohatý na novinky z kryptoměnového světa.

Ilustrativní obrázek

ČNB dál přiškrcuje hypotéky: Vše podstatné k novému "doporučení" ČNB pro poskytovatele úvěrů

Česká národní banka vydala novou Zprávu i finanční stabilitě (ZFS, vychází jednou za rok). Pasáží očekávanou s největším napětím byla jistě nová formulace „doporučení“ pro poskytovatele úvěrů (oficiálně jsou formulována v Úředním sdělení ČNB). Podle této nové formulace:

Ilustrativní obrázek

Spojené státy vyvolávají světovou obchodní válku

„Celní politika Spojených států je nepředvídatelná a bere ohledy jen na zájmy USA. Jestřábí přístup vyostřuje mezinárodní vztahy a vyvolává světovou obchodní válku. Výsledkem může být snížení globálního ekonomického růstu,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Ilustrativní obrázek
Ilustrativní obrázek

ČNB chystá ohlášení nejtvrdšího omezení hypoték v historii

Banky počítají s tím, že již příští týden ČNB oznámí, jaký nejvyšší úvěr si lidé budou moci dovolit vzhledem ke svým příjmům. Předpokládá se, že se tak omezí přístup k hypotečnímu úvěru pro 20 až 30 % žadatelů o novou hypotéku.

Ilustrativní obrázek

Société Générale koupí od Commerzbank jednotku EMC obsahující obchodování s akciemi a komoditami.

Francouzská obchodní banka Société Générale koupí od Commerzbank jednotku EMC obsahující obchodování s akciemi a komoditami v rámci snahy více proniknout na německý trh.

Ilustrativní obrázek

Na konci týdne proti sobě zavedou Čína a USA nová cla

Zatímco v Česku bude ve čtvrtek a v pátek volno, globální finanční trhy čekají těžké dny. Potěší je sice report z amerického trhu práce, kroky politiků budou ale i nadále budit obavy

Ilustrativní obrázek

Trump plánuje otevřít druhou ropnou frontu proti OPEC. Dočkáme se poklesu cen?

Dle serveru Bloomberg administrativa Donalda Trumpa vážně uvažuje nad použitím části ropy ze strategické rezervy Department of Energy (celkem 660 milionů barelů). Zdá se, že Trump po svém tlaku na OPEC otevírá druhou „ropnou frontu“. Cílem má být snížení cen pohonných hmot před podzimními „midterm“ volbami, ve kterých Trumpova Republikánská strana obhajuje svoji kontrolu nad oběma komorami Kongresu (zejména v Senátu drží těsnou většinu 51:49).

Ilustrativní obrázek

Deutsche Bank jako jediná neprošla druhým kolem stress testů Fedu

Deutsche Bank jako jediná neprošla druhým kolem stress testů americké centrální banky. Vedle toho americká Goldman Sachs a Morgan Stanley musí posílit své rozvahy omezením růstu dividend a zpětného odkupu akcií.

Ilustrativní obrázek

Obchodní války mezi USA a EU, Brexitu či změny NAFTA se obává 60 procent firem

Budoucí makroekonomický vývoj vnímá jako největší riziko pro své podnikání 60 % společností napříč různými sektory. Vyplývá to zkaždoročního průzkumu poradenské společnosti BDO mezi více než 500 představiteli firem po celém světě.

Ilustrativní obrázek

Akcie prodávej v květnu. Platí v investičním světě pranostiky?

28.05.2018 | Broker Trust | Diskuze

Předkové nás pro život vybavili spoustou různých, léty vypozorovaných pouček, které nám mohou napovědět, co se v nejbližší budoucnosti odehraje. Patrné je to zejména u počasí. Svatá Anna nám ohlašuje příchod chladnějších rán, déšť o Medardovi se podle lidových moudrostí přetaví do citelně delšího deštivého období a zcela jistě si vzpomenete i na mnohé další pranostiky, třeba tu o bílém únoru. Jak to ale chodí ve světě investic? Vyplatí se podle podobných pranostik spravovat portfolio?

Ilustrativní obrázek

Nejdůležitější události týdne: Donald Trump rozpoutal obchodní válku se zbytkem světa

Hlavním tématem na finančních trzích v uplynulém týdnu bylo další pokračování obchodní války mezi USA a zbytkem světa. Prezident Trump oznámil další cla na čínské zboží v objemu 200 mld. USD, což poslalo akcie níže.

