Na co se zaměří investoři v příštím týdnu: Čekání na Fed, maloobchod v USA, data z Číny a další

08:14 | fa ra | Diskuze

V příštím týdnu nečekáme žádné podstatné korporátní události, ale opět se dostane na zmíněné CECE indexy.

Foto: Christine Puccio

Nové váhy jednotlivých titulů budou vypočítány na základě středečních (14.9.) závěrečných cen. A nové složení bude platné od pondělí 19.9. takže zvýšenou aktivitu investorů můžeme čekat v pátek (16.9.) na závěr obchodování.

Příští týden se podle nás ponese ve znamení čekání na zasedání Fedu, které se bude konat 21.9. Na začátku týdne nebude v USA mnoho makrodat, avšak několik veřejných vystoupení představitelů Fedu může trhu naznačit, zda existuje reálná šance na zvýšení sazeb již na zmíněném zářijovém zasedání. Důležitým údajem týdne pak budou čtvrteční maloobchodní tržby v USA. Pokud by pozitivně překvapily (po posledním slabém výsledku), trh by se mohl klonit ke zvýšení sazeb a čekali bychom tak pokračování prodejního tlaku z konce uplynulého týdne. Slabý výsledek by naopak podtrhl nedávná horší makrodata a pravděpodobnost zvýšení sazeb by snížil. Celkově jsme názoru, že poslední spíše jestřábí komentáře z Fedu by mohly pokračovat a že trh bude toto reflekovat. Máme tak na příští týden mírně negativní výhled.

Z pohledu makrodat bude začátek příštího týdne v USA chudší. Sledovat se budou hlavně úterní čínské maloobchodní tržby (oček. +10,2 % r/r, beze změny) a průmyslová produkce (oček. +6,2 % po 6 % r/r). Ve stejný den bude rovněž zveřejněn německý index ekonomického sentimentu ZEW (oček. 56 b. po 57,6 b.). Číslem týdne bude až růst maloobchodních tržeb v USA za srpen ve čtvrtek. Čeká se meziměsíční pokles o 0,1 % po stagnaci v červenci. Ve stejný den se budou sledovat tradiční počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti (oček. 265 tis. po 259 tis.) a průmyslová výroba (oček. -0,2 % m/m po +0,7 %). V pátek pak naváže spotřebitelská inflace (oček. +1 % r/r po +0,8 %) a spotřebitelská důvěra od Univerzity v Michiganu (oček. 91 b. po 89,8 b. v srpnu).

Zdroj:J&T
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.