Nástup moderních technologií do českého stavebnictví pokračuje

16:16 | E V | Diskuze

IBR Consulting představil na Silniční konferenci 2019 vylepšený, revoluční nástroj Aspe.

Ilustrativní obrázek
Foto: Bison & Rose

Společnost, která je lídrem v oblasti zavádění digitalizace ve stavebnictví, uvedla na trh další novinku, která transparentně a spolehlivě provede účastníky všemi fázemi stavebního projektu. Nově je Aspe obohaceno o modulární aplikaci 3D modelu, rozšířený datový sklad stavby či manažerský informační portál pro analýzy a reporty. Nástroj Aspe je další inovací na cestě k využití nejmodernějších technologií pro zefektivnění stavebních projektů.

Na Silniční konferenci, která se konala 23. a 24. října v Českých Budějovicích, informovala společnost IBR Consulting o novinkách v rámci svého vlastního nástroje Aspe. Nástroj dokáže transparentně a detailně sledovat a informovat o aktuálních fázích projektu. Hlídá čas, peníze, harmonogramy i předpokládané budoucí náklady.

„Podle nás je nástroj Aspe nepostradatelnou součástí úspěšného stavebního projektu 21. století. Snažíme se efektivně využít nejmodernější technologie a zjednodušit tak některé dříve obtížné a zdlouhavé procesy. Nová verze Aspe například rozšiřuje stávající 3D model o rozměr času, stavebních a celoživotních nákladů na stavbu. Každý účastník projektu tak může nově jednoduše a odkudkoliv vidět v jaké fázi projekt je, jak se pohybují náklady versus rozpočty, jaké jsou termíny fakturace a zda projekt splňuje stanovený harmonogram prací,“ doplnil Zbyněk Lipavský, obchodní ředitel IBR Consulting.

Díky digitalizaci se ve stavebnictví denně zefektivňují stavební procesy po celém světě. V tomto oboru je lídrem na českém trhu právě společnost IBR Consulting, která prostřednictvím svého nástroje Aspe umožňuje komplexní online sledování stavby.

 

Aspe – Spolehlivý partner pro každou fázi projektu

Nástroj Aspe, který společnost IBR Consulting vyvíjí od roku 2015, se dočkal revolučního vylepšení. Skládá se ze tří částí, které dohromady tvoří jednotnou datovou platformu pro úspěšný stavební projekt.

 

AspeEsticon – Čas a peníze pod vaší kontrolou

Nová modulární aplikace rozšiřující 3D model o rozměr času i stavební a celoživotní náklady na stavbu. Systém umožňuje aktuální a detailní přehled o prováděných pracích, výdajích, změnách během výstavby, fakturacích a harmonogramu postupu prací.

 

AspeHub – Na stavbu musíte chytře

Datový sklad stavby sleduje rozpočty, harmonogramy a všechny další dokumenty. Jednotné datové prostředí provází projekt od počátku až do konce.

 

AspeMip – Analýzy, reporty a výhled nejbližší budoucnosti

Manažerský informační portál, se kterým máte v každé fázi stavby aktuální přehled i výhled do nejbližší budoucnosti: reporting včetně cashflow, analýzy, podpora plánování a další.  

 

 

O IBR Consulting

IBR Consulting je odborníkem v oblasti digitalizace ve stavebnictví. Ryze česká společnost s dlouholetou tradicí se specializuje na realizaci malých i velkých stavebních projektů. Business Intelligence model, který společnost vyvinula, dokáže prostřednictvím nástrojů efektivně řídit i tu nejnáročnější výstavbu od začátku až do konce. IBR Consulting nabízí chytrá řešení, která umožňují nejen digitalizaci a práci s daty, ale zároveň jejich využití pro BIM. Je spolutvůrcem programu OTSKP-SPK včetně cenových normativů, které jsou důležitým podkladem pro silniční stavby. Dále zajišťuje technický dozor stavby, plní roli koordinátora BOZP v souladu s platnou legislativou a je expertem na cenové posouzení staveb. IBR Consulting tvoří budoucnost českého stavebnictví. Mezi její referenční stavby patří ty největší infrastrukturní stavby v České republice i na Slovensku.

Zdroj:Zuzana Binarová, Bison & Rose
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Banky budou muset hledat rovnováhu mezi technologickými inovacemi a snižováním rizika

Ilustrativní obrázek

Jak technologie začíná pronikat do pojištění?

Ilustrativní obrázek

ARBES Technologies založil bodyshoppingový start-up INBRAIT s ženským elementem

Ilustrativní obrázek

Aktivní zapojení zaměstnanců pomocí správně zvolených technologií

Ilustrativní obrázek

Dell Technologies vyvíjí ve spolupráci s VMware řešení, která rozšiřují možnosti softwarově definovaných sítí

Ilustrativní obrázek

PEMA spolupracuje na testování dopravní techniky poháněné zkapalněným zemním plynemČti více
Ilustrativní obrázek

Komentář k vývoji cen pohonných hmot a ropy

Ilustrativní obrázek

Rozbřesk: Koruna testuje nová maxima, nad trhy hrozí čínský koronavir

Ilustrativní obrázek

Analýza

Ilustrativní obrázek

Trhy reagují na konflikt mezi Íránem a Spojenými státy.

Ilustrativní obrázek

Cena zlata v reakci na geopolitické riziko atakuje sedmiletá maxima

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k růstu ceny zlata, palladia a ropy

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.