Na pražské burze v týdnu většina titulů ztratila, index PX přesto přidal

10:01 | Ka Ří | Diskuze

V druhém týdnu letošního roku na pražské burze hned 8 titulů utrpělo ztráty, dva stagnovaly a jen čtyři posílily. Přesto si indexově dokázal trh mírně polepšit a v pátek zakončit na novém více než 6,5 letém maximu na 1 108,81 bodech.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Hlavním tahounem se staly oba rakouské tituly, které se vyšplhaly na nová dlouhodobá maxima. Především akcie Erste obchodující se zpět nad hranicí 1 000 korun, kde se naposledy nacházely v létě 2008. Jejich letošní zisky se během dvou týdnů již pomalu přibližují 10 %.

Z firemních byznysových zpráv a z „insider nákupů“ finančního ředitele dokázaly v týdnu zisky vytěžit akcie likérky STOCK. Posledním ziskovým titulem se pak staly akcie PHILIP MORRIS.

BCPP graf týdenní výkonnosti 

Pokračující absence nákupu vlastních akcií tentokrát nepřála v týdnu nejztrátovějším akciím O2. Své však v závěru týdne především sehrála zpráva o záměrech konkurenčního operátora T-Mobile ohledně expanze v oblasti pevného internetu. Jen v počátku chce investovat 20-30 milionů EUR do vybudování optických sítí do milionu domácností.

Index PX však svou vahou více brzdily akcie ČEZ. U firmy investoři nyní především čekají na další zprávy ohledně jejího případného rozdělení. Okolo procenta pak v týdnu ztratily rovněž pro index významné zbylé finanční tituly – Komerční banka a MONETA. U posledně zmiňované šlo vysledovat další změny v akcionářské struktuře.

Poblíž předchozích hodnot se obchodovaly zbylé tituly. Zvláště u akcií Unipetrol a Fortuna se vzhledem k odkupům nejednalo o žádné překvapení.  

BCPP přehled týdenní / letošní výkonnosti

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.