Nástup moderních technologií do českého stavebnictví pokračuje

16:16 | E V | Diskuze

IBR Consulting představil na Silniční konferenci 2019 vylepšený, revoluční nástroj Aspe.

Ilustrativní obrázek
Foto: Bison & Rose

Společnost, která je lídrem v oblasti zavádění digitalizace ve stavebnictví, uvedla na trh další novinku, která transparentně a spolehlivě provede účastníky všemi fázemi stavebního projektu. Nově je Aspe obohaceno o modulární aplikaci 3D modelu, rozšířený datový sklad stavby či manažerský informační portál pro analýzy a reporty. Nástroj Aspe je další inovací na cestě k využití nejmodernějších technologií pro zefektivnění stavebních projektů.

Na Silniční konferenci, která se konala 23. a 24. října v Českých Budějovicích, informovala společnost IBR Consulting o novinkách v rámci svého vlastního nástroje Aspe. Nástroj dokáže transparentně a detailně sledovat a informovat o aktuálních fázích projektu. Hlídá čas, peníze, harmonogramy i předpokládané budoucí náklady.

„Podle nás je nástroj Aspe nepostradatelnou součástí úspěšného stavebního projektu 21. století. Snažíme se efektivně využít nejmodernější technologie a zjednodušit tak některé dříve obtížné a zdlouhavé procesy. Nová verze Aspe například rozšiřuje stávající 3D model o rozměr času, stavebních a celoživotních nákladů na stavbu. Každý účastník projektu tak může nově jednoduše a odkudkoliv vidět v jaké fázi projekt je, jak se pohybují náklady versus rozpočty, jaké jsou termíny fakturace a zda projekt splňuje stanovený harmonogram prací,“ doplnil Zbyněk Lipavský, obchodní ředitel IBR Consulting.

Díky digitalizaci se ve stavebnictví denně zefektivňují stavební procesy po celém světě. V tomto oboru je lídrem na českém trhu právě společnost IBR Consulting, která prostřednictvím svého nástroje Aspe umožňuje komplexní online sledování stavby.

 

Aspe – Spolehlivý partner pro každou fázi projektu

Nástroj Aspe, který společnost IBR Consulting vyvíjí od roku 2015, se dočkal revolučního vylepšení. Skládá se ze tří částí, které dohromady tvoří jednotnou datovou platformu pro úspěšný stavební projekt.

 

AspeEsticon – Čas a peníze pod vaší kontrolou

Nová modulární aplikace rozšiřující 3D model o rozměr času i stavební a celoživotní náklady na stavbu. Systém umožňuje aktuální a detailní přehled o prováděných pracích, výdajích, změnách během výstavby, fakturacích a harmonogramu postupu prací.

 

AspeHub – Na stavbu musíte chytře

Datový sklad stavby sleduje rozpočty, harmonogramy a všechny další dokumenty. Jednotné datové prostředí provází projekt od počátku až do konce.

 

AspeMip – Analýzy, reporty a výhled nejbližší budoucnosti

Manažerský informační portál, se kterým máte v každé fázi stavby aktuální přehled i výhled do nejbližší budoucnosti: reporting včetně cashflow, analýzy, podpora plánování a další.  

 

 

O IBR Consulting

IBR Consulting je odborníkem v oblasti digitalizace ve stavebnictví. Ryze česká společnost s dlouholetou tradicí se specializuje na realizaci malých i velkých stavebních projektů. Business Intelligence model, který společnost vyvinula, dokáže prostřednictvím nástrojů efektivně řídit i tu nejnáročnější výstavbu od začátku až do konce. IBR Consulting nabízí chytrá řešení, která umožňují nejen digitalizaci a práci s daty, ale zároveň jejich využití pro BIM. Je spolutvůrcem programu OTSKP-SPK včetně cenových normativů, které jsou důležitým podkladem pro silniční stavby. Dále zajišťuje technický dozor stavby, plní roli koordinátora BOZP v souladu s platnou legislativou a je expertem na cenové posouzení staveb. IBR Consulting tvoří budoucnost českého stavebnictví. Mezi její referenční stavby patří ty největší infrastrukturní stavby v České republice i na Slovensku.

Zdroj:Zuzana Binarová, Bison & Rose
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

CertiCon vyvíjí moderní technologie využitelné pro boj s infekčními onemocněními

Ilustrativní obrázek

Výzkum Dell Technologies: podniky a organizace, které užívají k ochraně dat řešení více než jednoho dodavatele, jsou přibližně dvakrát zranitelnější

Ilustrativní obrázek

Tradiční značky ze segmentu kabelových a bezdrátových poskytovatelů již dohání v oblíbenosti u zákazníků velké technologické a digitální firmy

Ilustrativní obrázek

Společnosti Hyundai a Kia vyvinuly jako první na světě síťově propojené řízení převodovky

Ilustrativní obrázek

Accenture Technology Vision 2020

Ilustrativní obrázek

Praha, centrum AIČti více
Ilustrativní obrázek

HSBC Reserve Managers – euro

Ilustrativní obrázek

HSBC Reserve Managers survey – čínský renminbi

Ilustrativní obrázek

Aplikace E-start, system prevence kurzového rizika

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k růstu ceny zlata

Ilustrativní obrázek

Vydělejte na závodu eura s dolarem

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k růstu cen pohonných hmot

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.