Nanorouška ochrání proti viru s účinností minimálně 98 %

16:16 | E V | Diskuze

Vyšší hustota vláken, než u standartního filtru, několik vrstev a náboj, který aktivně přitahuje i velmi malé částice.

Ilustrativní obrázek
Foto: Batist Medical

Takové jsou základní vlastnosti nanoroušek. A právě tuto účinnou ochranu dýchacích cest musíme všichni vedle respirátorů nosit ve všech uzavřených prostorách kromě domova dle nařízení Ministerstva zdravotnictví a Vlády ČR od 1. března 2021. Čím jsou nanoroušky jedinečné?

Na začátku minulého roku o nich nikdo nemluvil. Pak se v Česku objevil koronavirus a vše se změnilo. Hned několik tuzemských společností uzpůsobilo své provozy a začalo se zabývat výrobou nanoroušek. Musely být nakoupeny nové na míru zkonstruované výrobní linky a na řadu přišly také nové komponenty. Jako jedna z prvních uvedla na trh nanoroušku společnost Batist Medical. „Každá nanorouška se skládá z úvazků nebo gumiček, drátku a samotné textilie. Textilie je tvořena vnitřní a vnější krycí polypropylenovou vrstvou, filtrační polypropylenovou vrstvou s nánosem nanovláken. Veškerý materiál od samého začátku odebíráme od českých dodavatelů,“ vysvětluje Tomáš Mertlík, generální ředitel Batist Medical, předního českého výrobce a distributora zdravotnického materiálu, který nyní vyrábí 10 miliónů nanoroušek měsíčně, ze kterých je 90 % určeno pro český trh.

 Zdroj: Batist Medical

 


Základní vlastností nanomateriálu je vyšší hustota vláken, větší povrchová plocha vláken a větší průměrná tloušťka vláken. Každá nanorouška má celkem 4 vrstvy – dvě krycí, jednu filtrační a jednu nanovrstvu.

Nanorouška Batist obsahuje oproti běžným ústenkám vrstvu s polymerem PVDF, který tvoří velmi jemnou a hustou filtrační vrstvu, která je schopná zachytávat i velmi jemné částice o velikosti viru. Důležitý je také náboj na povrchu vláken, který aktivně přitahuje i velmi jemné částice. Díky těmto vlastnostem je bakteriální účinnost nanoroušky (BFE) ≥ 98 %.

„Nanoroušky Batist splňují podmínky aktuálního nařízení. Je nařízena filtrační účinnost minimálně 94 %, naše nanoroušky mají účinnost 98 %,” dodává Tomáš Mertlík, generální ředitel Batist Medical.

Nanoroušky Batist s potiskem Nano Filter Mask jsou k dostání na e-shopech www.nanosafety.cz, www.batistsafety.czstejně tak v síti zdravotnických prodejen a lékáren po celé ČR.

Zdroj:Lucie Kafková, ASPEN.PR s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

AAA AUTO spustilo antigenní testování svých zaměstnanců

Ilustrativní obrázek

Podle průzkumu plánuje více než polovina Čechů nosit roušky, i když bude dostupná vakcína

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k začátku očkování proti koronaviru v EU

Ilustrativní obrázek

Vakcína společností Pfizer a BioNTech prokázala 90% účinnostČti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zisku

Ilustrativní obrázek

Asie obchodovala smíšeně, výrobce čipů TSMC oznámil výsledky a očekává větší investice

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se drží nuly, SAP a Covestro zvýšily celoroční výhled

Ilustrativní obrázek

Asijský trh převážně v zeleném

Ilustrativní obrázek

Německá burza zahajuje mírným růstem

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifickým indexům se převážně dařilo, v Číně akcie klesaly

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.