NAD VĚCÍ: Když černý netopýr řádí na trzích

14:41 | E V | Diskuze

Co přesně se v posledních týdnech stalo na kapitálových trzích? Jaké dvě hlavní události vyvolaly strmý pád akcií? Chovaly se trhy racionálně?

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Dosáhly akcie na konci března svého dna? Jak se na začátku krize chovali systematičtí a fundamentální investoři? Jak situace na akciovém trhu ovlivnila obchodování s opcemi a co se dělo s volatilitou? Proč komodity reagovaly jinak než akcie? Proč po určitou dobu padala i cena zlata? Jak se může stát, že cena ropy jde do záporu a co to znamená? Která aktiva se propadla nejvíc, a která naopak rostla? Jaký dopad mají záchranná opatření přijatá americkým FEDem?

 

Na všechny tyto otázky naleznete odpovědi v rozhovoru Štěpána Křečka s Leošem Jirmanem, který na kapitálovém trhu působí od roku 1992. Rozhovor jde více do hloubky a není určen pro burzovní začátečníky.

 

1. část rozhovoru: https://www.youtube.com/watch?v=pNk0mHoQYjI&t=2s

2. část rozhovoru: https://www.youtube.com/watch?v=Ey1Hpkj4cj8&t=3s

 
Zdroj:Ing. Štěpán Křeček, MBA, BH Securities a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.