Mylan má u Epipenu větší zisky, než vypověděl před Kongresem. "Zapomněl" totiž na daň

27.09.2016 09:43 | Ne Ro | Diskuze

Výkonná ředitelka farmaceutické společnosti Mylan, Heather Breschová, vypověděla minulý týden před komisí Kongresu USA, že společnost Mylan má z jednoho  dvojbalení Epipenu zisk okolo 100 USD.

Foto: Greg Friese

Breschová vypovídala před citovanou komisí v souvislosti se skandálem ohledně údajného neospravedlnitelného navýšení ceny za toto životzachraňující léčivo, jehož dvojbalení se nyní prodává za 608 USD. Nicméně, jak se nyní ukazuje, zisk společnosti je ve skutečnosti o 60 % vyšší, než Breschová před Kongresem vypověděla.

Daň bývá totiž obvykle do standardní analýzy výnosnosti zahrnuta. V případě údaje poskytnutého Kongresu tomu však tak nebylo. Jak poznamenala stanice CNBC, bez snížení o daň jsou tedy zisky společnosti Mylan za dvojbalení Epipenu okolo 160 USD, to jest přibližně o 60 USD vyšší, než údaj, který byl uveden Kongresu. Mylan ve svém prohlášení poznamenal, že jakákoli případná nejasnost nebyla záměrná.

Zdroj:BNZG, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.