Muskův tajný plán

25.04.2016 20:51 | Redakce W4T | Diskuze

Výkonný ředitel společnosti Tesla Elon Musk pracuje podle agentury Bloomberg na vývoji samořídicího vozidla, které by prý mohlo nahradit autobusy a omezit tak hustotu dopravy ve městech. Plán však nadále udržuje v tajnosti.

Foto: Public Domain

 

Během čtvrteční konference o dopravě konané v Norsku se Musk vyjádřil v tom směru, že vozidlo by nemělo fungovat přímo jako autobus a mělo by pomoci vyřešit hustou dopravu v centrech měst. K projektu však odmítl poskytnout další informace.

Muskova společnost Tesla Motors Inc. vstoupila do dopravního průmyslu s chytrými, softwarem nabitými elektromobily, a tento měsíc obdržela již 400 000 předběžnou objednávku na nejnovější produkt určený pro masový trh, Model 3. Miliardář rovněž zkoumá možnosti dopravního systému Hyperloop pro meziměstskou přepravu v kapslích v tubusu a jeho letecká společnost Space Exploration Technologies Corp. se připravuje na to, že jednoho dne vyšle lidi na Mars.

Podle Muska existuje nový typ vhodného automobilu nebo vozidla, který by cestující dopravil až do místa jejich konečné destinace, nikoli jen na zastávku autobusu.

Musk se již v minulosti zmínil o výstavbě tunelů pro automobily jako o možnosti řešení problému dopravní zácpy. Loni v květnu řekl v rozhovoru pro Bloomberg Television, že dopravní kolaps ničí duši. V srpnu loňského roku zase jeho odpověď na otázku o sdílení aut vyvolala spekulace, zda Tesla nezačne nabízet vlastní službu s elektromobily.

Musk není jediným miliardářem, který investuje do budoucnosti veřejné dopravy. Například Warren Buffett podpořil iniciativu na zavedení plně elektrických autobusů do měst, mezi něž patří i Seattle.

Akcie Tesla Motors již vymazaly letošní ztráty a nyní se pohybují na úrovni 250 dolarů. Loňské maximum akcií bylo přeibližně 285 dolarů.

Zdroj:bi, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.