Na GBP se držte před zasedáním BoE na short

03.08.2016 08:00 | Swissquote Ltd | Diskuze

Po hlasování o brexitu se BoE rozhodla vycouvat z okamžité reakce, dala přednost vyčkávání, až se kouř rozptýlí a potom použije munici, která jí zbývá. BoE bude moci snížit sazby jen několikrát, než se dostane do oblasti záporných sazeb.

Foto: Web4Trader

Nevěříme ale, že BoE uvolní příští týden monetární politiku, protože dostupná data nenaznačují od červencového zasedání podstatné potíže britské ekonomiky. Výsledky inflace v červnu překvapily, hlavní i jádrová inflace mírně stouply. Včera uveřejněné údaje o HDP vypadají povzbudivě a naznačují, že britská ekonomika ve druhém čtvrtletí vzrostla meziročně o 2,2% a překonala odhady 2,1% i výsledek 2,0% z předešlého čtvrtletí. Na spuštění snižování sazeb bude třeba víc než chmurný výsledek PMI (prudký pokles všech tří ukazatelů PMI v červenci) a slabší index důvěry spotřebitelů (-12 v červenci proti očekávaným -8 a přešlým -1).

Bank of England má před spuštěním záporných úrokových sazeb omezený manévrovací prostor. Proto očekáváme, že centrální banka nechá na zasedání 4. srpna referenční sazbu beze změny a počká si na další informace o dopadu brexitu na britskou ekonomiku. Na druhou stranu by BoE mohla zvýšit cíl pro nákup aktiv, což by bance poskytlo čas sbírat data a přitom poskytovat podporu. GBP/USD většinu minulého týdne šlapal vodu, protože investoři se snažili chápat klady a zápory hlasování o brexit.

Swissquote

 

 

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.