Naši klienti prodávají ve velkém své akcie, varuje Bank of America Merrill Lynch

15:35 | wa pe | Diskuze

Analytici z Bank of America Merrill Lynch upozorňují, že velké podílové fondy a další institucionální investoři houfně prodávají své akcie.

Foto: Public Domain

 

Ve své nedávné zprávě upozorňuje analytik Bank of America, Jill Carey Hall, že prodeje akcií držených institucionálními klienty banky převažují už čtrnáctý týden v řadě. To je vůbec nejdelší série čistých prodejů od počátku vedení statistiky v roce 2008. Jen v minulém týdnu stáhli podílové fondy a další institucionální investoři z akciových trhů v USA 2,8 miliardy USD, přičemž index S&P 500 v té době zaznamenal nejvyšší pokles od února ve výši 1,3 %.

Kromě institucionálních klientů se akcií podle Bank of America zbavují ve zvýšené míře také hedge fondy a drobní investoři, což naznačuje, že trh jako celek nemá víru v další udržitelnost růstu akciových indexů. Globální trhy v úterý zklamaly především výrobní indexy z Číny, které se nedaří podpořit skomírající sektory i přes rekordní množství úvěrů a vládních investic

zdroj: Bank of America Merrill Lynch

 

Největší odliv kapitálu zaznamenal sektor zdravotní péče, který pronásledují obavy ze zostřené regulace a státního dohledu ještě posílené výroky některých kandidátů na budoucího prezidenta USA. Černou ovcí akciových trhů je Valeant Pharmaceutical, jejíž představitelé museli obchodní model společnosti obhajovat dokonce před zvláštním výborem amerického senátu. Za jasný „short“ Valeant nedávno na investiční konferenci Sohn v New Yorku označil i známý investor Jim Chanos.

Sentiment investorů se však, zdá se, obrací v sektoru průmyslu. Hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí zde nejvíce překvapily očekávání analytiků jak na straně tržeb, tak zisků. Podle Halla se však nabízí otázka, zdali to nebylo způsobeno spíše nízkými očekáváními, než dobrým výkonem v sektoru. 

Mnoho pozitivního nepřinesla v tomto týdnu ani zpráva Savity Subramanianové, vedoucí oddělení kvantitativních strategií v Bank of America, která upozornila na hodnotu akciového sell-side indikátoru banky. Ten je založen na průměrné doporučené alokaci akcií investičními stratégy na konci každého měsíce. V dubnu hodnota indikátoru poklesla na 51,9, což je nejnižší úroveň za poslední rok. Subramanianová upozorňuje, že se jedná o historicky kontrariarní indikátor, kdy převládá medvědí sentiment navzdory pozitivním výnosům, varuje však, že by se na to investoři neměli zcela spoléhat.

Líbil se vám článek?
+1 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.