Ilustrativní obrázek

Obavy se potvrdily, USA začnou ode dneška uvalovat cla na dovoz evropského hliníku a oceli

Spojené státy budou odedneška uvalovat cla na dovoz hliníku a oceli z EU, Kanady a Mexika.

Ilustrativní obrázek

Kartel OPEC rozhodl. Ropa bude drahá

„Kartel OPEC společně s Ruskem se dohodnul, že vysoké ceny ropy budou přetrvávat i v druhém pololetí letošního roku. Produkce ropy se sice navýší, ale na výrazný pokles cen to nebude stačit,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Ilustrativní obrázek

Češi vyvinuli unikátní rychlonabíječky pro elektromobily. Infrastrukturu dobíjecích stanic chtějí budovat celosvětově

Česká inženýrská společnost DEL ze Žďáru nad Sázavou vyvinulaunikátní nabíjecí stanici elektromobilů. Vysokokapacitní „rychlonabíječka“ na principu stejnosměrného proudu dokáže dobít baterie na více jak 95 % jejich kapacity, na rozdíl od ostatních zařízení na trhu, která ve většině případů přestávají dobíjet baterie po dosažení 90 % kapacity.

Ilustrativní obrázek

Internetoví giganti kritizují Evropskou komisi

Nově schválená pravidla autorských práv výborem Evropského parlamentu vyvolávají negativní reakce technologických gigantů, přičemž kritika se zaměřuje zejména na dvě části navrhovaného nového zákona.

Ilustrativní obrázek

OPEC se dohodl na zvýšení těžby ropy o 1 milion barelů

OPEC se v pátek na vídeňské schůzce dohodl na zvýšení těžby o 1 milion barelů ropy denně. Ropa na tuto zprávu v pátek reagovala růstem zhruba o 3 procenta. Ukázalo se totiž, že dohodnuté zvýšení o 1 milion je o třetinu nižší, než co Saudská Arábie původně požadovala. Dále se ukazuje, že mnoho zemí kartelu OPEC nebude schopno těžbu efektivně zvýšit, a proto skutečné zvýšení těžby by mohlo být v rozmezí 600 000 až 800 000 tisíc barelů, a to zejména zeměmi s volnou produkční kapacitou, jako jsou Saudská Arábie, Spojené arabské emiráty a Kuvajt.

Ilustrativní obrázek

FED vs. ECB

Když pomineme rizika plynoucí z Itálie (Španělsko a Británie zase tolik nyní trhy neděsí), tak kurz EUR/USD by měl být (a je) silně ovlivněn tím, co udělají FED a ECB.

Ilustrativní obrázek

Zájem o dětské smlouvy od Raiffeisen stavební spořitelny ve 2. čtvrtletí vzrostl o 50 %

Raiffeisen stavební spořitelna eviduje ve druhém čtvrtletí v porovnání s předchozím 50% nárůst uzavřených smluv o stavebním spoření v segmentu 0 – 25 let. Úspěšnou akci na dětské smlouvy s nadstandardní úrokovou sazbou 1,5 % ročně spořitelna prodlužuje až do konce září tohoto roku.

Ilustrativní obrázek

OPEC se dle poslední měsíční zprávy obává opětovného převisu nabídky ropy

OPEC se podle poslední zveřejněné měsíční zprávy obává opětovného převisu nabídky ropy nad poptávkou. Důvodem má být slabší celosvětová spotřeba ropy a růst těžby v zemích mimo OPEC.

Ilustrativní obrázek
Ilustrativní obrázek

Investiční pobídky se otáčejí správným směrem. Konečně!

Ekonomika | 08.06.2018 | fa ra | Diskuze

Dnes ráno přišla skvělá zpráva, že MPO tento měsíc konečně předloží vládě novelu zákona o investičních pobídkách, která bude investory zajímající se o státní podporu tlačit správným směrem: už ne do projektů typu „montovna“ přinášejících hodně pracovních míst s nízkými mzdami, nýbrž do projektů spjatých s menším počtem dobře placených (tedy nejspíš vzdělanějších a kvalifikovanějších) lidí.

Ilustrativní obrázek

Lidé více utrácí a příliš nemyslí na horší časy

„Češi málo spoří a většinu dodatečně vydělaných peněz hned zase utratí. Rostoucí příjmy sice navyšují životní úroveň lidí, ale pokryjí jen růst spotřeby a na úspory již moc finančních prostředků nezbývá,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Odeslat článek e-mailem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.