Nejčtenější články

Ilustrativní obrázek

Proč neinvestuji do kryptoměn?

Ve svém investičním portfoliu žádné kryptoměny nemám. Nejsem jejich zarytý nepřítel, ale přestože se už desetiletí pohybuji dennodenně na světových burzách, chybí mi nástroj, kterým bych kryptoměny uchopil, zanalyzoval a následně zařadil mezi své opečovávané favority z akciového, dluhopisového a komoditního světa. Kryptoměnu můžete buď nakoupit, nebo ji sami těžit. Ani jeden ze způsobů mě ovšem nenaplňuje nadšením.  Z čeho pramení moje obavy?


Ilustrativní obrázek

Trump svými ostrými výroky na adresu Fedu oslabil dolar

I přes absolutní vyprázdněnost ekonomického kalendáře jsme se včera dočkali výrazných pohybů na devizovém trhu. Postaral se o ně prezident Trump svými výroky směrem k předsedovi Fedu Jeromu Powellovi. Dolar proti euru výrazně oslabil. Regionální měny by tak mohly na noční pohyby eura navázat a dnes se vydat směrem k silnějším hodnotám.  

Ilustrativní obrázek

Turecká vláda zdvojnásobila cla na zboží z USA

Turecká vláda zdvojnásobila cla na automobily, alkohol, cigarety, uhlí, rýži a kosmetické produkty z USA. Turecká lira znovu oslabila o 1 % na 6,4176 tureckých lir za americký dolar.

Ilustrativní obrázek

Turecké zoufalství a radostné výsledky

„Obchodní válka“ pravděpodobně představuje jeden z nejčastěji skloňovaných termínů na finančních trzích v letošním roce. Uplynulý týden zajistil, že tomu tak bude i nadále. Po týdnech mlácení slámy znesvářené strany odkryly karty a představily další várku celních opatření. Pro tentokrát se nezatěžujme detaily.

Ilustrativní obrázek

Ropa ne a ne zlevnit

Poté, co americký úřad EIA zveřejnil svou každotýdenní zprávu o stavu zásob ropy v USA (kterážto zpráva vyzněla tentokrát oproti předchozím růstovým odhadům ve směru poklesu), se cena ropy Brent zvýšila zhruba o procento na necelých 77 dolarů za barel.

Ilustrativní obrázek

Turecko balancuje nad propastí

Turecko balancuje na pokraji finanční a ekonomické krize. Nakonec do ní ale podle našeho názoru nespadne. Vyhráno však ještě nemá. Inflace se podle naší prognózy v následujících měsících vyhoupne nad 20-25 %, turecká lira oslabí až na 8,0 USD/TRY, přičemž tureckou ekonomiku čeká výrazné zpomalení.

Ilustrativní obrázek

Bitcoin zažívá renesanci. Cena přesáhla 8200 dolarů

„Informace o vzniku burzovně obchodovaného fondu na bitcoin přitahují na trh s kryptoměnami nové zájemce. Většina nováčků na trhu spekuluje na růst ceny bitcoinu, která v uplynulých 14 dnech vzrostla o více než 2000 dolarů,“ říká hlavní analytik Coinbank.cz Jindřich Patera.

Ilustrativní obrázek

Pražská burza oslabila pod vlivem Erste Bank (-2,84%)

Index pražské burzy dnes uzavřel slabší o 0,54% s pohybem na 1073,4 bodu a následoval tak negativní vývoj v Evropě na pozadí prudkého oslabení turecké liry vůči dolaru (-20%) při patrné ztrátě důvěry investorů v tamní ekonomiku. Propad turecké měny v průběhu dne nabral na razanci po oznámení D. Trumpa o zdvojnásobení cel na dovoz hliníku a oceli právě z Turecka.

Ilustrativní obrázek

Akcie Facebooku zažívají volný pád

„Jakmile vedení jakékoliv společnosti začne říkat, že v prvé řadě nejde o dosahování zisku, začnou být investoři nervózní. Když poté následují špatné výsledky o tržbách, investoři se s tím nespokojí a odejdou. Společnost Facebook je toho jasným příkladem,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Ilustrativní obrázek

Recept na syntetické zlato

Vezměte chlorid zlata, přidejte tetraoktylamonium bromid, vložte do trouby rozehřáté na 220 stupňů a pečte hodinu a půl. Dostanete syntetické zlato, které je zlatější, než to přírodní a odolá i rtuti a lučavce královské.

Ilustrativní obrázek

Kryptoměna petro a boj proti hladomoru

„Kryptoměna petro může pomoci Venezuele více než suverénní bolívar, který nahradil dosavadní měnu po provedení měnové reformy. Pomocí petra lze obcházet americké sankce, čímž je možné zmírnit hladomor ve Venezuele. Používání petra je však za hranou zákona,“ říká hlavní analytik Coinbank.cz Jindřich Patera.

Ilustrativní obrázek

Turecká lira ztrácí více než deset procent, rostou obavy o turecké expozice evropských bank

Turecká lira oslabila nad hranici 6 lir za americký dolar a posunula do pozadí pozornosti vládní sliby o podpoře ekonomiky. Roste znepokojení o schopnosti tureckých dlužníků splácet své závazky evropským bankám.

