Nákup na třetiny, bez úroků

13:49 | E V | Diskuze

Twisto spouští revoluční novinku, která ve světě změnila internetové nakupování.

Ilustrativní obrázek
Foto: twisto

Nákup na třetiny a bez úroků. To je novinka, kterou nyní spouští platební inovátor – který do Česka jako první přinesl odloženou platbu – společnost Twisto. O úrok se postarají e-shopy. Twisto tak po vzoru nejrozvinutějších světových trhů obrací splátky naruby. „Přinášíme do Česka opět úplně novou cestu placení, která má velký úspěch ve světě, především u mladých lidí. Nákupy rozdělené na více plateb a bez poplatků dávají lidem možnost správně pracovat s cashflow, což chceme naučit všechny Čechy, nejenom ty mladé,“ říká Michal Šmída, zakladatel a CEO Twista. Twisto službu spouští ve zhruba padesáti českých a padesáti polských e-shopech. Zákazníci nákup udělají rovnou v mobilní aplikaci Twista.


„V Twistu si klademe za dlouhodobý cíl zjednodušovat platby, kam patří také splátkové produkty. Ty jsou u nás stigmatizovány – údajně je nikdo nepoužívá, a přesto jsou tradiční úvěrové firmy denně v televizi. Nákupy na třetiny zdarma jsou v kombinaci s možností si rozsplátkovat jakýkoli nákup nad 1 500 korun pár kliky v mobilní aplikaci naší vizí toho, jak mají moderní splátky vypadat. Věříme, že moderní platby zboří tabu, které ve společnosti nad kreditními produkty panuje,“ říká zakladatel a CEO Twista Michal Šmída. 


Twisto tímto do České republiky přináší novinku, která úspěšně funguje v západní Evropě, Asii a také v Americe. Popularita odložených plateb (BNPL, buy now pay later) roste na celém světě, a to především díky stále oblíbenějšímu internetovému nakupování – kterému pomáhá nejen probíhající pandemie, ale také vývoj platebních nástrojů. „Stejně jako u nás v České republice, tak i ve velké části světa nezvládly banky správně zákazníkům představit a přiblížit kreditní karty. Twisto možná může kreditní kartu někdy připomínat, ale náš produkt již sedm let ladíme tak, abychom lidem dali ty správné platební nástroje, které jim zlepšují práci s penězi a ve výsledku i život,“ doplňuje Šmída. Tento trend potvrzují také data australského miliardového fintechu Zip, který rovněž nabízí odložené platby. Díky Zipu údajně polovina jejich zákazníků odhodila kreditní kartu. V Austrálii pak je zhruba pětina všech online transakcí realizovaná skrze rozložení platby bez navýšení. Twisto se tak u této novinky inspirovalo nejenom v Austrálii, ale také u švédské Klarny či firmy AfterPay, která působí v USA i Evropě.

 


Nový zážitek nakupování z mobilu, díky vylepšené Twisto appce

S novým produktem představilo Twisto také vylepšenou mobilní aplikaci. V nově vytvořené sekci „Na nákupy“ vidí zákazníci přehled e-shopů, ve kterých je možné nakupovat na třetiny. Nákup v e-shopu udělá zákazník přímo v Twisto aplikaci, zaplatí Twisto Pay nebo platební kartou Twisto a po dokončení platby mu sama aplikace nabídne rozdělení platby na třetiny. V nabídce jsou e-shopy nabízející módu, sportovní vybavení, zboží do domácnosti a další, například Bambule, Deichmann, Douglas, Footshop, Nike, Zalando, Zoot. Kompletní seznam e-shopů naleznete zde.


Nyní využívá Twisto vybrané e-shopy, které nabízí dostatečný cashback skrze nejrozšířenější affiliate sítě. „Touto zásadní novinkou umožňujeme lidem platit dloženou platbou také v e-shopech, které tuto platební metodu doposud nepodporovaly. Ve světě podobné produkty zvedly zájem o online nakupování až o dvanáct procent. Odložená platba a splátky zdarma jsou cesta, jak ještě více podpořit růst internetových obchodů,“ doplňuje Šmída. 


Časem bude také možné si platbu na třetiny vybrat přímo v košíku e-shopu. Twisto o tom již dnes jedná s řadou obchodníků. Poplatek za tuto službu bude pro e-shopy v řádu jednotek procent.

 


Více o Twisto

Twisto je platební aplikace spojená s kartou Mastercard, která přináší moderní způsob placení. Díky Twisto účtu se dají na jedno kliknutí a bez registrace uhradit internetové nákupy. Registrovaní uživatelé pak mají možnost vyrovnat faktury jejich vyfocením, využít k placení Twisto kartu, zaplatit mobilem díky Apple Pay nebo snadno rozdělit společný účet mezi kamarády s funkcí Twisto Split. Twisto má navíc nejvýhodnější kurz pro zahraniční platby. Všechny nákupy se zobrazují v přehledné mobilní aplikaci a zákazník je pohodlně uhradí najednou na konci měsíce. Twisto umožňuje také nákup na splátky s okamžitým schválením. V roce 2019 firma úspěšně vstoupila na polský trh.

Zdroj:Jarda Průcha, HustáKomunikejšn s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Twisto spouští ve spolupráci se Smarty.cz a vybranými e-shopy splátky zdarma, na celý nákup a jedním klikem v mobilu

Ilustrativní obrázek

Management Consulting Challenge: Otřeste budoucností světa financí s Twistem a PwCČti více
Ilustrativní obrázek

ČSOB Bohatství největším fondem na českém trhu

Ilustrativní obrázek

Apple: Optimismus analytiků roste před blížícím se reportem výsledků

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření klesá

Ilustrativní obrázek

Pražská burza otevřela výrazněji v záporu

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 22.1.2021

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie ztrácely, lockdown v Hongkongu

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.