NAB: Krátkodobý růst ceny koksovatelného uhlí maskuje klesající trend pro uhlí a železnou rudu

14:28 | Pet Bu | Diskuze

Hlavní ekonom NAB Gerard Burg řekl, že ceny uhlí používaného pro výrobu oceli rostly kvůli přerušení produkce způsobenému tropickou bouří Debbie v australském Queenslandu. Burg očekává, že se železniční infrastruktura vrátí k normálu po 26. dubnu, což přivede spotové ceny zpět k úrovním okolo 150 dolarů za tunu.

Foto: Per

“Spotové ceny železné rudy v uplynulých měsících vykazovaly značnou volatilitu. V říjnu 2016 a únoru 2017 silně rostly a poté zase prudce spadly dolů. Cena 62% rudy v té době stoupla z úrovně 55 dolarů za tunu až na 96 dolarů,“ řekl Burg. Podle jeho slov se na tomto trendu podílely dva faktory. Růst spotové ceny byl tažen přesunem zákaznických preferencí v Číně směrem k jakostnější rudě, zatímco prudký pokles byl tažen spekulativními tlaky. „Nezdá se, že by tržní fundamenty podporovaly další růst spotových cen. Zásoby v Číně jsou na rekordních hodnotách a očekává se, že poptávka bude klesat kvůli snižující se čínské stavební aktivitě,“ podotkl Burg. NAB tak přehodnotila svou předpověď směrem dolů. Podle firmy se bude cena v druhé polovině roku 2017 a v roce 2018 držet okolo 60 dolarů za tunu.  

Zdroj:FXS
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Zlato v reakci na obchodní napětí mezi USA a Čínou dosáhlo na nové šestileté maximum

Ilustrativní obrázek

Čína podala oficiální protest proti rušení výjimek ze sankcí při odběru íránské ropy

Ilustrativní obrázek

USA jsou celosvětově největším dovozcem oceli

Ilustrativní obrázek

Cena ropy dnes roste díky uvolnění v obchodních vztazích USA a Číny

Ilustrativní obrázek

Cena ropy dnes klesá v reakci na nepříznivé makroekonomické údaje z Číny

Ilustrativní obrázek

Cena ropy dnes mírně oslabuje poté, co investoři začali vybírat zisky

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.