Morgan Stanley: týdenní výhled pro kurzy měn, část 3

14:38 | wa pe | Diskuze

CAD: Obchody na krátko. Bearish

Současný pád cen ropy bude mít dlouhodobě negativní dopad na ekonomiku, a centrální banka tak může mít potřebu na situaci reagovat. Známky oživení v nekomoditních sektorech vyznívají do ztracena, jak dosvědčují data z výrobního sektoru a nekomoditního exporu. Další vlna kvantitativního uvolňování, jejíž důsledky se doposud nepromítly do kurzu, by mohla kanadský dolar dále oslabit, pokud by Bank of Canada byla nucena v budoucnu zaujmout holubičí pozici. Stanley Morgan doporučuje dlouhou USD/CAD pozici.

AUD: Australský dolar bude v konkurenci ostatních lokálních měn vyčnívat. Bearish

Australský dolar by na tom vzhledem k současným podmínkám nemusel být vůbec špatně, obzvláště ve srovnání s měnami závislými na exportu komodit. Australská centrální banka (RBA) nabízí poněkud optimističtější výhled růstu, kdy očekává konec útlumu investic v těžebním sektoru a celkové ekonomické zotavení. Centrální banka však vyjádřila obavy z vnějších faktorů a inflace, které budou australský dolar (AUD) i nadále činit relativně zranitelným.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.