Na trh účetního a daňového poradenství vstupuje nový silný hráč: Moore Accounting CZ se vidí v TOP 5

14:42 | E V | Diskuze

V rámci poradenské a auditorské skupiny Moore Czech Republic vznikla nová společnost Moore Accounting CZ, která se specializuje na účetní a daňové poradenství.

Ilustrativní obrázek
Foto: Moore

Její tým zčásti tvoří interní zaměstnanci skupiny a postupně jej doplní pracovníci získaní budoucími akvizicemi. První takto získanou společností je účetní společnost Escape Consult. Cílem Moore Accounting CZ je stát se do tří let jednou z pěti největších účetních firem v České republice z hlediska počtu pracovníků a obratu. Plánuje se také stát jedničkou v digitalizaci a robotizaci účetnictví.

Nově vzniklá společnost Moore Accounting CZ se v rámci holdingové struktury Moore Czech Republic zaměří na účetní a daňové poradenství. Základ jejího týmu tvoří interní pracovníci, nadále se bude rozrůstat akvizicemi, které míří primárně mimo Prahu. První úspěšnou akvizicí se stala společnost Escape Consult s pobočkami v Praze, Brně a Bratislavě. Moore Accounting CZ ale bude v další fázi rozvoje působit také v Ostravě a dalších velkých městech. „Naším cílem je vybudovat jednu z největších účetních společností v České republice. Z hlediska počtu pracovníků a obratu chceme do tří let patřit mezi pět největších českých firem v oboru,“ uvádí Petr Kymlička, partner Moore Czech Republic.

Specializace na digitalizaci účetnictví

V Moore Accounting CZ bude podle plánů společnosti v horizontu jednoho roku pracovat 90 až 100 lidí. Vedle pokračujícího růstu se chce společnost soustředit také na další technologický rozvoj. „Specifickou oblastí, na kterou bychom se chtěli soustředit, je zejména digitalizace a robotizace účetnictví. Na tomto úkolu již velmi intenzivně pracuje naše společnost Servodata,“ doplňuje Petr Kymlička. 

 

 

O Moore Global

Moore Global je jedna z největších mezinárodních sítí auditorských a poradenských společností s více než 30 000 pracovníky ve více než 260 nezávislých firmách a 110 zemích. Renomovaná síť odborně zaměřených firem se jménem Moore ve svém názvu vznikla již v roce 1907. Více podrobných informací je možné nalézt na internetové adrese www.moore-global.com nebo na českých stránkách www.moore-czech.cz.

Zdroj:Ondřej Hubatka, Dark Side a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Shell do roku 2022 propustí až 9 tis. zaměstnanců

Ilustrativní obrázek

Jak prodat družstevní byt

Ilustrativní obrázek

Upcyklace dobývá českou e-commerce

Ilustrativní obrázek

Disney propustí 28 tis. zaměstnanců svých amerických zábavních parků

Ilustrativní obrázek

Nábor v IT má nová pravidla, české firmy se však neadaptují.

Ilustrativní obrázek

Projekt na Cínovci s novou dynamikouČti více
Ilustrativní obrázek

Nejúžasnější automobily na světě v seriálu IKONY

Ilustrativní obrázek

Covestro koupí divizi od DSM za 1,61 mld. EUR, kvůli akvizici upíše nové akcie

Ilustrativní obrázek

Německo otevřelo v záporu

Ilustrativní obrázek

Pražská burza otevřela na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 30.9.2020

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy obchodovaly smíšeně, nedařilo se Austrálii

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.