Ilustrativní obrázek

Čerpací stanice mění značení pohonných hmot. Ceny zůstávají stejné

15.08.2018 | Redakce W4T | Diskuze

Cena pohonných hmot se v uplynulém týdnu měnila jen o haléře. Většina čerpacích stanic ponechala ceny benzínu a nafty na hodnotách z minulého týdne.

Ilustrativní obrázek

Výhledy autoprůmyslu nevypadají růžově

Výroba automobilového průmyslu v ČR je poháněna třemi největšími automobilkami vyrábějícím osobní auta. Ty stojí z 98 % za celkovou výrobou vozidel v ČR. Jejich úspěšnost tedy determinuje výkon českého průmyslu a hospodářství jako celku.

Ilustrativní obrázek

Turecká lira v tomto týdnu oslabila již o více než 10 %

Investoři nadále stahují kapitál ze země a tlačí tak na oslabování turecké liry. Ta se na páru s dolarem obchoduje na 6,70 USD/TRY.

Ilustrativní obrázek

EUR/USD marginální pull back o téměř 80 pips z úrovně 1,1530

Vzestup je podle našeho soudu krátkodobý a parita začala znovu klesat v majoritním trendu, po menším skoku nad 1,1600. Hlavním důvodem pro široký nákup amerického dolaru byl sell off EM měn, zejména v Jihoafrické republice, když USDZAR dosáhl 2letého maxima na 15,69, jelikož HDP v Jižní Africe byl slabší než se očekávalo.

Ilustrativní obrázek

Akcie zažívají nejdelší býčí trh všech dob

Američtí investoři 22. srpna oslavili nejdelší býčí trh všech dob. Je to důvod k obavám, anebo to pro investory nic neznamená? Záleží, koho se zeptáte. Lze najít pádné argumenty pro i proti. Dlouhodobé investory by ale měly zajímat zcela jiné faktory.

Ilustrativní obrázek

Fenomén „minimální mzda“. Co nejčastěji zaměstnavatelé porušují při jejím poskytování?

Z minimální mzdy se v posledních letech již tradičně stává horké až výbušné téma, a to nejen v ideovém soupeření tradičních politických stran, ale rovněž i v rámci vztahů mezi zaměstnavateli reprezentovanými například Hospodářskou komorou či Svazem průmyslu a dopravy ČR a na straně druhé Českomoravskou konfederací odborových svazů.

Ilustrativní obrázek

Snížení poplatkůza transakci až o 80 %, estonský Hashflare v problémech a Bitcoin opět nad hranicí 8000 dolarů

Nejúspěšnější anonymní kryptoměna Monero úspěšně otestovala tzv. Bulletproof protokol, společnost Hashflare krátkodobě pozastavuje všechny svoje kontrakty na těžbu Bitcoinu, Švýcarsko chce kryptoměnovým společnostem zjednodušit přístup ke klasickým bankám a Bitcoin opět nad hranicí 8000 dolarů. Ani v červenci nebyla o horké novinky na poli kryptoměn nouze.

Ilustrativní obrázek

10 let od krize. Čeká nás další?

Letos v září si připomínáme desáté výročí od pádu americké banky Lehman Brothers a od globální finanční krize. Poučili jsme se, anebo se opět řítíme do dluhové pasti? A jak zareagují na další případnou dluhovou krizi centrální banky?

Ilustrativní obrázek

Nerostou akciové trhy příliš dlouho? Chcete to vědět s jistotou?

Akcioví medvědí často říkají, že pokles už už musí přijít, protože růst akciových trhů je příliš dlouhý a výrazný ve srovnání s minulostí. Historie však ukazuje, že délka býčího trendu není nikterak výrazně dlouhá. Je jen lehce nad průměrem 9,1 let, přičemž nejdelší cyklus trval 15 let. A ani nárůst indexu není ohromující. V tomto cyklu narostl o 350 procent, v průměru pak o 476 procent.

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled. Sedm poklesů v řadě by mohl být konečnou

Americké akcie po čtyřdenním poklesu dokázaly včera solidně růst, když širší index S&P posílil o 0,64 %. Potvrzuje se tak, že dopady spojené s tureckou krizí pravděpodobně nebudou výraznějšího charakteru a projevovat se budou spíše selektivně (evropské banky, emerging markets).

Ilustrativní obrázek

Krize kolem turecké liry vysílá šokové vlny napříč rozvíjejícími se trhy

Turecká lira se dostala na historické miminum vůči americkému dolaru a následná verbální roztržka mezi představiteli Turecka a USA poslala ETF zaměřená na rozvíjející se trhy do hlubokých ztrát. ETF z regionů Jižní Afriky, Brazílie, Mexika nebo i Ruska byla již v pátek pod silným tlakem a nezřídka ztrácela jednotky procent. Negativní sentiment pravděpodobně přetrvá ještě minimálně během dnešní obchodní seance. 

Ilustrativní obrázek

Benzín je nejdražší od prosince 2014. Cenu ropy ovlivňuje bouře Gordon

V souladu s naší minulou prognózou došlo v uplynulém týdnu k růstu cen pohonných hmot. V úterý 4. září dosahovala průměrná cena benzínu hodnoty 33,49 koruny, což bylo nejvíce od konce roku 2014.

Ilustrativní obrázek

Investice do pražských nemovitostí nabízejí rekordní výnosy

Strmý růst cen nemovitostí na tuzemském trhu v čele s Prahou z nich v posledních letech učinil ještě zajímavější investiční instrument než dříve.

Odeslat článek e-mailem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.