Narůstající geopolitická rizika mohou vyhnat nahoru zlato i zlaté akcie

14:07 | Ne Ro | Diskuze

Analytici vybrali akcie čtyř top zlatokopeckých společností, které se momentálně vyplatí koupit.

Ilustrační obrázek
Foto: Gery Parent

Aktuální nárůst geopolitických rizik pomáhá akciím společností „zlatého“ sektoru. Vzpomeňme třeba stále agresivnější chování Severní Korey anebo americké rakety, odpálené před několika dny na syrskou základnu, případně stále nedořešenou otázku tak zvaného Islámského státu, islamismu a vůbec islámu jako takového, který je současně náboženstvím i politickou ideologií, neslučitelnou s mnohými základními hodnotami západní civilizace, na kterou v minulosti mnohokrát zaútočil svými sebevražednými atentátníky. Zkrátka a dobře, svět je poslední dobou čím dál tím nebezpečnějším místem pro život.

Zlaté akcie se po dlouhé roky držely v určitém pásmu. SPDR Gold Shares ETF (GLD) se obchoduje na stejné úrovni jako v červnu 2013. Pokud se však jakýkoli konflikt vymkne, lze předpokládat, že cena zlata rychle poroste. Analytici se v databázi Merrill Lynch důkladně podívali na zlaté akcie s investičním doporučením na Buy a nalezli čtyři top akcie, jejichž koupi by měli právě nyní zainteresovaní investoři zvážit. Jedná se o tyto čtyři společnosti:

Agnico Eagle Mines

Tato přední zlatá akcie s investičním doporučením na Buy je dlouhodobě favoritem Wall Street. Agnico Eagle Mines Ltd. (AEM) je zavedená kanadská zlatokopecká společnost, těžící žlutý kov od roku 1957. Disponuje osmi zlatými doly v Kanadě, Finsku, Mexiku, USA a Švédsku a provádí mimoto ve všech těchto lokalitách i průzkumnou a rozvojovou činnost. Akcionářům společnosti je vyplácena dividenda 0,9 %. Cílová cena akcií podle analytiků z Merrill Lynch je 55 USD. Cílová cena dle konsenzu analytiků Wall Street je 51,78 USD.

Goldcorp

Goldcorp Inc. (GG) je top společností se solidní bilancí, kterou by určitě investoři měli vzít v potaz.  Společnost se zabývá akvizicemi, průzkumem, rozvojem a provozováním majetků, které mají co do činění se zlatavým kovem. Má své zastoupení v Kanadě, Spojených státech, Mexiku a Střední a Jižní Americe. Primárně se zaměřuje na hledání a průzkum nalezišť zlata, stříbra, mědi, olova a zinku. Analytici z Merrill Lynch před nedávnem sice snížili svá očekávání ohledně toho, jaké hospodářské výsledky by podle nich měla společnost Goldcorp letos a napřesrok přinést, nicméně i tak zůstávají dál optimističtí ohledně růstové strategie této společnosti. Goldcorp totiž plánuje do roku 2020 navýšit svou produkci o 20 % a současně snížit své náklady na udržitelnost produkce o 20 %. Akcionářům společnosti je vyplácena dividenda 0,5 %. Cílová cena akcií podle analytiků z Merrill Lynch je 21 USD. Cílová cena dle konsenzu analytiků Wall Street je 18,16 USD.

Newmont Mining

Newmont Mining Corp. (NEM) je jednou z největších důlních společností a její akcie představují dobrou investiční příležitost především pro konzervativní investory. Newmont Mining je předním producentem zlata a mědi. Má přibližně 29 tisíc zaměstnanců a dodavatelů, přičemž většina z nich pracuje v řízených provozech v USA, Austrálii, Ghaně, Peru, Indonésii či Surinamu. Newmont je jedinou zlatokopeckou společností v rámci indexu S&P 500 a v roce 2015 byl v Dow Jones Sustainability World Index označen za lídra těžebního průmyslu. Akcionářům společnosti je vyplácena dividenda 0,6 %. Cílová cena akcií podle analytiků z Merrill Lynch je 42 USD. Cílová cena dle konsenzu analytiků Wall Street je 39,05 USD.

Royal Gold

Jedná se o dobrou akcii, zvláště pro investory, kteří se poohlížejí po otevření poněkud méně riskantní pozice v rámci daného sektoru. Společnost Společnost Royal Gold Inc. (RGLD) se zaměřuje na licenční poplatky a zdroje drahých kovů. Vlastní podíly v 193 nemovitých majetcích na šesti kontinentech, mezi nimiž lze nalézt 38 podílů v činných dolech či 24 projektů ve fázi vývoje. Předpověď na letošní rok se v lednu sice zredukovala, nicméně analytici z Merrill Lynch se stále domnívají, že akcie RGLD jsou dosud velmi podhodnocené, srovnáme-li je s konkurenčními společnosti v rámci daného sektoru. Při očekávaných ziscích se předpovídá 38% růst tržeb Royal Gold v roce 2019. Analytici míní, že lepšící se cash flow této společnosti může posloužit budoucím akvizicím a/nebo růstu vyplácených dividend. Investoři dostávají dividendu ve výši 1,33 %. Cílová cena akcií podle analytiků z Merrill Lynch je 92,50 USD. Cílová cena dle konsenzu analytiků Wall Street je 84,13 USD.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.