Návrat "Amexitu"

24.05.2016 08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Oficiální zpráva ze zasedání FOMC naznačuje, že červnové zasedání bude „živé“, v kombinaci s dobrými americkými výsledky a tvrdými komentáři Fedu stoupla pravděpodobnost zvýšení sazeb příští měsíc téměř z nuly na 35%.

Foto: Web4Trader

Vidíme už známé symptomy bouřlivé situace před zvýšením. Tyto symptomy zahrnují preventivní výprodej komodit, akcií, vzestup amerických dluhopisů a nákup bezpečného dolaru. Existuje série událostí, která po spuštění povede k něčemu, čemu se říká „Amexit“. První vlaštovka vzejde zřejmě z červnového zvýšení sazeb.

 

Série událostí, která nás donutí se přikrčit

Pokud futures na federální fondy stoupnou ze současných 35% k pravděpodobným 60%, je možné, že trhy zasáhne další „zužování“. Reakce na vyšší americké sazby se může projevit přesunem kapitálu k bezpečným aktivům, likvidací riskantních globálních akcií. Korelace v akciích způsobí, že republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump bude znít jako prorok (vzpomeňme na jeho amatérsky znějící volání o bublině a recesi). Povzbuzený Fedem vyvolanou korekcí akcií získá Donald J. Trump na cestě k republikánskému sjezdu 18. -21. července významný politický kapitál. Předpokládaná demokratická kandidátka Hillary Clintonová se svým propojením na Wall Street bude jen s potížemi hájit své pozice, pokud akciový trh zkolabuje, ale Trumpovi by to hrálo do karet.

Podle slibů z volební kampaně je cílem D. Trumpa v případě zvolení nově vymezit snad všechny společenské, politické i ekonomické dohody, které Amerika uzavřela doma i na mezinárodní úrovni. Trhy budou muset začít vstřebávat americký odchod z mezinárodní scény, nebo jak "Amexit" nazvat.

 

Swissquote

 

 

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.